Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Tazer 250 SC (azoksystrobina)

  Marka: Nufarm

  Grupa upraw: pszenica ozima, jęczmień ozimy, jęczmień jary, rzepak ozimy, Kukurydza, Ziemniak, Szparagi, Fasola Zobacz wszystkie

  EAN: 5904013453349

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze,uprawy sadownicze,uprawy warzywne

  Substancja czynna: Azoksystrobina

  Pojemność
  Cena
  Pojemność:
  250 ml
  1L
  5L
  10L
  Pojemność

  Cena

  Pojemność:
  250 ml
  1L
  5L
  10L

  Ilość:

  Produkt dostępny

  Wysyłka 24h

  103,91 zł za 1szt.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Zamienniki
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Tazer 250 SC (azoksystrobina)

  agrofag: mączniak prawdziwy zbóż i traw, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy, septorioza paskowana liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów, plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, rdza karłowa jęczmienia, czerń zbóż Zobacz wszystkie

  TAZER 250 SC jest środkiem grzybobójczym, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu wgłębnym i układowym, do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych roślin rolniczych i warzywnych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych i ręcznych (pomidor pod osłonami)

   

  Zawartość substancji czynnej: azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) - 250 g/l (22%).

  TAZER 250 SC dawkowanie

  Uprawa

  Agrofag

  Dawka

  pszenica ozima

  mączniak prawdziwy zbóż i traw, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy, septorioza paskowana liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów

  1,0 l/ha.

  jęczmień ozimy, jęczmień jary

  mączniak prawdziwy zbóż i traw, plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, rdza karłowa jęczmienia, fuzarioza kłosów, czerń zbóż.

  1,0 l/ha.

  rzepak ozimy

  czerń krzyżowych, szara pleśń, sucha zgnilizna kapustnych, zgnilizna twardzikowa

  1,0 l/ha.

  kukurydza

  żółta plamistość liści kukurydzy, drobna plamistość liści kukurydzy

  1,0 l/ha.

  ziemniak

  alternarioza

  0,5 l/ha

  rizoktonioza ziemniaka

  3,0 l/ha

  szparagi

  rdza szparaga, purpurowa plamistość pędów

  1,0 l/ha

  fasola

  antraknoza fasoli

  1,0 l/ha

  kalafior, brokuł

  czerń krzyżowych

  1,0 l/ha

  pomidor w uprawie pod osłonami

  zaraza ziemniaka, mączniak prawdziwy pomidora, alternarioza pomidora

  0,08% (80 ml/100 l wody)

   

  TAZER 250 SC termin stosowania

  Uprawa

  Termin stosowania

  pszenica ozima

  Środek należy stosować głównie zapobiegawczo lub natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorób, od początku fazy, gdy 1 kolanko jest co najmniej 1 cm nad węzłem krzewienia do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-69). Wykonać 1-2 zabiegi w odstępach co 14 - 28 dni, zależnie od warunków i presji chorób.

  jęczmień ozimy, jęczmień jary

  Wykonać 1-2 zabiegi od początku fazy, gdy 1 kolanko jest co najmniej 1 cm nad węzłem krzewienia do końca fazy kłoszenia (BBCH 31-59), w odstępach co 12 - 21 dni, zależnie od warunków i presji chorób.

  rzepak ozimy

  Środek stosować zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od początku do końca fazy kwitnienia (BBCH 61-69).

  kukurydza

  Środek stosować zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od początku fazy 9 kolanek do końca fazy dojrzałości fizjologicznej ziarniaków, gdy widoczne punkty u podstawy ziarniaka zawierają około 60% suchej masy (BBCH 39 – 87).

  ziemniak

  Zaleca się opryskiwać na plantacjach ziemniaka w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby, od początku fazy zakrywania międzyrzędzi do końca fazy początku żółknięcia liści (BBCH 31-91). Zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie 14-28 dni, zależnie od warunków i presji chorób, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania.

  Zaleca się opryskiwać bulwy w bruzdach w trakcie sadzenia za pomocą specjalistycznego opryskiwacza zamontowanego na sadzarce. Zalecane jest stosowanie dwóch dysz rozpylających na każdy rząd, jednej skierowanej na miejsce upadku sadzeniaka, drugiej na przykrywającą go ziemię

  szparagi

  Opryskiwać dwukrotnie, w odstępie 8-21 dni, po zbiorach i przed końcem wegetacji.

  fasola

  stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od początku fazy rozwoju pędów bocznych do końca fazy, gdy 50% strąków osiąga typową długość, a strąki zaczynają wypełniać się nasionami (BBCH 21 – 75). Zabiegi wykonywać w odstępach co 10-14 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.

  kalafior, brokuł

  Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, na początku rozwoju róży kalafiora lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby, w przypadku brokuła - od początku fazy, gdy główny pęd osiąga 50% wysokości typowej dla odmiany do końca fazy, gdy główny pęd osiąga wysokość typową dla odmiany (BBCH 35-39).

  pomidor w uprawie pod osłonami

  Stosować od początku fazy rozwoju kwiatostanu do końca fazy, gdy 80% owoców uzyskuje typową barwę (BBCH 51 – 88)

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

   

  Specyfikacja

  Marka: Nufarm

  Grupa upraw: pszenica ozima, jęczmień ozimy, jęczmień jary, rzepak ozimy, Kukurydza, Ziemniak, Szparagi, Fasola Zobacz wszystkie

  EAN: 5904013453349

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze,uprawy sadownicze,uprawy warzywne

  Substancja czynna: Azoksystrobina

  Pojemność
  Cena

  Dawkowanie - Tazer 250 SC (azoksystrobina)

  Opinie - Tazer 250 SC (azoksystrobina)

  Usługi

  Cena brutto:
  103,91 zł za 1szt.

  Produkt dostępny

  Wysyłka 24h

  Ilość:
  Zobacz zamienniki Tazer 250 SC (azoksystrobina)

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma