Item 1 of 0
  Agrosimex logo
  Nowość

  Mattera 5L

  Marka: Corteva

  Grupa upraw: pszenica ozima, żyto ozime, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary

  Substancja czynna: Florasulam, halauksyfen metylu

  EAN: 3362130180043

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze

  Cena

  Cena

  Ilość:

  Produkt dostępny

  449,90 zł za 1szt.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Mattera 5L

  Herbicyd w postaci koncentratu w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą (OD), stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych.

  Środek może być stosowany w szerokim zakresie temperatur powietrza (od 2 do 25°C), również przy niskiej, jak i wysokiej wilgotności powietrza. Przy wystąpieniu długotrwałej suszy może wystąpić lekkie obniżenie skuteczności chwastobójczej.

   

  Zawartość substancji czynnych:


  florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 5 g/l (0,54 %)
  halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) – 6,25 g/l (0,76 %)

   

  Dzialanie na chwasty: 

  Środek jest selektywnym herbicydem zawierającym substancje czynne ARYLEX™ (halauksyfen metylu) i florasulam, pobieranym przez liścienie i liście chwastów, wykazującym działanie układowe, pobrany przemieszcza się w całej roślinie. ARYLEX™ jest substancją czynną z grupy związków arylopikolinowych (wg HRAC grupa O). Florasulam jest substancją czynną z grupy triazolopirymidyn (wg HRAC grupa B). Po zabiegu chwasty wrażliwe przestają rosnąć, następnie pojawiają się deformacje liści i łodyg oraz chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania chwastów. Najszybszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w trakcie intensywnego wzrostu. Przytulia czepna i jasnota purpurowa są zwalczane w zaawansowanych fazach rozwojowych.

   

  Dawkowanie:

   
  Uprawa Dawka Termin stosowania
  Pszenica ozima, żyto ozime, pszenżyto ozime 1,0 l/ha wiosną, po wznowieniu wegetacji, od fazy 3. liścia do końcowej fazy
  nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego zbóż (BBCH 13-45)
  Pszenica jara, jęczmień jary 1,0 l/ha wiosną, od fazy 3. liścia do końcowej fazy nabrzmiewania pochwy
  liściowej liścia flagowego zbóż (BBCH 13-45)

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Marka: Corteva

  Grupa upraw: pszenica ozima, żyto ozime, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary

  Substancja czynna: Florasulam, halauksyfen metylu

  EAN: 3362130180043

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze

  Cena

  Dawkowanie - Mattera 5L

  Opinie - Mattera 5L

  Usługi

  Nowość
  Cena brutto:
  449,90 zł za 1szt.

  Produkt dostępny

  Ilość:

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma