Surmin Kaolin

EAN:2000000154411

Kaolin KOM Glinka Kaolinowa 25kg Surmin Kaolin

Glinka kaolinowa "Sumin - Kaolin Nowogrodziec" to naturalny środek w formie proszku, stosowany w uprawach sadowniczych. Służy do przygotowania zawiesiny wodnej, która pomaga chronić rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak długotrwała susza lub nadmierne nasłonecznienie. Zalecana dawka to 10-50 kg glinki na hektar, rozpuszczonej w 500-1000 litrów wody. Proces przygotowania cieczy roboczej wymaga wstępnego zmieszania 500 litrów wody z glinką, dokładnego wymieszania przez 20 minut, a następnie dodania pozostałej ilości wody. Oprysk należy stosować od początku okresu wegetacji, zapewniając ciągłe mieszanie.

  • Waga:

    2 kg

produkt dostępny Placeholder

produkt dostępny

62,04 zł

Zobacz historię ceny

lub zamów telefonicznie

ikona wysyłka w 48h Placeholder

wysyłka w 48h

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Sumin - Kaolin Nowogrodziec

Glinka kaolinowa to środek pochodzenia naturalnego, w formie proszku do sporządzenia zawiesiny wodnej. Zalecane użycie w uprawach sadowniczych do zapobiegania niekorzystnym wpływom czynników atmosferycznych – długotrwała susza lub nadmierne nasłonecznienie.

Stosowanie 10-50 kg glinki na ha, rozpuszczonej w 500-1000 litrów wody.

Sposób przyrządzenia cieczy roboczej na 1000 litrów: do opryskiwacza należy wlać 500 litrów wody, uruchomić mieszadło, a następnie stopniowo wsypywać odważoną ilość glinki kaolinowej, mieszać 10 minut oraz wlać pozostałą ilość wody i mieszać przez kolejne 10 minut. Po wprowadzeniu glinki kaolinowej mieszadło powinno być włączone do całkowitego zużycia cieczy opryskowej.

Najkorzystniej jest stosować glinkę kaolinową od początku okresu wegetacji.