Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Adiuwant Aqualink

  Marka: Agrigent

  Cena

  Cena

  Produkt chwilowo niedostępny

  Wysyłka 48h

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Adiuwant Aqualink

  Preparat AQUALINK poprawia uwilgocenie gleby lub podłoża, zwiększa dostępność wody w strefie korzeniowej, a w rezultacie przyczynia się do lepszego pobierania składników pokarmowych i obniżenia poziomu stresów abiotycznych w roślinie.

  Zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, umożliwiając jej szybsze i głębsze wnikanie w profil, oraz łatwiejsze rozprzestrzenianie się w strefie korzeniowej rośliny, co minimalizuje działanie suszy.

  Ogranicza straty spowodowane spływem powierzchniowym i odparowywaniem.

  AQUALINK jest w 100% biodegradowalny.

   

   

  Adiuwant AQUALINK jest rozpuszczalną w wodzie mieszaniną niejonowych surfaktantów. Jest przeznaczony do stosowania z wodą do podlewania upraw oraz z nawozami rozpuszczalnymi w wodzie. Może być stosowany w uprawach sadowniczych, warzywnych, polowych, ozdobnych (w tym trawniki, rośliny w donicach), prowadzonych w polu i pod osłonami.

   

  AQUALINK
  Optymalizuje dostępność wody w glebie

  Adiuwant AQUALINK schemat działania

  Adiuwant AQUALINK jest rozpuszczalną w wodzie mieszaniną niejonowych surfaktantów. Jest przeznaczony do stosowania z wodą do podlewania upraw oraz z nawozami rozpuszczalnymi w wodzie. Może być stosowany w uprawach sadowniczych, warzywnych, polowych, ozdobnych (w tym trawniki, rośliny w donicach), prowadzonych w polu i pod osłonami.

  AQUALINK zwalcza suszę

  • oszczędza zużycie wody do nawadniania
  • zapobiega stratom wody z opadów
  • spowalnia przesiąkanie poza zasięg systemu korzeniowego
  • sprzyja rozwojowi systemu korzeniowego
  • zwiększa dostępność składników pokarmowych
  • zmniejsza wypłukiwanie składników pokarmowych
  • łagodzi wpływ czynników stresowych na rośliny

  Badania skuteczności:

  Na przestrzeni lat 2019–2020 Instytut Agronomiczny Fertico przeprowadził serię badań skuteczności preparatu Aqualink w uprawach sadowniczych i warzywniczych. Potwierdziły one zarówno jego zdolność do skutecznego uwilgocenia podłoża nawet w warunkach deficytu wody, jak i realny wpływ na jakość plonu.


  Adiuwant AQUALINK skuteczność

   


  Dlaczego AQUALINK ma wyjątkowe właściwości?

  Adiuwant AQUALINK jest rozpuszczalną w wodzie mieszaniną niejonowych surfaktantów. Surfaktant to związek chemiczny obniżający napięcie powierzchniowe, a łącząc się z kroplami wody powoduje lepsze zatrzymanie wody oraz tworzy rezerwuar wodny w strefie korzeniowej.

   


  Kiedy stosować adiuwant AQUALINK?

  Aqualink należy zastosować na podłożach kiedy występują:

  • nadmierne straty wody spowodowane przesiąkaniem przez profil glebowy
  • brak retencji wody w uprawach sadowniczych, warzywniczych czy rolniczych
  • nadmierne opady, zalanie działki, a następnie powierzchniowe tworzenie się skorup
  • nadmierne nagromadzenie soli, brak właściwego drenażu

   

  Nawadnianie upraw

  Dostarczanie wody uprawom jest niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin i osiągnięcia optymalnych plonów. Aby zoptymalizować dostępność wody pochodzącej z opadów i nawadniania w glebie, warto zastosować adiuwant do polewania Aqualink.

  Nawadnianie ogrodu

  Dbają o piękny ogród warto regularnie nawadniać rośliny. Stosując adiuwant dogelbowy Aqualink można poprawić dystrybucję wody w glebie, a tym samym dostarczyć ją bliżej korzeni roślin. Pozwoli to na oszczędzanie wody w ogrodzie.

  Adiuwant do fertygacji

  Fertygacja do podawanie nawozów wraz z nawadnianiem. Metoda ta jest bardzo wydajna, a stosując adiuwant do fertygacji Aqualink można dodatkowo poprawić jej rezultaty. Preparat ten poprawia uwilgocenie podłoża. Przez to nawozy mineralne są lepiej pobierane przez rośliny i zużywa się mniej wody.

  Zapobieganie suszy

  Schnąca trawa, obumierające rośliny, brak plonów – to rezultaty suszy na polach uprawnych lub ogrodzie. Zapobieganie suszy jest możliwe w dużo większym stopniu dzięki Aqualink, który sprawia, że woda podana z nawadniania lub opadów, szybciej wsiąka w glebę i dociera do korzeni rośliny. Pomaga to w uniknięciu skutków suszy.

  Zatrzymanie wody i retencja w ogrodzie

  Podlewanie upraw lub podlewanie trawnika wymaga podania roślinom dużej ilości wody. Adiuwant doglebowy Aqualink pozwala na zmniejszenie zużycia wody do podlewania. Oszczędność ta jest możliwa, dzięki lepszemu rozprowadzeniu wody w glebie, aby rośliny mogły z niej w pełni korzystać. Preparat ten można stosować aby zapobiegać suszy, a także zapobiegać skutkom zalania.

   

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Marka: Agrigent

  Cena

  Dawkowanie - Adiuwant Aqualink

  Opinie - Adiuwant Aqualink

  Usługi

  Produkt chwilowo niedostępny.

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

  Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma