Nufarm
Regulator wzrostu

Stabilan 750 SL

Stabilan 750 SL to regulator wzrostu roślin, który hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbła zbóż, zapobiegając ich wyleganiu. Umożliwia roślinom wykształcenie grubszych i szerszych blaszek liściowych o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa ani jakość ziarna, a zastosowanie środka ułatwia mechaniczny zbiór, zapobiegając stratom związanym z porastaniem ziarna. Jesienne zastosowanie preparatu stabilizuje wzrost rzepaku ozimego, zwiększa liczbę rozgałęzień i łuszczyn, co poprawia plonowanie. Substancja czynna: chlorek chloromekwatu (75%). Środek stosowany za pomocą opryskiwaczy polowych w odpowiednich dawkach i terminach zależnych od rodzaju uprawy.

produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

WARIANT PRODUKTU

Pojemność

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Stabilan 750 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło zbóż, w rezultacie zapobiegając ich wyleganiu. Pod wpływem środka rośliny wykształcają grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa i wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka ułatwia mechaniczny zbiór. Zapobiega powstawaniu strat wynikających ze słabego wykształcenia ziarna i jego porastania. Stabilan 750 SL zastosowany jesienią hamuje wzrost i ogranicza wyleganie rzepaku ozimego, zwiększa ilość rozgałęzień i łuszczyn na jednej roślinie, co wpływa korzystnie na plonowanie.

 

Zawartość substancji czynnej: chlorek chloromekwatu (związek z grupy czwartorzędowych soli amoniowych) - 750 g/l (65,56%)

 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Termin i zastosowanie

Uprawa

Termin stosowania

Dawka

Pszenica ozima

Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, do momentu kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od węzła krzewienia (BBCH 30 - 31). Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm

2,0 l/ha

Pszenica jara

Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, do momentu kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od węzła krzewienia(BBCH 30 - 31). Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm.

1,2 l/ha

Pszenżyto ozime (odmiany o długiej słomie)

Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, gdy pierwsze kolanko jest conajmniej 1 cm nad węzłem krzewienia do momentu, gdy 2 kolanko jest conajmniej 2 cm nad kolankiem 1 (BBCH 31-32).

2,0 l/ha

Żyto ozime

Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło, od fazy pierwszego kolanka do fazy widocznego liścia flagowego, gdy liść flagowy jeszcze nie jest rozwinięty, kłos zaczyna pęcznieć (BBCH 31 – 37).

2,0 l/ha

Owies

Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło od fazy pierwszego do fazy piątego kolanka (BBCH 31- 35).

1,5 l/ha

Rzepak ozimy

Opryskiwać rośliny jesienią, w fazie 4-6 liści rzepaku (BBCH 14-16).

0,75 l/ha

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

pszenica ozima

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania:
- odmiany skłonne do wylegania: 1,8-2,0 l/ha
- odmiany mniej podatne na wyleganie: 1,2-1,8 l/ha

pszenica jara

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha

pszenżyto ozime

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 – 2,0 l/ha

żyto ozime

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 – 2,0 l/ha.

owies

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha

rzepak ozimy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5-0,75 l/ha