Nufarm
Fungicyd

Zamir 400 EW (prochloraz, tebukonazol) - fungicyd zbożowy

Fungicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji oleju w wodzie o działaniu wgłębnym i układowym, stosowany zapobiegawczo i interwencyjnie w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Zawiera substancje czynne: prochloraz (267 g/l, 24,64%) i tebukonazol (133 g/l, 12,28%). Okres karencji: pszenica ozima i jęczmień jary – 42 dni, rzepak ozimy – 56 dni. Używanie środków ochrony roślin wymaga zachowania zasad bezpieczeństwa, pełnoletniości i posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz odbycia szkolenia w zakresie ich stosowania.

Fungicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji oleju w wodzie o działaniu wgłębnym i układowym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

 

Zawartość substancji czynnych:

prochloraz (związek z grupy imidazoli) - 267 g/l (24,64%)
tebukonazol (związek z grupy triazoli) - 133 g/l (12,28%)

 

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):
pszenica ozima, jęczmień jary – 42 dni
rzepak ozimy- 56 dni

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

pszenica ozima

mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów, łamliwość źdźbła

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha

Środek stosować zapobiegawczo lub interwencyjnie z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób, od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia (BBCH 30-59).

rzepak ozimy

czerń krzyżowych, sucha zgnilizna kapustnych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 1,5 l/ha

Środek stosować zapobiegawczo lub po wystąpieniu pierwszych objawów chorób:
- sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń - od początku fazy wydłużania pędu głównego do końca fazy wzrostu pędu głównego (BBCH 30-39),
- czerń krzyżowych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowa - od początku do pełni fazy kwitnienia (BBCH 61-65).