Agrosimex logo

Pułapka Drosophila suzukii

Producent: Agrosimex

Kod produktu: 38974

Cena
Cena

Ilość:

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

17,50 zł za 1szt.
17,50 zł za 1 szt.
Opis produktu i specyfikacja
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

Pułapka do odłowów muszki plamoskrzydłej Drosophila suzukii.
• bardzo duża siła wabienia D.suzukii
• częściowa selektywność – nie odławia dużych owadów
• solidna budowa pułapki
• nie zawiera pestycydów ani feromonów

Pułapka Drosinal przeznaczona jest do monitorowania lotów muszki plamoskrzydłej – Drosophila suzukii w miejscach jej potencjalnego występowania. Stosuje się ją na plantacjach owoców miękkich, gdzie szkodnik stanowi bardzo duże zagrożenie. Pułapkę można używać również do masowych odłowów muszek jako metoda ograniczania liczebności populacji.

Płyn wabiący jest mieszaniną różnych składników spożywczych. Nie zawiera żadnych pestycydów ani feromonów. Wykazuje szczególnie silne właściwości przywabiania muszki plamoskrzydłej. Cechą charakterystyczną płynu jest jego bardzo niskie napięcie powierzchniowe. Dzięki temu muszki po zetknięciu się z płynem natychmiast toną, nie mając możliwości ucieczki. Odpowiedni kształt i kolorystyka pułapki podnoszą jej wartość użytkową i właściwości wabienia muszek. Siatka umieszczona w otworach wlotowych decyduje o częściowej selektywności pułapki – nie odławiają się większe owady niż Drosophila suzukii. Pułapka ma bardzo solidną budowę. Może być użytkowana nawet przez kilka sezonów. Pułapka i płyn są sprzedawane oddzielnie.


Dlaczego DROSINAL® Drosophila suzukii jest bardzo groźnym szkodnikiem występującym w wielu rejonach świata, między innymi w Europie. Jego ekspansja stanowi coraz większe i poważniejsze zagrożenie dla produkcji owoców miękkich. Zwalczanie szkodnika jest bardzo trudne. Najczęściej wymaga kompleksowego działania. Ważną, często niezbędną rolę odgrywa tutaj właściwy monitoring szkodnika, do czego doskonale nadaje się pułapka Drosinal®.

Opinie

Usługi

Cena:
17,50 zł za 1szt.
17,50 zł za 1 szt.

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

Ilość:
Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma