Synthos Agro
Fungicyd

Kaptan zawiesinowy 50 WP

KAPTAN WP to środek grzybobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym. Stosowany zapobiegawczo w ochronie jabłoni i gruszy przed parchem, wiśni przed gorzką zgnilizną, fasoli szparagowej przed chorobami grzybowymi i bakteriozą oraz roślin ozdobnych przed fuzariozą. Zawiera 50% kaptanu (N-(trichlorometylotio) cykloheks-4-eno-1,2-dikarboksyimid), związek z grupy ftalimidów. Produkt przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych, wymagających odpowiedniego przeszkolenia. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i stosować się do informacji zawartych na etykiecie.

KAPTAN WP to środek grzybobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie jabłoni i gruszy przed parchem jabłoni i parchem gruszy, wiśni przed gorzką zgnilizną wiśni, fasoli szparagowej przed chorobami grzybowymi i bakteriozą obwódkową oraz roślin ozdobnych przed fuzariozą.

 

Zawartość substancji aktywnej: kaptan – 50% N-(trichlorometylotio) cykloheks-4-eno-1,2-dikarboksyimid (związek z grupy ftalimidów)

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

jabłoń

parch jabłoni

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania - 3kg/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania - 3kg/ha.

Zalecana ilość wody: 600 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Środek stosować zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby od fazy zielonego pąka kwiatowego do fazy gdy owoc osiąga połowę swojej wielkości (BBCH 55-74).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 4.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 dni.

grusza

parch gruszy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania - 3kg/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania - 3kg/ha.

Zalecana ilość wody: 600l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Środek stosować zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby od fazy zielonego pąka kwiatowego do fazy gdy owoc osiąga połowę swojej wielkości (BBCH 56-72).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 4.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 dni.

fasola szparagowa

antraknoza, bakterioza obwódkowa, szara pleśń

Maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania – 1,2 kg/ha
Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania – 1,2 kg/ha.

Zalecana ilość wody: 700 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Zabieg wykonać dwukrotnie w okresie formowania strąków (BBCH 69-71) co 7 – 10 dni.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 - 10 dni.

wiśnia (uprawy małoobszarowe)

gorzka zgnilizna wiśni

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 kg /ha.

Zalecana ilość wody: 700 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Środek stosować po kwitnieniu drzew owocowych od fazy rozrastania się zalążni do początku dojrzewania, wybarwiania owoców (BBCH 72 - 81).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 4.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 – 14 dni.