Nawóz do powojników Twój Ogród - obfite kwitnienie
- Długodziałający,
- Wydajny - 1kg produktu wystarcza na nawożenie około 33m2 powierzchni,
- Pozbawiony szkodliwych chlorków,
- Zawiera mikro i makroelementy,
- Szybko rozpuszcza się w glebie,
- Kompleksowo odżywia rośliny.
Nawóz do powojników Twój Ogród to granulowany nawóz nawóz NPK z magnezem, siarką i mikroskładnikami pokarmowymi, przeznaczony do nawożenia podstawowego i uzupełniającego w uprawie powojników oraz w uprawach wrażliwych na chlorki i na glebach wrażliwych na działanie soli. Pozbawiony szkodliwych chlorków. Nawóz do powojników Twój Ogród to profesjonalna kompozycja makro i mikroskładników pokarmowych, dostosowanych do potrzeb pokarmowych powojników. Odpowiednio dobrane proporcje składników pokarmowych zapewniają silny wzrost roślin, dużą ilość pąków kwiatowych oraz długie i obfite kwitnienie, aż do pierwszych przymrozków. Wysoka zawartość potasu wpływa pozytywnie na intensywną barwę kwiatów.
Granulowany nawóz do powojników Twój Ogród - parametry i skład:
Parametry:
- NAWÓZ WE
- Nawóz mineralny N-P2O5-K2O (+MgO+S) 12-8-16 (+3+10) z inhibitorem nitryfikacji DMPP (3,4-Dimethylpyrazolphosphate) i mikroskładnikami pokarmowymi.
Skład:
- 12 % azot (N) całkowitego, w tym: 5,0 % azotu azotanowego (NO₃-N), 7,0 % azotu amonowego (NH₄-N);
- 8 % pięciotlenek fosforu (P₂O₅) rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie w tym: 6,4 % (P₂O₅) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie;
- 16% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie;
- 3% tlenek magnezu całkowity (MgO), w tym: 2,4% tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie (MgO);
- 10% siarka (S) całkowita, w tym: 8,0% siarka (S) rozpuszczalna w wodzie;
- 0,02% bor (B) całkowity, w tym: 0,016% bor (B) rozpuszczalny w wodzie;
- 0,06% żelazo (Fe) całkowite;
- 0,010% cynk (Zn) całkowity;
- 0,8% DMPP (3,4-Dimethylpyrazolphosphate) – w stosunku do zawartości azotu amonowego.
Nawóz do powojników Twój Ogród - instrukcja stosowania krok po kroku:
1. Spulchnij ziemię dookoła rabaty.
2. Zastosuj nawóz.
3. Wymieszaj nawóz z podłożem.
4. Podlej ziemię po zastosowaniu nawozu.
5. Zastosuj ponownie po okresie 4-10 tygodni.
Kalendarz nawożenia powojników nawozem Twój Ogród:
Warunki uprawy i pielęgnacji powojników:
Powojniki preferują żyzną próchniczną glebę, umiarkowanie wilgotną i przepuszczalną, która ma lekko kwaśny odczyn do obojętnego. Rośliny te dobrze rosną w półcieniu gdzie korzenie przykryte ściółką będą lekko zacienione, zaś nadziemna część rośliny miała dostęp do słońca.
Zabieg podlewania należy wykonać wyłącznie doglebowo, bezpośrednio do korzenia. Podlewać należy obficie, niezbyt często, w taki sposób by nie powodować zastojów wodnych w których korzenie mogą zacząć gnić.
Podczas nawożenia trzeba zadbać, aby gleba była wilgotna. W czasie suszy przed nawożeniem należy podlać rośliny. Wiosenne nawożenie rozpoczyna się po ostatnich przymrozkach, kolejne wykonuje się w maju, a następne w czerwcu. Późniejsze nawożenia stosuje się, aby odżywić i zregenerować krzewy, które są już zmęczone kwitnieniem. Najlepsze efekty daje zastosowanie nawozów bezchlorkowych które nawożą kompleksowo nie szkodząc roślinie i środowisku. Po zastosowaniu nawozu należy przemieszać go z ziemią i podlać.
Clematisy „wczesne” kwitną w maju i czerwcu na zeszłorocznych pędach. Rośliny te przycina się co roku na wysokości od 70 do 150 cm, tuż powyżej pary pąków. Jeżeli pnącze ponownie zakwita, to po pierwszym kwitnieniu, należy je trochę przyciąć. Clematisy późno kwitnące przycina się radykalnie późną jesienią lub zimą, zanim zacznie się ich wzrost, na wysokość od 20 do 40 cm od ziemi. Clematisów botanicznych można nie przycinać, jeżeli zbytnio się rozrosły, to zaraz po kwitnieniu tnie się je na wysokości ok. 100 cm, lub usuwa się w połowie długości ich przekwitłe pędy.
Zimowe zabezpieczenie polega na usypaniu kopczyka z lekkiej próchnicznej ziemi lub drobnej kory, który chroni przed przemarzaniem systemu korzeniowego Przed nastaniem mrozów roślinę należy obficie podlać.
Nawóz do powojników granulowany Twój Ogród - wskazówki dotyczące stosowania:
- Nawozy należy stosować w sposób zrównoważony, a nawożenie powinno wynikać z potrzeb rośliny i zasobności podłoża.
- Należy zapobiegać przedostawaniu się nawozu na powierzchnie nieprzeznaczone do nawożenia.
- Nawóz przechowywać w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w pomieszczeniach suchych, z dala od żywności i pasz, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- W czasie przechowywania i transportu chronić przed ciepłem, bezpośrednim nasłonecznieniem, zawilgoceniem i mechanicznym uszkodzeniem opakowań.
- Okres ważności - przy zachowaniu warunków składowania - bezterminowo.