Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Nemasys G

  Marka: BASF

  Cena

  Cena

  Produkt chwilowo niedostępny

  Wysyłka 48h

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Nemasys G

  Nemasys G - naturalny wybór na szkodniki szklarniowe. Preparat zawiera miliony nicieni  zwalczających szkodniki. Przeznaczony do zwalczania zwalczania ziemiórek (Bradysia spp.), wciornastka zachodniego (Frankliniella occidentalis) i miniarek w produkcji ogrodniczej w szklarniach. Zawiera pasożytnicze nicienie Steinernema feltiae pasożytujące na owadach. Nicienie można podawać poprzez podlewanie, spryskiwanie, deszczowanie. Nicienie są bardzo małe (< 1 mm), dzięki temu z łatwością wnikają w ciało żywiciela.

  Zalety produktu

  • długi okres działania
  • szybki efekt, wysoka skuteczność w optymalnych warunkach stosowania
  • łatwa aplikacja
  • brak fitotoksycznego działania
  • brak zanieczyszczenia podłoża substancjami chemicznymi
  • bezpieczny dla ludzi i zwierząt (w tym zapylaczy i owadów pożytecznych)
  • produkt przyjazny środowisku
  • stosowanie w uprawach tradycyjnych i ekologicznych
  • bioinsektycydy do programów IPM

   

  Zastosowanie doglebowe

  Stosować dysze grubokropliste, co zapewni, że nicienie dotrą do gleby. Natychmiast po zaobserwowaniu szkodników preparat zastosować w całej szklarni. Gleba/podłoże powinny być wilgotne, o temperaturze 10–30 °C. Jeśli produkt jest nakładany na całe rośliny, natychmiast spłukać nicienie czystą wodą do podłoża. Uprawy mateczne gatunków rozmnażanych przez podział wymagają częstego stosowania, by utrzymać skuteczną liczbę nicieni w glebie. Powtarzać stosowanie co 2–6 tygodnie, zależnie od objętości gleby i ilości szkodników.

   

  Zastosowanie nalistne

  Nicienie, by działały skutecznie wymagają wody i kontaktu ze szkodnikiem, należy zatem:

  • Stosować oprysk średniokroplisty, by dobrze pokryć liście, nie doprowadzając jednak do spływania cieczy roboczej i utraty części populacji nicieni.
  • Dodatek adiuwanta sprawi, że nicienie będą skuteczniej docierać do szkodników.
  • Po użyciu upewnić się, że uprawa pozostaje mokra co najmniej przez 2 godziny. W tym czasie zamknąć wywietrzniki i wyłączać wentylację. Nie stosować preparatu w bezpośrednim nasłonecznieniu – kurtyny cieniujące powinny być zasunięte przez co najmniej 2 godziny po zabiegu.
  • W przypadku stosowania sztucznego oświetlenia wyłączyć je podczas i co najmniej 2 godziny po zabiegu.
  • Jeśli program kontroli szkodników tego wymaga, powtórzyć oprysk liści.
  • W przypadku zwalczania skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) stosować taką objętość cieczy roboczej, by osiągnąć dobre pokrycie liści dolnych dwóch trzecich rośliny lub miejscach, gdzie występują szkodniki. W przypadku zastosowań związanych ze zwalczaniem stadium larwalnego stosować nicienie w ramach integrowanej ochrony roślin (IOR) lub konwencjonalnego programu ochrony chemicznej.

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Marka: BASF

  Cena

  Dawkowanie - Nemasys G

  Opinie - Nemasys G

  Usługi

  Produkt chwilowo niedostępny.

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

  Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma