Item 1 of 0
  Agrosimex logo
  Nowość Bestseller

  Cena

  Ilość:

  Produkt dostępny

  Wysyłka 24h

  119,00 zł za 1szt.
  Cena netto: 119,00 zł
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi

  Opis produktu

  Polifoska Start - nawóz do trawników, roślin ozdobnych, iglaków, krzewów i drzew owocowych, warzyw i truskawek

   

  Jakie są korzyści ze stosowania nawozu Polifoska Start?

  • Zawiera odpowiednio zbilansowany skład, dzięki czemu dostarcza składniki w odpowiednich proporcjach,
  • Odpowiednio dobrane formy składników pokarmowych: azot w dwóch formach, fosfor z dodatkiem formy polifosforanowej, potas w formie siarczanowej,
  • Wysoka zawartość siarki, magnezu i mikroelementów, dzięki której zwiększona zostaje absorbcja azotu, fosforu i potasu,
  • Rozpuszcza się szybko, uwalniając składniki pokarmowe - dzięki zawartości formy azotanowej oraz szczególnym właściwościom fizycznym granul,
  • Charakteryzuje się niską zawartością chlorków.

   

   

  Polifoska Start jest to nawóz NPK w postaci granulatu. Charakteryzuje się niską zawartością chlorków. Nawóz ten należy do nawozów wieloskładnikowych z dodatkiem mikroelementów. Stosuje się go posypowo, do przygotowania gleby tuż przed siewem lub posadzeniem roślin, ale też do stosowania pogłównego.

   

  Nawóz Polifoska Start wpływa korzystnie na wszystkie rodzaje upraw!

   

  Dzięki nawożeniu nawozem Polifoska Start zobaczysz pozytywne efekty w uprawach warzyw gruntowych w polu, pod osłonami w gruncie, upraw sadowniczych. Co więcej korzystnie wpłynie na uprawę roślin ozdobnych.

   

  Nie musisz się martwić o odpowiednie proporcje pierwiastków i związków - nawóz Polifoska Start został stworzony, abyś nie musiał o tym myśleć. Zawiera odpowiednio zbilansowany skład, dzięki czemu dostarcza składniki w odpowiednich proporcjach.

   

  Odpowiednio dobrane są także formy składników pokarmowych. A co to oznacza? Oznacza to: azot w dwóch formach (równomiernie uwalniany podczas wegetacji), fosfor z dodatkiem formy polifosforanowej (aktywnej i nieulegającej silnemu wiązaniu przez glebę), potas w formie siarczanowej (poprawia jakość plonu u wszystkich grup roślin, a co więcej jest bardzo ważny dla grupy upraw wrażliwych na chlorki).

   

  Co jeszcze wyróżnia nawóz Polifoska Start? Na pewno wysoka zawartość siarki, magnezu i mikroelementów. To dzięki tym składnikom zwiększa się wykorzystanie azotu, fosforu i potasu.

   

  Dzięki obecności formy azotanowej (forma ta inicjuje pobieranie wody) oraz dzięki swoim właściwościom fizycznym granul typu „prill”, nawóz Polifoska Start osiągnął bardzo dobra rozpuszczalność, co sprawia, że rozpuszcza się szybko, uwalniając składniki pokarmowe.

   

  Czy nawóz Polifoska Start jest doskonały? Na pewno możemy stwierdzić, iż ma doskonałe parametry fizyczne – odpowiednia granulacja, twardość, ciężar nasypowy. Dodatkowo może pochwalić się niską zawartością pyłu, a to powoduje, iż nawóz łatwo i precyzyjnie się rozsiewa, dostarczając tym samym jednakową ilość składnika pokarmowego na całą powierzchnię uprawy.

   

   

  Na jakie rośliny działa nawóz Polifoska Start?

  • na rośliny bardzo wrażliwe na chlorki, w tym: tytoń, czerwona porzeczka, agrest, malina, truskawka, jeżyna, borówka, drzewa pestkowe - szczególnie czereśnia, warzywa wczesne, fasola, ogórek, papryka, cebula, sałata, chmiel, wszystkie uprawy pod osłonami, rośliny kwiatowe i ozdobne oraz rozsada większości roślin,
  • na rośliny względnie wrażliwe na chlorki, w tym: ziemniak, słonecznik, winorośl, drzewa ziarnkowe, czarna porzeczka, pomidor, rzodkiewka, kalarepa, brukselka, groch, szpinak, marchew, czosnek, rzodkiew, cykoria.

   

   

  Jaki jest skład Polifoska Start?

  • 12% azotu (N), w tym 7% w formie amonowej i 5% w formie amidowej,
  • 11% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, a 8,8% rozpuszczalnego w wodzie,
  • 18% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie w formie siarczanu potasu,
  • 2,7% magnezu (MgO) całkowitego w formie węglanu,
  • 26% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu,
  • Zawiera także bardzo ważne mikroskładniki pokarmowe: bor (B) 0,015%, żelazo (Fe) 0,5% i cynk (Zn) 0,02% w formach łatwo przyswajalnych.

   

   

  Jak stosować nawóz Polifoska Start?

  Nawóz Polifoska Start będzie najbardziej efektywny, gdy zastosujesz go wiosną, 10-14 dni przed siewem lub sadzeniem roślin, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm.

  Śmiało możesz mieszać ten nawóz (bezpośrednio przed rozsiewaniem) z mocznikiem, saletrą amonową i z saletrzakiem oraz z siarczanem potasu.

   

   

  Jak dawkować Polifoska Start?

  Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w zakładce "Dawkowanie". 

   

   

  Jakie są środki ostrożności przy używaniu Polifoska Start?

   

  • W przypadku podrażnienia: skórę i oczy przemyj dużą ilością wody.
  • Zalecamy pry użyciu nawozu stosować maskę przeciwpyłową i okulary ochronne.
  • W razie przypadkowego spożycia zasięgnąć porady lekarza.
  • Nawóz jest nietoksyczny, bezzapachowy, niepalny.
  • Więcej informacji znajdziesz w załączonej Karcie Charakterystyki (w plikach "do pobrania").

   

  Zapraszamy po więcej wiedzy związanej z użyciem nawozu Polifoska Start na stronę Doradztwo Warzywnicze, Doradztwo Sadownicze oraz Doradca Rolniczy.

  Dawkowanie

  Opinie

  Usługi

  Nowość Bestseller
  Cena brutto:
  119,00 zł za 1szt.
  Cena netto: 119,00 zł

  Produkt dostępny

  Wysyłka 24h

  Ilość:

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma