Yara

Saletra Wapniowa Calcinit Yara - nawóz w formie granulatu

Saletra Wapniowa Calcinit Yara to granulowany nawóz o doskonałej rozpuszczalności, dostarczający roślinom łatwo przyswajalny azot i wapń. Azot w postaci saletrzanej działa szybko, nie zakwasza gleby i stymuluje wzrost roślin, nie utrudniając pobierania magnezu, wapnia i potasu. Wapń wspomaga zdrowy rozwój systemu korzeniowego, poprawiając wygląd, smak i trwałość po zbiorze owoców i warzyw. Eliminuje choroby grzybowe i uszkodzenia podczas transportu. Bezpieczna dla roślin i zwierząt, wolna od metali ciężkich i substancji fitotoksycznych. Stosowana do fertygacji oraz nawożenia pozakorzeniowego, gwarantuje wysoką jakość i świeżość plonów bez ryzyka zatkania kroplowników ani dysz opryskiwaczy.
produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

WARIANT PRODUKTU

Waga

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Saletra Wapniowa Calcinit Yara - łatwo przyswajalny wapń w formie granul

 • Doskonała rozpuszczalność,
 • Azot występuje w postaci saletrzanej - działa szybko, niezakwasza i co najważniejsze jest preferowana przez rośliny, a także stymuluje ich szybki wzrost i nieutrudnia pobierania Mg, Ca i K,
 • Łatwo dostępna dla roślin forma wapnia – wpływa na zdrowy rozwój systemu korzeniowego oraz poprawia wygląd, smak, jędrność i trwałoś pozbiorczą kwiatów, a także wpływa pozytywnie na właściwości przechowalnicze warzyw oraz owoców,
 • Pobudzenie zdrowego wzrostu w każdym typie upraw,
 • Owoce są mniej podatne na choroby grzybowe jak również na uszkodzenia powstałe podczas transportu,
 • Stosowana do fertygacji oraz w nawożeniu pozakorzeniowym,
 • Bezpieczeństwo dla roślin i zwierząt na co wpływają 4 czynniki: nie zawiera metali ciężkich oraz substancji fitotoksycznych, cechuje się wysoką czystością i brakiem otoczki,
 • Gwarantuje bezpieczeństwo stosowania bez ryzyka zatykania kroplowników i dyszy opryskiwaczy.

Saletra Wapniowa Calcinit Yara to doskonałe źródło wapnia i azotu. Ma postać nieotoczkowanych granul, które charakteryzują się tym, że są doskonale rozpuszczalne w wodzie. Przeznaczona jest do opryskiwania roślin wodnym roztworem nawozu w fertygacji oraz w nawożeniu pozakorzeniowym. Szczególnie przydatna do sporządzania pożywek w uprawach bezglebowych. Wspomaga zapewnienie wysokiej jakości upraw, a także gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości, idealnie sprzedających się plonów. Źródło działającego w szybki sposób, nie zakwaszającego azotu saletrzanego oraz wzmacniających rośliny wapnia i boru. Kompilacja tych składników pobudza zdrowy rozwój każdej uprawy.

Dzięki stosowaniu saletr z linii YaraLiva owoce i warzywa utrzymują dłużej swoją jakość i świeżość. Granulowana Saletra Wapniowa Calcinit cechuje się nieobecnością otoczki, idealną rozpuszczalnością i wysoką czystością, co daje gwarancje bezpieczeństwa stosowania. Nie ma możliwości, aby zatykała kroplowniki oraz dysze opryskiwaczy. Dodatkowo nie ma w niej zawartych substancji fitotoksycznych oraz metali ciężkich, co również wpływa na bezpieczeństwo dla ludzi oraz roślin.

Zawiera saletrzaną forma azotu, która jest asymilowana zaraz po użyciu - działa szybko i zapewnia większą ilość plonów. Dodatkowo posiada dużą ilość natychmiast dostępnego wapnia, który jak wiadomo ma wpływ na prawidłowy rozwój korzeni oraz na poprawę wyglądu, smaku, jędrności i trwałości pozbiorczej kwiatów, a także na właściwości przechowalnicze warzyw oraz owoców. Powoduje zmniejszenie ich podatności na choroby grzybowe jak również uszkodzenia powstałe podczas transportu. Co więcej saletra pozytywne oddziałuje na strukturę podłoża oraz stabilizację odczynu w środowisku korzeniowym.

YaraLiva Saletra wapniowa Calcinit Yara - skład:

Skład nawozu:

 • azot całkowity – 15,2% N (w ty 14,5% N-NO3 i 0,7% N-NH4),
 • wapń – 27,5% CaO (19% Ca).

Właściwości fizykochemiczne nawozu:

 • rozpuszczalność (w 20°C) – 2000 g/l wody,
 • EC (1g/l w 25°C) – 1,2mS/cm,
 • pH (10% roztworu) - 6-7.

Jak można stosować produkt Calcinit Saletra Wapniowa Yara?

Saletrę Calcinit producenta Yara można stosować w fertygacji oraz do nawożenia pozakorzeniowego.

W jakich uprawach można stosować preparat Calcinit firmy Yara?

Saletrę wapniową Calcinit Yara można stosować we wszystkich uprawach roślinnych.

Uprawa

Sposób nawożenia

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

Uprawy ogrodnicze, rolnicze, warzywne, sadownicze oraz szkółki drzew i krzewów

Nawożenie pozakorzeniowe

Jednorazowa dawka nawozy to 5 – 10 kg na ha zależnie od gatunku, celu stosowania i fazy rozwojowej danej uprawy. Wskazane jest by czynności zabiegowe wykonywać rano albo wieczorem by uniknąć intensywnego nasłonecznienia i zbyt wysokiej temperatury.

Okres wegetacji roślin.

Uprawy ogrodnicze, rolnicze, warzywne, sadownicze oraz szkółki drzew i krzewów - uprawy pod osłonami

Nawożenie pozakorzeniowe - uprawy pod osłonami

Mieszaninę do opryskiwania przygotowujemy rozpuszczając 0,3–1 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku i fazy rozwojowej). Czynności zabiegowe przeprowadzić dodając zwilżacz tak, by dokładnie pokryć cieczą organ rośliny, który chcemy zaopatrzyć w wapń; najlepiej rano lub wieczorem by uniknąć intensywnego nasłonecznienia i zbyt wysokiej temperatury.

Okres wegetacji roślin.

Uprawy ogrodnicze, rolnicze, warzywne, sadownicze oraz szkółki drzew i krzewów

Fertygacja

Rośliny podlewamy w zależności od gatunku oraz fazy rozwojowej wodnym roztworem nawozu o stężeniu 0,01–0,2% (0,1–2 kg/1000 litrów roztworu). W przypadku sporządzania roztworu stężonego saletry wapniowej Calcinit płatki należy rozpuszczać w innym zbiorniku niż nawozy zawierające fosforany oraz siarczany.

Okres wegetacji roślin.