Agrosimex logo

Spotlight Plus 060 EO 1L

Producent: Belchim

Kod produktu: 26340

Grupa upraw: Ziemniak

EAN: 5703265558914

Cena
Cena

Ilość:

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

201,45 zł za 1szt.
201,45 zł za 1 szt.
Opis produktu i specyfikacja
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

SPOTLIGHT PLUS 060 EO 5L to środek ochrony roślin zawiera karfentrazon etylowy, inhibitor oksydazy protoporfirynogenu (PPO), zwiększający wrażliwość roślin na światło (działanie fotodynamiczne) i w konsekwencji powodujący ich uszkodzenie. Środek działa kontaktowo, pobierany jest poprzez zielone części roślin, a proces zasychania (niszczenia) łęcin ziemniaka rozpoczyna się od wierzchołków wzrostu rośliny

 

Zawartość substancji czynnej: karfentrazon etylowy (związek z grupy triazolinin) - 60 g/l (6,4%).

Środek ochrony roślin przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Uprawa

Działanie

Termin stosowania

Dawka

Ziemniak

Desykacja - niszczenie naci ziemniaczanej.

Termin niszczenia naci:

1. Termin fizjologiczny Zabieg wykonać w fazie starzenia się roślin ziemniaka (BBCH 90), na około 2-3 tygodnie przed przewidywanym (fizjologicznym) terminem zbioru ziemniaków. W momencie, gdy bulwy ziemniaka osiągnęły odpowiednią wielkość i jakość handlową oraz odpowiedni stopień dojrzałości skórki.

 

2. Termin uwzględniający choroby wirusowe Niszczenie naci wykonuje się po przekwitnięciu roślin ziemniaka, na około 7-14 dni po letnim oblocie mszyc - wektorów chorób wirusowych: - odmiany wczesne w III dekadzie lipca, na około 60 dni po wschodach roślin ziemniaka, - odmiany średnio-wczesne w I dekadzie sierpnia, na około 70 dni po wschodach roślin ziemniaka, - odmiany późne w I lub II dekadzie sierpnia, w około 80 dni po wschodach roślin ziemniaka.

 

3. Termin uwzględniający zwalczanie zarazy ziemniaka W programach ochrony plantacji ziemniaka przed zarazą ziemniaka niszczenie naci ziemniaczanej jest ostatnim zabiegiem ochronnym niszczącym zarodniki grzyba przemieszczające się z naci do bulw.

1l/ha.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Opinie

Usługi

Cena:
201,45 zł za 1szt.
201,45 zł za 1 szt.

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

Ilość:
Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma