Zakłady Chemiczne Złotniki

EAN:2000000121703

Siarczan magnezu siedmiowodny 25kg ZHZ

Siarczan magnezu siedmiowodny to nawóz uniwersalny do nawożenia dolistnego i fertygacji, stosowany w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie. Idealny do wyrównywania niedoborów magnezu i siarki, szczególnie podczas aktywnego wzrostu roślin. Nadaje się do upraw tradycyjnych i hydroponicznych. W postaci rozpuszczalnych kryształów. Składniki: tlenek magnezu (MgO) 17,5% oraz trójtlenek siarki (SO3) 33,7%. Zalecane jest aplikowanie wcześnie rano lub wieczorem. Może być mieszany z innymi agrochemikaliami. Uwaga: Przed zastosowaniem przeczytaj etykietę i informacje dotyczące produktu. Stosować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Sprzedaż i stosowanie środków ochrony roślin tylko dla osób przeszkolonych i pełnoletnich.

  • Waga:

    25 kg

Siarczan magnezu siedmiowodny jest to nawóz przeznaczony do nawożenia i dokarmiania dolistnego oraz fertygacji (nawożenia z nawadnianiem) w uprawach tradycyjnych, jak i bezglebowych (hydroponicznych). Uniwersalny nawóz dla wszystkich roślin uprawnych. Stosowany w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie. Należy go stosować w trakcie aktywnego wzrostu roślin. Zaleca się jego aplikację w celu wyrównywania niedoborów magnezu i siarki w okresach największej wrażliwości roślin na brak dostępności tych składników. W czasie upalnej pogody oprysk wykonać rano lub późnym wieczorem.

 

Nawóz w postaci kryształów, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, bez zanieczyszczeń obcych.

 

Siarczan magnezu siedmiowodny

- składniki

Uwagi: Możliwość mieszania z innymi agrochemikaliami: Siarczan magnezu siedmiowodny może być stosowany łącznie z większością dostępnych agrochemikaliów przeznaczonych do zabiegów przy pomocy opryskiwacza polowego czy sadowniczego.

Dokarmianie dolistne siarczanem magnezu można łączyć z dokarmianiem dolistnym mocznikiem oraz mikroelementami, a także z zabiegami ochroniarskimi. Obecność mocznika, poza dostarczaniem azotu, ułatwia pobieranie magnezu i mikroskładników przez liście.

Przed sporządzeniem mieszaniny zbiornikowej w zbiorniku opryskiwacza zaleca się wykonanie próbnego mieszania w małej objętości wody. Nawóz może być stosowany z wykorzystaniem opryskiwaczy wszystkich typów. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste lub drobnokropliste z włączonym mieszadłem.

Zabieg należy przeprowadzać przy bezwietrznej pogodzie, w dni pochmurne lub wcześnie rano albo wieczorem.

 

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Uprawa

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

Zboża jare i ozime

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-3 zabiegów;

1. Początek krzewienia

2. Strzelanie w źdźbło

3. Zaraz po wykłoszeniu

Ziemniaki

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-3 zabiegów;

1. wytworzenie pędów bocznych

2. 7 dni po pierwszym oprysku

3. Przed kwitnieniem

Buraki cukrowe

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-3 zabiegów;

1. 8 liści dobrze rozwiniętych

2. 10 dni po pierwszym oprysku

3. 10 dni po drugim oprysku

Rzepak

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-4 zabiegów;

1. Październik 1-2 opryski

2. Początek wegetacji wiosennej

3. Wysokość roślin 10-15 cm

4. Faza zwartego zielonego paka

Kukurydza

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-3 zabiegów;

1. 7 wyrośniętych liści

2. 7 dni po pierwszym oprysku

3. 7 dni po drugim oprysku

Rośliny strączkowe

10 – 15 kg/ha

Stosować 1-2 zabiegów;

1. Faza 6-8 liści

2. Przed kwitnieniem

Warzywa w polu

6 – 12 kg/ha

po stwierdzeniu niedoborów magnezu 3 -5 oprysków co kilka dni

Pomidor, papryka pod osłonami

2,5 – 5 kg/ha

po stwierdzeniu niedoborów magnezu 3 -5 oprysków co kilka dni

Ogórek pod osłonami

5 kg/ha

o stwierdzeniu niedoborów magnezu 3 -5 oprysków co kilka dni

Jabłonie

15 – 20 kg/ha

po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni

Pozostałe drzewa owocowe

10 – 15 kg/ha

po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni

Krzewy owocowe truskawki

4 – 9 kg/ha

po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni