K+S

Korn Kali - chlorek potasu z dodatkiem soli magnezu 40 (+6+4+12,5)

Nawóz potasowo-magnezowy Korn Kali K+S to uniwersalny granulowany nawóz stosowany na wszelkie uprawy, nawet na duży teren. Można go stosować na wszystkich rodzajach gleb, niezależnie od poziomu pH. Skład nawozu to: 40% K₂O w postaci chlorku potasu, 6% MgO w postaci siarczanu magnezu (Kieserit), 4% Na₂O oraz 12,5% SO₃. Korn-Kali jest przeznaczony do nawożenia ścierniska i jesiennego, szczególnie w płodozmianie na uprawy wymagające wysokiego poziomu potasu, magnezu, siarki i sodu. Nadaje się do stosowania z wszystkimi siewnikami. Zalecane jest stosowanie nawozu po wykonaniu badań gleby, uwzględniając zapotrzebowanie upraw na składniki odżywcze.

Nawóz potasowo-magnezowy Korn Kali

Zalety stosowania chlorku potasu z dodatkiem magnezu Korn Kali K+S:

  • Uniwersalność - stosowany na wszelkie uprawy wrażliwe na chlorki,
  • Dokładny wysiew (nawet przy swsiewie na duży teren), dzięki granulowanej postaci nawozu,'
  • Stosowanie na wszystkich rodzajach gleb, niezależnie od poziomu pH.

Korn-Kali to nawóz potasowomagnezowy. Wszystkie składniki są bezpośrednio przyswajalne przez rośliny i całkowicie rozpuszczalne w wodzie. Nawóz ten można stosować na wszystkich stanowiskach, niezależnie od poziomu pH gleby.

Nawóz potasowy z dodatkiem magnezu Korn Kali K+S przeznaczony jest do nawożenia ścierniska i do nawożenia jesiennego. Gwarantuje odpowiednie rozmieszczenie składników pokarmowych w powierzchni ornej oraz optymalne rozprowadzenie. Stosowany w płodozmianie na uprawy wykazujące wysokie zapotrzebowanie na potas (rzepak, buraki cukrowe, kukurydza) i określone makroelementy ( np. zapotrzebowanie buraków cukrowych na magnez i sód czy rzepaku na siarkę). Nadaje się do stosowania za pomocą wszystkich dostępnych siewników, dzięki dobrej sypkości. Zawiera 12,5 % SO3 i pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na siarkę takich upraw, jak. np. rzepak ozimy.

Korn Kali K+S - skład:

  • 40 % K2O w postaci chlorku potasu,
  • 6 % MgO w postaci siarczanu magnezu (Kieserit),
  • sód (4 % Na2O),
  • siarka (12,5 % SO3).

Nawóz Korn Kali - jak stosować?

Nawóz Korn Kali powinno się stosować po uprzednim wykonaniu badań gleby, uwzględniając otrzymane wyniki oraz oczekiwania względem plonów.
Na wybór ilości stosowanego nawozu mają wpływ:

  • zapotrzebowanie uprawy lub płodozmianu na potas
  • charakterystyka stanowiska, czyli poziom oraz dynamika potasu i magnezu w glebie
  • wymagania upraw wobec magnezu, siarki i potasu
  • ilości składników pokarmowych wprowadzanych w postaci nawozów organicznych.

Zalecane nawozenie według niektórych roślin uprawnych dostępne jest w zakładce "Dawkowanie". Wartości dotyczą średnich zawartości K (potasu) w glebie, bez uwzględnienia nawożenia organicznego.

Uprawa

Poziom plonowania średni (kg na ha-1)

Poziom plonowania wysoki (kg na ha-1)

zboże

250

350-450

rzepak

500-600

600-700

buraki cukrowe

900-1000

1000-1200

kukurydza na paszę/ na ziarno

500-600

600-700

rośliny pastewne

450-600

600-850