Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  Marka: Syngenta

  EAN: 5901157070739

  Cena

  Cena

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Zobacz zamienniki.

  Opis produktu i specyfikacja
  Opinie
  Usługi
  Zamienniki
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  RIDOMIL GOLD MZ PEPITE 67,8 WG jest środkiem grzybobójczym fungicyd w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin, przeznaczony do ochrony przed chorobami grzybowymi ziemniaka, winorośli, tytoniu, uprawianych w gruncie: pomidora, cebuli, brokuła, kalafiora, sałaty, roślin ozdobnych oraz uprawianych pod osłonami: ogórka i roślin ozdobnych.

   

  Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

   

  Zawartość substancji czynnych:

  • metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) – 3,8% (38,8 g/kg),
  • mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów) – 64% (640 g/kg).

   

  Ridomil Gold MZ PEPITE 67.8 WG dawkowanie

  Uprawa

  Agrofag

  Termin stosowania

  Dawka

  Ziemniak

  Alternarioza

  Zapobiegawczy zabieg przeciwko alternariozie zaleca się wykonać tylko na plantacjach odmian wrażliwych na alternariozę, w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby na dolnych liściach, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90).

  2,5 kg/ha

   

  Zaraza ziemniaka

  Opryskiwanie wykonać zgodnie z sygnalizacją lub na odmianach wczesnych w okresie zwierania się roślin w rzędach, a na odmianach późnych po wystąpieniu pierwszych objawów zarazy na odmianach wczesnych, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania (BBCH 15-90). W wyjątkowych przypadkach silnego zagrożenia zarazą ziemniaka, zabieg środkiem Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG można powtórzyć po 10 dniach od pierwszego opryskiwania.

  2 kg/ha

  Pomidor uprawiany w gruncie

  Zaraza ziemniaka, alternarioza

  Zabiegi wykonywać zgodnie z sygnalizacją, od fazy rozwiniętego 5 liścia właściwego na pędzie głównym do fazy pełnej dojrzałości owoców (BBCH 15-89). Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

  2,25 kg/ha

  Cebula uprawiana w gruncie

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zgodnie z sygnalizacją, od fazy wyraźnie widocznego drugiego liścia na pędzie głównym do końca fazy rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru (BBCH 12-49).  Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.

  2,5 kg/ha.

   

  STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH  I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

  Uprawa

  Agrofag

  Termin stosowania

  Dawka

  Ogórek uprawiany pod osłonami

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 5 liścia do końca fazy dojrzewania owoców ogórka.

  2,5 kg/ha.

  Brokuł uprawiany w gruncie

  Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie

  2,0 kg/ha.

  Kalafior uprawiany w gruncie

  Bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych

  Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie.

  2,0 kg/ha.

  Sałata uprawiana w gruncie

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy osiągnięcia typowej masy liści.

  1,9 kg/ha.

  Winorośl

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do końca fazy kwitnienia.

  0,75 kg/ha

  Tytoń

  Mączniak rzekomy

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, nie wcześniej niż po wysadzeniu rozsady (tj. od fazy 5–6 liści). Drugi zabieg wykonać po ok. 10 dniach (faza 9-12 liści).

  2,5 kg/ha.

  Rośliny ozdobne uprawiane w gruncie i pod osłonami

  Mączniak rzekomy, fytoftoroza (liści i łodyg)

  Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od czerwca do września

  0,25% (0,25 kg środka w 100 l wody).

   

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

   

  Specyfikacja

  Marka: Syngenta

  EAN: 5901157070739

  Cena

  Opinie - Ridomil Gold Mz Pepite 67.8 WG

  Usługi

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Zobacz zamienniki.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma