Ceres Biotics
Certyfikat eko

EAN:2000000459882

Messor Ceres Biotics - nawóz mikrobiologiczny

Messor Ceres Biotics to ekologiczny, mikrobiologiczny produkt w formie płynnej, zawierający wyselekcjonowane szczepy bakterii ryzosferowych z grupy Bacillus oraz ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum. Idealnie nadaje się do wiązania azotu atmosferycznego, rozpuszczania związanego fosforu w glebie oraz mobilizacji potasu. Wpływa na stymulację wzrostu roślin, a algi w składzie zwiększają rozwój i skuteczność probiotyków. Produkt jest polecany szczególnie w kluczowych fazach uprawy, aby usprawnić procesy fizjologiczne roślin. Zalecana dawka to 1-2 l/ha. Skład: Bacillus pseudomycoides szczep 1901, Bacillus megaterium szczep 97032 (1x107 jtk/ml), azot (0,11-0,36% w/v) i potas (1,2-2,6% w/v).
produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

WARIANT PRODUKTU

Pojemność

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Messor Ceres Biotics

  • Ekologiczny - zawiera wyselekcjonowany szczep bakterii ryzosferowych z grupy Bacillus oraz ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum.
  • Idealny do wiązania azotu atmosferycznego, rozpuszczania związanego fosforu w glebie i mobilizacji potasu.
  • Wpływa na proces stymulacji wzrostu roślin.
  • Algi zawarte w nawozie zwiększają rozwój i skuteczność probiotyków.
  • Do stosownaia w celu usprawnienia procesów fizjologicznych.

Messor - mikrobiologiczny produkt w formie płynnej, zawierający wyselekcjonowany szczep bakterii ryzosferowych z grupy Bacillus. Rekomendowany do wiązania azotu atmosferycznego, rozpuszczania związanego fosforu w glebie i mobilizacji potasu. Wpływa na proces stymulacji wzrostu roślin. Ponadto Messor zawiera ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum, który wzbogaca formułę o bioaktywatory metabolizmu roślin, takie jak: mannitol, fucoidan, laminaryna, kwas alginowy i witaminy. Działają one jako prebiotyki, zwiększając rozwój i skuteczność probiotyków. Produkt jest szczególnie polecany w pierwszych fazach uprawy lub w krytycznych fazach wzrostu w celu usprawnienia procesów fizjologicznych. Rekomendowana dawka dla większości gatunków roślin uprawnych to 1–2 l/ha.

Nawóz Messor - skład:

  • bakterie ryzosferowe (Bacillus pseudomycoides szczep 1901, Bacillus megaterium szczep 97032) (1x107 jtk/ml);
  • azot (N) [0,11–0,36% (w/v)];
  • potas (K) [1,2–2,6% (w/v)]

Uprawa

Zalecenia

Dawka

zboża

od początku krzewienia (BBCH 21–31) do początku fazy wydłużania łodygi

1 aplikacja: 100 g/ha + z herbicydami powschodowymi lub innymi powszechnie stosowanymi środkami ochrony roślin albo z nawozami. Rekomendowana ilość wody do stosowania preparatu: 200–300 l/ha

kukurydza

w fazie 4–8 liści (BBCH 14–18)

1 aplikacja: 100 g/ha + z herbicydami powschodowymi lub innymi powszechnie stosowanymi środkami ochrony roślin albo z nawozami. Rekomendowana ilość wody do stosowania preparatu: 200–300 l/ha