Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Pantera 040 EC 1L

  Grupa upraw: Burak cukrowy, Rzepak ozimy, Rzepak jary, Groch pastewny, Peluszka, Groch siewny, Cebula, Marchew

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze uprawy warzywne

  Substancja czynna: Chizalofop-p tefurylu

  Cena

  Cena

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Pantera 040 EC 1L

  Agrofag: Chwastnica jednostronna, Perz właściwy, Samosiewy zbóż, Włośnica zielona, Włośnica sina, Palusznik krwawy

  Pantera 040 EC to środek chwastobójczy, herbicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Stosowany jest nalistnie. Przeznaczonym do selektywnego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole upraw pożniwnych.

  Zastosowanie: burak cukrowy, rzepak ozimy i jary, cebula, marchew, groch. Wykazuje działanie systemiczne.

  Zawartość substancji czynnych: chizalofop-P-tefurylowy (związek z grupy pochodnych kwasów arylofenoksypropionowych)- 40 g/l

  Środek Pantera 040 EC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym pobieranym bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczanym do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie ich wzrostu i rozwoju.
  Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści. Pierwsze objawy widoczne są po upływie około 6-10 dni od wykonania zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po 14-20 dniach.
  Chłodna i bezdeszczowa pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. Działanie środka przyspiesza ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba, co sprzyja szybkiemu jego wchłanianiu przez intensywnie rosnące chwasty.
  Roczne chwasty jednoliścienne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia, a chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści. Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka.

  Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, samosiewy zbóż, perz właściwy.

  Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Grupa upraw: Burak cukrowy, Rzepak ozimy, Rzepak jary, Groch pastewny, Peluszka, Groch siewny, Cebula, Marchew

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze uprawy warzywne

  Substancja czynna: Chizalofop-p tefurylu

  Cena

  Dawkowanie - Pantera 040 EC 1L

  Opinie - Pantera 040 EC 1L

  Usługi

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma