BASF
Fungicyd

EAN:4014348652285

PICTOR 400 SC

Pictor 400 SC to fungicyd w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, działający systemicznie. Jest przeznaczony do ochrony rzepaku ozimego i jarego przed chorobami takimi jak sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa i szara pleśń. Charakteryzuje się działaniem zapobiegawczym i interwencyjnym oraz wysoką skutecznością dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych – dimoksystrobiny (200 g/l) i boskalidu (200 g/l). Stosowanie wymaga samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego. Nie posiada okresu karencji. Środek dostępny jest tylko dla użytkowników profesjonalnych i wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Pictor 400 SC:  Fungicyd, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczenia wodą (SC), o działaniu systemicznym. Przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed suchą zgnilizną kapustnych, czernią krzyżowych, zgnilizną twardzikową i szarą pleśnią.

 

Zalety fungicydu Pictor 400 SC:

działanie zapobiegawcze i interwencyjne,

wysoka skuteczność w zwalczaniu zgnilizny twardzikowej, czerni krzyżowych i szarej pleśni,

długotrwała aktywność grzybobójcza dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych: dimoksystrobiny i boskalidu.

 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego

 

Zawartość substancji czynnych:

dimoksystrobina (substancja z grupy strobiluryn) – 200 g/l

boskalid (substancja z grupy anilidów) – 200 g/l

 

Zwalczane choroby:

  • sucha zgnilizna kapustnych,
  • czerń krzyżowych,
  • zgnilizna twardzikowa,
  • szara pleśń

Zastosowanie w uprawach:

  • Rzepak ozimy
  • Rzepak jary

Okres karencji: Nie dotyczy

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

rzepak jary

sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, szara pleśń

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. 
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. 
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. 

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób. Choroby 
można zwalczać w terminie od fazy zielonego pąka do fazy pełni kwitnienia (BBCH 50-65). Jedynie w przypadku wystąpienia czerni krzyżowych zabieg można opóźnić do momentu wykształcenia 5-8 łuszczyn na roślinie rzepaku (BBCH 75 -78).

rzepak ozimy

sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, szara pleśń

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. 
Zalecane opryskiwanie – drobnokropliste. 
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób. Choroby można zwalczać wiosną w terminie od fazy zielonego pąka do fazy pełni kwitnienia. Jedynie w przypadku wystąpienia czerni krzyżowych zabieg można opóźnić do momentu wykształcenia 4-8 łuszczyn na roślinie rzepaku.