Agrosimex logo

Luna Sensation 500 SC

Producent: Bayer

Kod produktu: 26924

EAN: 5908229372081

pojemność:
400 ml
1 l
pojemność:
400 ml
1 l

Ilość:

Produkt dostępny od ręki

260.02 zł za 1szt.
260.02 zł za 1 szt.
Opis produktu i specyfikacja
Wysyłka i płatność
Zwroty
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

Luna Sensation 500 SC 400ml jest środkiem grzybobójczym w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym, systemicznym i mezostemicznym do stosowania w ochronie truskawki, agrestu, aronii, borówki wysokiej, jagody kamczackiej, Etykieta środka ochrony roślin Luna Sensation 500 SC, załącznik do zezwolenia MRiRW jeżyny, maliny, porzeczki czarnej, porzeczki czerwonej, porzeczki białej, rokitnika, sałaty, fasoli szparagowej, grochu zwyczajnego uprawianego na świeże nasiona, grochu zwyczajnego uprawianego na suche nasiona, grochu cukrowego, chmielu, tytoniu oraz szkółek roślin ozdobnych przed chorobami grzybowymi.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych i sadowniczych oraz opryskiwaczy ręcznych.

 

Zawartość substancji czynnych:

  • fluopyram (związek z grupy karboksyamidów) - 250 g/l (21,33%)
  • trifloksystrobina (związek z grupy strobiluryn) - 250 g/l (21,33%)

 

STOSOWANIE ŚRODKA

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Truskawka

Szara pleśń, biała plamistość liści, mączniak prawdziwy

Stosować od końca fazy rozwoju kwiatostanu do początku fazy dojrzewania owoców (BBCH 59-81).

0,8 l/ha.

 

 

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Truskawka

Antraknoza, skórzasta zgnilizna owoców

Środek stosować od końca fazy rozwoju kwiatostanu do początku fazy dojrzewania owoców (BBCH 59-81).

0,8 l/ha.

Malina uprawiana w polu oraz pod osłonami

Szara pleśń, zamieranie pędów maliny, rdza maliny

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od momentu, gdy rozwijają się liście nie mające jeszcze ostatecznej wielkości do początku fazy opadania owoców (BBCH 15-89). Do zwalczania szarej pleśni środek stosować od początku fazy kwitnienia, co 7-10 dni przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Do zwalczania zamierania pędów i rdzy maliny pierwszy zabieg wykonać przed kwitnieniem, gdy nowe pędy osiągną wysokość 10-20 cm lub po zauważeniu pierwszych objawów.

0,8 l/ha

Agrest, porzeczka czarna, porzeczka biała, porzeczka czerwona uprawiane w polu oraz pod osłonami

Rdza wejmutkowo-porzeczkowa, opadzina liści, amerykański mączniak agrestu, szara pleśń

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby od początku kwitnienia do zbiorów owoców (BBCH 39-87).

0,8 l/ha

Aronia, borówka wysoka, jagoda kamczacka, jeżyna, rokitnik uprawiane w polu

Rdza wejmutkowo-porzeczkowa, opadzina liści, amerykański mączniak agrestu, szara pleśń, antraknoza

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od fazy oddzielania się pierwszego pąka kwiatowego w gronie do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 57-87).

0,8 l/ha

Borówka wysoka uprawiana pod osłonami

Rdza wejmutkowo-porzeczkowa, opadzina liści, amerykański mączniak agrestu, szara pleśń, antraknoza

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od fazy oddzielania się pierwszego pąka kwiatowego w gronie do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 57-87).

0,8 l/ha

Sałata uprawiana w polu i pod osłonami

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, w przez okres rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru (BBCH 40-49).

0,8 l/ha.

Fasola szparagowa, groch zwyczajny uprawiany na świeże, zielone nasiona, groch zwyczajny uprawiany na suche nasiona, groch cukrowy

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od maja do października, od początku fazy kwitnienia do końca dojrzewania strąków i nasion (BBCH 59-89)

0,8 l/ha

Chmiel

Mączniak prawdziwy

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od fazy, gdy pędy osiągają 70% wysokości podpory do całkowitego rozwoju szyszek (BBCH 37-79).

0,6 l/ha

Tytoń

Zgnilizna twardzikowa

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od fazy rozwoju liści do zbioru liści (BBCH11-39).

0,8 l/ha.

Szkółki roślin ozdobnych

Szara pleśń, mączniak prawdziwy

Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby (BBCH 19-89)

0,8 l/ha.

 

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Wysyłka i płatność

Zwroty

Opinie

Usługi

Cena:
260.02 zł za 1szt.
260.02 zł za 1 szt.

Produkt dostępny od ręki

Ilość:
Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma