BASF

Nemasys G

Nemasys G to naturalny preparat do zwalczania szkodników szklarniowych, takich jak ziemiórki, wciornastek zachodni oraz miniarki. Zawiera pasożytnicze nicienie Steinernema feltiae, które skutecznie zwalczają owady. Preparat aplikuje się poprzez podlewanie, spryskiwanie lub deszczowanie. Zalety: długi okres działania, szybki efekt, łatwa aplikacja, brak fitotoksyczności, brak zanieczyszczeń chemicznych, bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt, przyjazność dla środowiska, możliwość stosowania w uprawach tradycyjnych i ekologicznych. Nicienie wymagają wilgotnego środowiska i kontaktu ze szkodnikiem. Zaleca się stosowanie grubokroplistych dysz przy aplikacjach doglebowych oraz średniokroplistych przy nalistnych, uwzględniając dodatkowe wskazówki dotyczące wilgotności i oświetlenia.

Nemasys G - naturalny wybór na szkodniki szklarniowe. Preparat zawiera miliony nicieni  zwalczających szkodniki. Przeznaczony do zwalczania zwalczania ziemiórek (Bradysia spp.), wciornastka zachodniego (Frankliniella occidentalis) i miniarek w produkcji ogrodniczej w szklarniach. Zawiera pasożytnicze nicienie Steinernema feltiae pasożytujące na owadach. Nicienie można podawać poprzez podlewanie, spryskiwanie, deszczowanie. Nicienie są bardzo małe (< 1 mm), dzięki temu z łatwością wnikają w ciało żywiciela.

Zalety produktu

  • długi okres działania
  • szybki efekt, wysoka skuteczność w optymalnych warunkach stosowania
  • łatwa aplikacja
  • brak fitotoksycznego działania
  • brak zanieczyszczenia podłoża substancjami chemicznymi
  • bezpieczny dla ludzi i zwierząt (w tym zapylaczy i owadów pożytecznych)
  • produkt przyjazny środowisku
  • stosowanie w uprawach tradycyjnych i ekologicznych
  • bioinsektycydy do programów IPM

 

Zastosowanie doglebowe

Stosować dysze grubokropliste, co zapewni, że nicienie dotrą do gleby. Natychmiast po zaobserwowaniu szkodników preparat zastosować w całej szklarni. Gleba/podłoże powinny być wilgotne, o temperaturze 10–30 °C. Jeśli produkt jest nakładany na całe rośliny, natychmiast spłukać nicienie czystą wodą do podłoża. Uprawy mateczne gatunków rozmnażanych przez podział wymagają częstego stosowania, by utrzymać skuteczną liczbę nicieni w glebie. Powtarzać stosowanie co 2–6 tygodnie, zależnie od objętości gleby i ilości szkodników.

 

Zastosowanie nalistne

Nicienie, by działały skutecznie wymagają wody i kontaktu ze szkodnikiem, należy zatem:

  • Stosować oprysk średniokroplisty, by dobrze pokryć liście, nie doprowadzając jednak do spływania cieczy roboczej i utraty części populacji nicieni.
  • Dodatek adiuwanta sprawi, że nicienie będą skuteczniej docierać do szkodników.
  • Po użyciu upewnić się, że uprawa pozostaje mokra co najmniej przez 2 godziny. W tym czasie zamknąć wywietrzniki i wyłączać wentylację. Nie stosować preparatu w bezpośrednim nasłonecznieniu – kurtyny cieniujące powinny być zasunięte przez co najmniej 2 godziny po zabiegu.
  • W przypadku stosowania sztucznego oświetlenia wyłączyć je podczas i co najmniej 2 godziny po zabiegu.
  • Jeśli program kontroli szkodników tego wymaga, powtórzyć oprysk liści.
  • W przypadku zwalczania skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) stosować taką objętość cieczy roboczej, by osiągnąć dobre pokrycie liści dolnych dwóch trzecich rośliny lub miejscach, gdzie występują szkodniki. W przypadku zastosowań związanych ze zwalczaniem stadium larwalnego stosować nicienie w ramach integrowanej ochrony roślin (IOR) lub konwencjonalnego programu ochrony chemicznej.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Działanie interwencyjne

Miejsce
stosowania
Zalecana ilość
cieczy roboczej
Dawka Zawartość
opakowania
50 mln
Zawartość
opakowania
250 mln
Uprawy w gruncie 4 litry/m² 1 000 000/m² 50 m² 250 m²
Pojemniki 4 litry/m² 500 000/m² 100 m² 500 m²
Rośliny truskawki 100 ml/roślinę 25 000/roślinę 2000 roślin 10 000 roślin