Septonic

EAN:5905784511047

Septonic - preparat enzymatyczny do szamba

Septonic to enzymatyczny preparat do neutralizacji ścieków i nieczystości w zbiornikach oraz poprawy drożności kanalizacji. Chroni przed przenikaniem substancji trujących do gruntu i wód gruntowych. Specjalne enzymy w Septonic rozkładają tłuszcze, skrobię i proteiny, przyspieszając naturalny proces rozkładu kilkuset krotnie, eliminując osady i przykry zapach po 3-4 tygodniach stosowania. Septonic nie zawiera substancji żrących, nie uszkadza instalacji, nie jest szkodliwy dla rąk, nie wytwarza ciepła ani oparów, likwiduje niemiłą woń i chroni środowisko. Stosowanie polega na wrzucaniu preparatu do muszli klozetowej. Należy przechowywać go w suchym miejscu. Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

WARIANT PRODUKTU

Opakowanie

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Septonic - preparat enzymatyczny do szamba

Septonic przeznaczony jest do neutralizacji ścieków i zawartości zbiorników - nieczystości.

Poprawia drożność przewodów kanalizacyjnych. Zapobiega także przedostawaniu się do gruntu i wód gruntowych substancji trujących i zakaźnych, które zawarte są w nieczystościach i ściekach z gospodarstw domowych, zagród itp.

To specjalnie dobrany zestaw enzymów. Jeden rozkłada tłuszcze, inny skrobię, jeszcze inny proteiny itp. Kombinacje tych enzymów sprawiają, że Septonic przywraca w krótkim czasie sprawne funkcjonowanie systemu rozkładu ścieków. Preparat jest w pełni enzymatyczny i jest jednym z nielicznych, który oddziaływując na bakterie naturalne, przyspiesza proces utleniania, nie degradując środowiska - nie wprowadza nowych szczepów bakterii.

Przyspiesza naturalny proces rozkładu składników organicznych (działa jak katalizator).

Proces ten jest przyspieszany kilkuset krotnie. To jakby o 20 mld zwiększyć szczepy naturalnych bakterii.

Po zastosowaniu preparatu zmniejsza się zagęszczenie osadu, niknie przykry zapach. Pierwsze efekty występują 3 - 4 tygodnie po zastosowaniu.

Sposób użycia Septonic:

  • Dawka inicjująca: 1 miarka na każde 2 m3 zbiornika - czynność należy powtórzyć czterokrotnie w odstępach tygodniowych.
  • Dawka podtrzymująca: 1 saszetka na 2 m3 zbiornika raz w miesiącu.

Stosowanie polega na wrzuceniu preparatu do muszli klozetowej lub innego otworu ściekowego. Pierwsze efekty występują w 3-4 tygodnie po zastosowaniu. W rezultacie gęsta zawartość zbiornika zmienia się w wodę, w której mogą pozostawać jedynie śladowe ilości szlamu.

Zalety stosowania:

  • Nie zawiera substancji żrących,
  • Nie uszkadza instalacji,
  • Nie jest szkodliwy dla rąk,
  • Nie wytwarza ciepła i oparów,
  • Likwiduje niemiłą woń, zamulenia instalacji kanalizacyjnych zbiorników nieczystości,
  • Zmniejsza częstotliwość opróżniania szamba,
  • Chroni środowisko.

SEPTONIC należy przechowywać w suchym miejscu.

Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny HK/M/0126/01/2005.