Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Improvit

  Grupa upraw: Jabłka, Gruszki

  Przeznaczenie: uprawy sadownicze

  Substancja czynna: 1-metylocyklopropen

  Cena

  Cena

  Produkt chwilowo niedostępny

  Wysyłka 48h

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Improvit

  Agrofag: Poprawa zdolności przechowalniczych, Ograniczenie oparzelizny powierzchniowej

  Improvit 20g - 400m3 fumigacja jabłek lub gruszek


  Improvit to regulator wzrostu i rozwoju roślin w postaci proszku zawartego w wodnorozpuszczalnej saszetce, umieszczanej w urządzeniu dozującym wypełnionym wodą, aby uwolnić substancję czynną w formie gazu.

   

  Jak przechowywać jabłka czyli Gazowanie owoców

  Improvit przeznaczony jest do stosowania wyłącznie w przechowalniach owoców.
  Środek stosuje się, aby utrzymać jakość jabłek i gruszek (spowalnianie dojrzewania) oraz ograniczyć występowanie oparzelizny powierzchniowej w trakcie ich przechowywania.

  Zobacz instrukcję stosowania krok po kroku preparatu i cechy szczególne na https://agrosimex.pl/improvit/

   

  Działanie

  Działanie środka polega na hamowaniu różnego rodzaju oddziaływań etylenu na produkty roślinne, dzięki czemu hamuje procesy dojrzewania zachodzące w owocach.

   

  Cechy produktu:
  Zastosowanie: Grusza, jabłoń
  Czynnik aktywny: 1-metylocyklopropen (związek z grupy pochodnych cyklopropenu) - 33 g/kg (3.3 %)

   

  Improvit 20g Spowalnia dojrzewanie jabłka

  Poprawa zdolności przechowalniczych, ograniczenie oparzelizny powierzchniowej max 0,068 g środka/1 m3 pomieszczenia przechowalniczego Możliwie najwcześniej po zbiorze, nie później niż do 7 dni po zbiorze. Środek stosować na owoce zdrowe, najlepiej świeżo zebrane w odpowiednim oknie zbiorczym dla danej odmiany. Zabieg można wykonać zarówno przed, w trakcie jak i po schłodzeniu owoców. Najpóźniejszy zalecany termin zabiegu dla każdej kolejnej partii owoców umieszczanej w komorze przechowalniczej to 7 dni po zbiorze

   

  Improvit 20g Spowalnia dojrzewanie gruszki

  Poprawa zdolności przechowalniczych, ograniczenie oparzelizny powierzchniowej max 0,049 g środka/ 1 m3 pomieszczenia przechowalniczego

  Możliwie najwcześniej po zbiorze, nie później niż do 7 dni po zbiorze. Środek stosować na owoce zdrowe, najlepiej świeżo zebrane w odpowiednim oknie zbiorczym dla danej odmiany. Zabieg można wykonać zarówno przed, w trakcie jak i po schłodzeniu owoców. Najpóźniejszy zalecany termin zabiegu dla każdej kolejnej partii owoców umieszczanej w komorze przechowalniczej to 7 dni po zbiorze

   

   

  Opakowanie - saszetka wodorozpuszczalna

   

  SPOSÓB ORAZ WARUNKI BEZPIECZNEGO STOSOWANIA ŚRODKA
  Środek do stosowania w chłodni zwykłej, w kontrolowanej atmosferze (CA) i w normalnych warunkach przechowywania. Środek można stosować wyłącznie w hermetycznie zamkniętych pomieszczeniach magazynowych za pomocą urządzenia dozującego z wodą.
  Przed użyciem środka upewnić się czy pomieszczenie jest szczelne.
  Po napełnieniu pomieszczenia partią owoców urządzenie dozujące ustawić na podłodze w miejscu strumienia powietrza instalacji chłodniczej gwarantującym dobre rozprzestrzenienie środka. Następnie włączyć urządzenie dozujące, wlać do niego wodę i wrzucić odmierzoną ilość środka. Po około 5 minutach rozpoczyna się proces uwalniania substancji czynnej, do tego czasu trzeba opuścić pomieszczenie i szczelnie je zamknąć oraz umieścić tabliczkę „Zamknięte - nie wchodzić”. Traktowanego pomieszczenia nie otwierać przez co najmniej 24 godziny. W tym czasie instalacja chłodnicza musi pozostawać włączona, aby zapewnić dokładną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Wyłączyć bezwzględnie adsorbery dwutlenku węgla i etylenu, dopływ świeżego powietrza oraz separator azotu. Po upływie wymaganego czasu na 15 min otworzyć drzwi i jednocześnie maksymalnie włączyć wentylatory układu chłodzenia. Po tym okresie przestawić układ na normalną eksploatację, teraz dopiero wolno wejść w celu zabrania urządzenia dozującego. W pomieszczeniu, w którym przeprowadzono zabieg, można teraz ustawić wymagane warunki
  przechowywania.

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Grupa upraw: Jabłka, Gruszki

  Przeznaczenie: uprawy sadownicze

  Substancja czynna: 1-metylocyklopropen

  Cena

  Dawkowanie - Improvit

  Do pobrania

  Opinie - Improvit

  Usługi

  Produkt chwilowo niedostępny.

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

  Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma