Agrosimex logo

Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

Marka: Syngenta

Kod produktu: 1981

EAN: 5901157073631

Waga
Cena
Waga:
1kg
10kg
Waga
Cena
Waga:
1kg
10kg

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Opis produktu i specyfikacja
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

RIDOMIL GOLD MZ PEPITE 67,8 WG jest środkiem grzybobójczym fungicyd w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin, przeznaczony do ochrony przed chorobami grzybowymi ziemniaka, winorośli, tytoniu, uprawianych w gruncie: pomidora, cebuli, brokuła, kalafiora, sałaty, roślin ozdobnych oraz uprawianych pod osłonami: ogórka i roślin ozdobnych.

 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

 

Zawartość substancji czynnych:

  • metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) – 3,8% (38,8 g/kg),
  • mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów) – 64% (640 g/kg).

 

Ridomil Gold MZ PEPITE 67.8 WG dawkowanie

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Ziemniak

Alternarioza

Zapobiegawczy zabieg przeciwko alternariozie zaleca się wykonać tylko na plantacjach odmian wrażliwych na alternariozę, w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby na dolnych liściach, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90).

2,5 kg/ha

 

Zaraza ziemniaka

Opryskiwanie wykonać zgodnie z sygnalizacją lub na odmianach wczesnych w okresie zwierania się roślin w rzędach, a na odmianach późnych po wystąpieniu pierwszych objawów zarazy na odmianach wczesnych, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90). W wyjątkowych przypadkach silnego zagrożenia zarazą ziemniaka, zabieg środkiem Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG można powtórzyć po 10 dniach od pierwszego opryskiwania.

2 kg/ha

Pomidor uprawiany w gruncie

Zaraza ziemniaka, alternarioza

Zabiegi wykonywać zgodnie z sygnalizacją, od fazy rozwiniętego 5 liścia właściwego na pędzie głównym do fazy pełnej dojrzałości owoców (BBCH 15-89). Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

2,25 kg/ha

Cebula uprawiana w gruncie

Mączniak rzekomy

Zabiegi wykonać zgodnie z sygnalizacją, od fazy wyraźnie widocznego drugiego liścia na pędzie głównym do końca fazy rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru (BBCH 12-49).  Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

2,5 kg/ha.

 

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH  I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Ogórek uprawiany pod osłonami

Mączniak rzekomy

Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 5 liścia do końca fazy dojrzewania owoców ogórka.

2,5 kg/ha.

Brokuł uprawiany w gruncie

Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie

2,0 kg/ha.

Kalafior uprawiany w gruncie

Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie.

2,0 kg/ha.

Sałata uprawiana w gruncie

Mączniak rzekomy

Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy osiągnięcia typowej masy liści.

1,9 kg/ha.

Winorośl

Mączniak rzekomy

Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do końca fazy kwitnienia.

0,75 kg/ha

Tytoń

Mączniak rzekomy

Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, nie wcześniej niż po wysadzeniu rozsady (tj. od fazy 5–6 liści). Drugi zabieg wykonać po ok. 10 dniach (faza 9-12 liści).

2,5 kg/ha.

Rośliny ozdobne uprawiane w gruncie i pod osłonami

Mączniak rzekomy, fytoftoroza (liści i łodyg)

Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od czerwca do września

0,25% (0,25 kg środka w 100 l wody).

 

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Opinie

Usługi

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma