Ciech

Chlorek wapnia

Chlorek wapnia Ciech to nieorganiczny związek chemiczny, który charakteryzuje się silnym wchłanianiem wilgoci. Jest on szeroko stosowany w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, eksploatacja dróg, budownictwo, górnictwo węgla, gazu i nafty, rolnictwo i ogrodnictwo.

W zimowym utrzymaniu dróg jest bardziej wydajny i skuteczniejszy niż sól drogowa, działając do -40°C, a jego efekt utrzymuje się do 72h. Latem skutecznie eliminuje pylenie i tworzenie się wybojów, redukując koszty utrzymania dróg.

W rolnictwie jest źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, chroni owoce i warzywa przed chorobami oraz opóźnia ich dojrzewanie. W przemyśle chemicznym jest stosowany do osuszania gazów i cieczy oraz jako dodatek do tworzyw sztucznych. W budownictwie przyspiesza wiązanie betonu, umożliwiając betonowanie przy niskich temperaturach. Ponadto, w uzdatnianiu wody pomaga w drenażu i neutralizuje fosforany.

produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

WARIANT PRODUKTU

Waga

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Agrosimex

Chlorek wapnia Ciech

Chlorek wapnia jest to nieorganiczny związek chemiczny wyróżniający się silną podatnością na wchłanianie wilgoci.

Swoje zastosowanie znajduje w:

  • przemyśle chemicznym,
  • eksploatacji dróg,
  • budownictwie,
  • górnictwie węgla, gazu i nafty,
  • rolnictwie,
  • ogrodnictwie.

Agrosimex

Zastosowanie chlorku wapnia w zimowym utrzymaniu dróg.

Chlorek wapnia (CaCl2) jest bardziej wydajny i skuteczniejszy niż sól drogowa. Skutecznie usuwa oblodzenia dróg, oblodzenia chodników, marznący deszcz oraz śnieg. Sól drogowa działa do temperatury -6°C, natomiast chlorek wapnia skutecznie usuwa śnieg i lód nawet do -40°C. Zużycie chlorku wapnia jest 10-krotnie niższe niż zużycie soli drogowej. Efekt działania chlorku wapnia utrzymuje się nawet do 72h.

Agrosimex

Zastosowanie chlorku wapnia w letnim utrzymaniu dróg.

Chlorek wapnia stosowany w utrzymywaniu nawierzchni w lecie skutecznie eliminuje pylenie oraz poprawia bezpieczeństwo.  Chlorek wapnia ogranicza tworzenie się wybojów i kolein, a w konsekwencji zmniejsza częstotliwość prac regeneracyjnych. Jego stałe stosowanie zredukuje również koszty siły roboczej oraz użycia sprzętu, a dodatkowo zmniejszy wydatki na materiały służące do wypełnienia i konserwacji dróg. Przy tym jest łatwy w przygotowaniu i aplikacji.

Agrosimex

Zastosowanie chlorku wapnia w rolnictwie i ogrodnictwie?

Jest źródłem łatwo przyswajalnego wapnia (Ca) dla owoców i warzyw. Chroni owoce i warzywa przed chorobami fizjologicznymi i infekcjami grzybowymi. Stymuluje wzrost owoców oraz opóźnia ich dojrzewanie i zdolność przechowalniczą a także podwyższa odporność owoców na pękanie.

Agrosimex

Zastosowanie chlorku wapnia w przemyśle chemicznym

Chlorek wapnia ma zastosowanie w osuszaniu gazów i cieczy w syntezach chemicznych. Stosuje się go również jako dodatek do tworzyw sztucznych czy jako komponent w produkcji soli wapnia. Środek ten oprócz swojej chłonności ma inną ogromną zaletę: reguluje pH.

Agrosimex

Chlorek wapnia w budownictwie:

Chlorek wapnia w budownictwie używany jest przede wszystkim jako dodatek do zapraw i betonów. Przyspiesza wiązanie i umożliwia betonowanie w temperaturach poniżej 0°C.

Agrosimex

Chlorek wapnia w uzdatnianiu wody:

Chlorek wapnia jest używany jako środek pomocniczy w drenażu oraz neutralizacji fosforanów w oczyszczalniach ścieków.