Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  Marka: Syngenta

  Cena

  Cena

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Opis produktu i specyfikacja
  Opinie
  Usługi
  Zamienniki
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  RIDOMIL GOLD MZ PEPITE 67,8 WG jest środkiem grzybobójczym fungicyd w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin, przeznaczony do ochrony przed chorobami grzybowymi ziemniaka, winorośli, tytoniu, uprawianych w gruncie: pomidora, cebuli, brokuła, kalafiora, sałaty, roślin ozdobnych oraz uprawianych pod osłonami: ogórka i roślin ozdobnych.

   

  Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

   

  Zawartość substancji czynnych:

  • metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) – 3,8% (38,8 g/kg),
  • mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów) – 64% (640 g/kg).

   

  Ridomil Gold MZ PEPITE 67.8 WG dawkowanie

  Uprawa

  Agrofag

  Termin stosowania

  Dawka

  Ziemniak

  Alternarioza

  Zapobiegawczy zabieg przeciwko alternariozie zaleca się wykonać tylko na plantacjach odmian wrażliwych na alternariozę, w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby na dolnych liściach, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90).

  2,5 kg/ha

   

  Zaraza ziemniaka

  Opryskiwanie wykonać zgodnie z sygnalizacją lub na odmianach wczesnych w okresie zwierania się roślin w rzędach, a na odmianach późnych po wystąpieniu pierwszych objawów zarazy na odmianach wczesnych, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90). W wyjątkowych przypadkach silnego zagrożenia zarazą ziemniaka, zabieg środkiem Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG można powtórzyć po 10 dniach od pierwszego opryskiwania.

  2 kg/ha

  Pomidor uprawiany w gruncie

  Zaraza ziemniaka, alternarioza

  Zabiegi wykonywać zgodnie z sygnalizacją, od fazy rozwiniętego 5 liścia właściwego na pędzie głównym do fazy pełnej dojrzałości owoców (BBCH 15-89). Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

  2,25 kg/ha

  Cebula uprawiana w gruncie

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zgodnie z sygnalizacją, od fazy wyraźnie widocznego drugiego liścia na pędzie głównym do końca fazy rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru (BBCH 12-49).  Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

  2,5 kg/ha.

   

  STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH  I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

  Uprawa

  Agrofag

  Termin stosowania

  Dawka

  Ogórek uprawiany pod osłonami

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 5 liścia do końca fazy dojrzewania owoców ogórka.

  2,5 kg/ha.

  Brokuł uprawiany w gruncie

  Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie

  2,0 kg/ha.

  Kalafior uprawiany w gruncie

  Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie.

  2,0 kg/ha.

  Sałata uprawiana w gruncie

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy osiągnięcia typowej masy liści.

  1,9 kg/ha.

  Winorośl

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do końca fazy kwitnienia.

  0,75 kg/ha

  Tytoń

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, nie wcześniej niż po wysadzeniu rozsady (tj. od fazy 5–6 liści). Drugi zabieg wykonać po ok. 10 dniach (faza 9-12 liści).

  2,5 kg/ha.

  Rośliny ozdobne uprawiane w gruncie i pod osłonami

  Mączniak rzekomy, fytoftoroza (liści i łodyg)

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od czerwca do września

  0,25% (0,25 kg środka w 100 l wody).

   

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

   

  Specyfikacja

  Marka: Syngenta

  Cena

  Opinie - Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  Usługi

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma