Substral

EAN:5907487100610

Substral Polysect Spray 750ml - środek owadobójczy długo działający

Substral Polysect Spray to gotowy do użycia, długo działający środek owadobójczy, zwalczający m.in. ochojnika, mszyce, tarcznika, wełnowca, misecznika, i przędziorka. Działa systemicznie, co oznacza, że wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami, chroniąc roślinę do 3 tygodni. Jest odporny na deszcz i może być stosowany doglebowo lub przez oprysk w mieszkaniach, ogrodach przydomowych oraz na działkach. Zwalcza owady kontaktowo i przez żołądek. Zawiera acetamipryd (5 g/l) z grupy neonikotynoidów. Podczas stosowania należy unikać zanieczyszczenia oczu i wód oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

 • Pojemność:

  750ml

chwilowo niedostępny Placeholder

chwilowo niedostępny

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Substral Polysect Spray Ultra Hobby AL - środek owadobójczy, zwalcza mszycę, ochojnika, ziemiórkę i inne insekty

 • Efekt w ciągu 7 dni (pierwsze efekty widoczne w 24 godziny),
 • Odporny na deszcz,
 • Chroni systemicznie do 3 tygodni,
 • Do stosowania w ogrodzie w celu zwalczenia szerokiego zakresu insektów, np.: ochojnik, mszyce, tarcznik, wełnowiec, misecznik, przędziorek i inne,
 • Szybko i długo działający,
 • Prosty i wygodny w stosowaniu (spray),
 • Do domu, balkonu i ogrodu,
 • Zwalcza istniejące szkodniki,
 • Działa prewencyjnie (zwalcza niechciane owady, ale też chroni przed ich ponownym atakiem).

Substral Polysect Spray - długo działający środek owadobójczy (gotowy do użycia) zwalczający ochojnika, mszyce, tarcznika, wełnowca, misecznika, przędziorka. Wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe. Przeznaczony do stosowania w amatorskiej uprawie roślin ozdobnych w mieszkaniach oraz roślin ozdobnych uprawianych w ogrodach przydomowych i na działkach rekreacyjnych na terenie otwartym (w gruncie) lub pod osłonami (szklarnie, tunele i rozsadniki przydomowe) i niektórych roślin warzywnych uprawianych pod osłonami. Zwalcza istniejące owady oraz działa systemicznie - wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami chroniąc roślinę nawet do 3 tygodni.

Środek owadobójczy Substral Polysect Spray - działanie:

Substral Polysect Spray jest środkiem owadobójczym działającym systemicznie - czyli wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami, zabezpieczając tym samym roślinę od wewnątrz.

Dzięki temu środek jest odporny na deszcz, a w roślinie utrzymuje się nawet do 21 dni.

Można stosować doglebowo poprzez podlewanie lub przez oprysk.

Szkodniki takie jak ochojnik (często mylony z szyszką) czy misecznik przylegają do rośliny tak, że nie da się ich zwalczyć zwykłym opryskiem, trzeba zadziałać inaczej, wgłębnie i tu niezastąpiony jest Polysect. Szkodnik wysysając z rośliny soki zostaje porażony Polysectem.

Preparat długodziałający Substral Polysect Spray do roślin i krzewów ogrodowych - skład:

 • acetamipryd (insektycyd z grupy neonikotynoidów) - 5 g/l (0,5%).

Środek na owady w domu i ogrodzie Substral Polysect Spray - zwalczane insekty:

 • mączlik,
 • mszyce,
 • oraz wiele innych szkodliwych owadów ssących takich jak miszeczniki, wełnowce,
 • znacząco ogranicza występowanie wciornastków.

Substral Polysect Spray - zasady stosowania:

 • Nie jeść, nie pić i nie palić tytoniu podczas stosowania środka.
 • Unikać zanieczyszczenia oczu.
 • Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem. Nie myć aparatury w pobliżu wód powierzchniowych. Unikać zanieczyszczenia wód poprzez rowy odwadniające z gospodarstw i dróg. W celu ochrony organizmów wodnych konieczne jest wyznaczenie strefy ochronnej o szerokości 20 m od zbiorników i cieków wodnych.
 • Okres karencji po użyciu na roślinach jadalnych wynosi 14 dni od dnia oprysku.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Rośliny ozdobne, domowe rośliny ozdobne, kwitnące rośliny ozdobne i krzewy ozdobne w ogrodach przydomowych i na działkach rekreacyjnych (uprawa w gruncie i pod osłonami)

Mączlik, mszyce, oraz wiele innych szkodliwych owadów ssących takich jak miseczniki, wełnowce, ograniczenie występowania wciorniastków

Wstrząsnąć przed użyciem. Odbezpieczyć dyszę i opryskać roślinę. Roślinę opryskiwać tak, aby cieczą użytkową dokładnie pokryć górną i dolną część liści unikając spływania kropel. Należy się upewnić, że zarówno dolna jak i górna część liści została zmoczona. Po zakończeniu zabiegu zabezpieczyć dyszę. Maksymalna liczba zabiegów w roku - 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 14-21 dni. Opryskiwać po pojawieniu się pierwszych oznak obecności szkodników. Jeśli to konieczne można zabieg powtórzyć po 14 dniach od pierwszego opryskiwania dla roślin ozdobnych oraz po 10 dniach dla roślin warzywnych. Na zewnątrz stosować od kwietnia do końca września. Wewnątrz pomieszczeń można stosować cały rok.

Rośliny jadalne

Mączlik, mszyce, oraz wiele innych szkodliwych owadów ssących takich jak miseczniki, wełnowce, ograniczenie występowania wciorniastków

Wstrząsnąć przed użyciem. Odbezpieczyć dyszę i opryskać roślinę. Roślinę opryskiwać tak, aby cieczą użytkową dokładnie pokryć górną i dolną część liści unikając spływania kropel. Należy się upewnić, że zarówno dolna jak i górna część liści została zmoczona. Po zakończeniu zabiegu zabezpieczyć dyszę. Maksymalna liczba zabiegów w roku - 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Opryskiwać po pojawieniu się pierwszych oznak obecności szkodników. Jeśli to konieczne można zabieg powtórzyć po 14 dniach od pierwszego opryskiwania dla roślin ozdobnych oraz po 10 dniach dla roślin warzywnych. Na zewnątrz stosować od kwietnia do końca września. Wewnątrz pomieszczeń można stosować cały rok.