Agronomica
Herbicyd

EAN:2000000414003

Pak NIKOMEZO (Tamizan 1l + Maisot 1l)

PAK NIKOMEZO – skuteczna ochrona kukurydzy przed chwastami w małych gospodarstwach

PAK NIKOMEZO zawiera dokładnie dobrane dawki, zapewniające pełną ochronę 1 ha kukurydzy. W skład zestawu wchodzą:

  • Tamizan 40 SC (nikosulfuron 40 g/l) – 1 L
  • Maisot 100 SC (mezotrion 100 g/l) – 1 L

Dzięki precyzyjnemu dobraniu składników, rolnik nie musi samodzielnie komponować mieszanek herbicydowych – PAK NIKOMEZO to gotowe i bezpieczne rozwiązanie, zapewniające wysoką skuteczność w każdych warunkach uprawowych.

PAK NIKOMEZO to gotowy zestaw herbicydowy do kukurydzy, stworzony specjalnie z myślą o mniejszych gospodarstwach rolnych, które potrzebują skutecznego i łatwego w stosowaniu rozwiązania do walki z chwastami. Połączenie dwóch substancji aktywnych – mezotrionu i nikosulfuronu – zapewnia pełną kontrolę nad chwastami jedno- i dwuliściennymi, działając zarówno doglebowo, jak i nalistnie.

Środek skutecznie zwalcza najgroźniejsze chwasty kukurydzy, w tym chwastnicę jednostronną, komosę białą, psiankę czarną, fiołka polnego, rdest plamisty i perz właściwy. Dzięki długotrwałemu działaniu zabezpiecza uprawy przed ponownym zachwaszczeniem, co pozwala na zdrowy wzrost roślin i wyższe plony.

Pak NIKOMEZO jest przeznaczony do stosowania od fazy 2 do 8 liści kukurydzy, co daje rolnikowi dużą elastyczność w wyborze optymalnego terminu zabiegu. Wygodne opakowanie zawiera precyzyjnie dobrane dawki środków, co eliminuje konieczność samodzielnego mieszania herbicydów i ułatwia przygotowanie cieczy użytkowej.

Dzięki działaniu układowemu, środek pobierany jest przez liście i korzenie chwastów, co prowadzi do ich stopniowego zamierania. Mezotrion działa również doglebowo, hamując kiełkowanie nowych chwastów. Nikosulfuron skutecznie eliminuje chwasty jednoliścienne, takie jak chwastnica jednostronna i perz właściwy, nie powodując przy tym fitotoksyczności dla kukurydzy.

PAK NIKOMEZO – skuteczna i kompleksowa ochrona kukurydzy

PAK NIKOMEZO to kompletny zestaw herbicydowy, zaprojektowany specjalnie dla gospodarstw rolnych, które poszukują skutecznego i łatwego w użyciu rozwiązania do zwalczania chwastów w kukurydzy. Dzięki połączeniu mezotrionu i nikosulfuronu, zestaw ten oferuje szerokie spektrum działania, eliminując zarówno chwasty jednoliścienne, jak i dwuliścienne.

Dlaczego warto wybrać PAK NIKOMEZO?

  • Gotowe rozwiązanie dla rolników – zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do skutecznej ochrony kukurydzy.

  • Łatwa aplikacja – precyzyjnie dobrane dawki eliminują konieczność samodzielnego komponowania mieszanek.

  • Działa doglebowo i nalistnie – zapobiega ponownemu zachwaszczeniu i zwalcza już rozwinięte chwasty.

  • Bezpieczny dla kukurydzy – nie powoduje fitotoksyczności ani uszkodzeń roślin.

  • Długi czas działania – chroni uprawy przez długi okres, zapewniając lepszy wzrost i większe plony.

Jak działa PAK NIKOMEZO?

Połączenie dwóch substancji aktywnych sprawia, że herbicyd działa kompleksowo. Mezotrion (100 g/l) eliminuje chwasty doglebowo i nalistnie, zapobiegając ich ponownemu wzrostowi. Nikosulfuron (40 g/l) działa nalistnie, skutecznie likwidując chwasty jednoliścienne i niektóre chwasty dwuliścienne. Środek jest pobierany zarówno przez korzenie, jak i liście, co sprawia, że chwasty usychają w ciągu kilku dni po aplikacji.

Zawartość zestawu PAK NIKOMEZO

PAK NIKOMEZO zawiera dokładnie dobrane dawki, zapewniające pełną ochronę 1 ha kukurydzy. W skład zestawu wchodzą:

  • Tamizan 40 SC (nikosulfuron 40 g/l) – 1 L

  • Maisot 100 SC (mezotrion 100 g/l) – 1 L

Dzięki precyzyjnemu dobraniu składników, rolnik nie musi samodzielnie komponować mieszanek herbicydowych – PAK NIKOMEZO to gotowe i bezpieczne rozwiązanie, zapewniające wysoką skuteczność w każdych warunkach uprawowych.

Zastosowanie i zalecane dawki

  • Uprawa: Kukurydza na ziarno i kiszonkę

  • Termin stosowania: od fazy 2 do 8 liści kukurydzy (BBCH 12-18)

  • Dawkowanie:

    • Tamizan 40 SC (nikosulfuron)1,0 l/ha

    • Maisot 100 SC (mezotrion)1,0 l/ha

  • Maksymalna liczba zabiegów: 1

  • Ilość wody: 200-300 l/ha

Chwasty zwalczane przez PAK NIKOMEZO

Chwasty jednoliścienne:
Chwastnica jednostronna (Echinochloa crus-galli)
Palusznik krwawy (Digitaria sanguinalis)
Perz właściwy (Elymus repens)

Chwasty dwuliścienne:
Komosa biała (Chenopodium album)
Szarłat szorstki (Amaranthus retroflexus)
Rdestówka powojowata (Fallopia convolvulus)
Rdest plamisty (Polygonum persicaria)
Fiołek polny (Viola arvensis)
Psianka czarna (Solanum nigrum)
Stulicha psia (Galeopsis tetrahit)
Dymnica pospolita (Fumaria officinalis)
Gwiazdnica pospolita (Stellaria media)
Tasznik pospolity (Capsella bursa-pastoris)

Podsumowanie

PAK NIKOMEZO to idealne rozwiązanie dla mniejszych gospodarstw, które szukają gotowego, skutecznego i wygodnego w użyciu zestawu do ochrony kukurydzy. Dzięki szerokiemu spektrum zwalczanych chwastów, łatwej aplikacji i bezpiecznej formule, jest to doskonały wybór dla rolników, którzy chcą skutecznie chronić swoje uprawy bez zbędnych komplikacji.