Zadzwoń (48) 66 80 471

info@agrosimex.com.pl

Promocja – odbierz rabat na analizy

Nawożenie wapniem i regulowanie terminu zbioru są istotnymi zabiegami w produkcji owoców wysokiej jakości. Wybierz nawozy dolistne błyskawicznie dostarczające wapń w miejsca niedoborów tego składnika oraz regulator wzrostu ograniczający opadanie owoców i skorzystaj z promocji. Sprawdź szczegóły promocji.

Metalosate Calcium

Wapń skompleksowany aminokwasami

Kompleks naturalnych aminokwasów zapewnia pełną 100% kompatybilność nawozu z metabolizmem nawożonych roślin oraz szybki i łatwy transport składników pokarmowych wewnątrz rośliny do miejsc w których jest największy deficyt danego składnika pokarmowego. Wapń zawarty w nawozie pobierany jest przez rośliny praktycznie w 100% w ciągu 3-4 godzin od zastosowania. Pełna przyswajalność i szybkość pobierania składników pokarmowych zapewniają bardzo wysoką skuteczność nawozów w likwidacji niedoborów składników.

Nawóz stosujemy dolistnie w dawce 2 l/ha.

Dowiedz się więcej o produkcie >>

Folanx Ca29

Wapń w postaci mrówczanu wapnia

Folanx Ca29 jest bardzo efektywnym narzędziem do poprawy jakości owoców. Zawiera 29% wapnia w postaci mrówczanu co odpowiada aż 40,6% tlenku wapnia. Mrówczany występują naturalnie w owocniach. Mają one zdolność łatwego i szybkiego przemieszczania się w roślinie. Dlatego to właśnie mrówczan wapnia jest jedną z postaci wapnia najlepiej transportowanych do owoców. Duża zawartość wapnia w nawozie zwiększa mechaniczny opór ścian komórkowych przeciwko przenikaniu patogenów do owoców. Folanx jest nawozem bezazotowym dlatego korzystne jest jego stosowanie od lipca aż do zbiorów.

Nawóz stosujemy dolistnie w dawce 5 kg/ha.

Dowiedz się więcej o produkcie >>

Topper 10 ST

Hamuje opadanie owoców

Zawarta w preparacie substancja aktywna – trichlopyr  hamuje opadanie owoców jabłoni i gruszy. Podstawowym warunkiem do osiągnięcia dobrej skuteczności zabiegu jest jego prawidłowe wykonanie. Zabieg Topperem powinien być wykonany w temperaturze powyżej 15°C i dużej wilgotności powietrza co decyduje o właściwej wchłanialności. Zaleca się użycie  powyżej 750 l cieczy  na ha. Oprysk najlepiej wykonać o poranku przed ciepłym dniem. Aby dobrze wykorzystać potencjał tego środka aplikację należy przeprowadzić na ok 4 tygodnie przed planowanym zbiorem. Na niektórych odmianach wskazane jest wykonanie zabiegu nawet na 5 tygodni przed zbiorem m.in. – Paulared, Delicates, Geneva, Lobo.

Dawka Toppera  powinna być uzależniona od wypełnienia nasionami gniazda nasiennego. Im słabsze wypełnienie tym większa dawka:

Jabłoń – 15-20 tabletek/ha

Grusza – 10-15 tabletek/ha

Dowiedz się więcej o produkcie >>

Szczegóły Promocji

Warianty promocji

  • Kup 2 opakowania Topper 10 ST, a otrzymasz kupon rabatowy (-50 zł) na analizy w Instytucie Agronomicznym Fertico*
  • Kup 2 litry nawozu Metalosate Calcium (w dowolnym opakowaniu), a otrzymasz kupon rabatowy (-50 zł) na analizy w Instytucie Agronomicznym Fertico*
  • Kup 10 kg nawozu Folanx 29Ca (w dowolnym opakowaniu), a otrzymasz kupon rabatowy (-50 zł) na analizy w Instytucie Agronomicznym Fertico*

* Promocja obowiązuje do 15.09.2019 lub do wyczerpania zapasów

* Rabat na analizy składu gleby, liści i owoców obowiązuje przy zakupach usług za minimum 170 zł brutto, nie łączy się z innymi promocjami i kuponami

* Kupon rabatowy jest fakturowany za 0,05 zł brutto

Regulamin promocji do wglądu w siedzibie organizatora.

Share this story

Szczególnie polecamy

Improvit

 Improvit to regulator wzrostu i rozwoju roślin w postaci proszku...

 Sprawdź

PlukoBag

PlukoBag to pojemnik przeznaczony do zbioru owoców i warzyw. Pojemnik...

 Sprawdź

PlukoBox

PlukoBox to pojemnik przeznaczony do zbioru owoców i warzyw. Pojemnik...

 Sprawdź

Sempra 500 SC

Sempra 500 SC to selektywny herbicyd o działaniu kontaktowym, koncentrat...

 Sprawdź