Agrosimex logo

Rhizosum - żywa fabryka azotu

Efektywna, niedroga, nietrująca!

Rhizosum N plus to produkt zawierający w swoim składzie bakterie wiążące azot atmosferyczny - Azotobacter salinestris. To wyizolowany w wyniku postępu metod badań genetycznych nowy szczep bakterii, który jeszcze sprawniej wiąże azot. Są to mikroorganizmy wolnożyjące w glebie, niesymbiotyczne, dzięki czemu mają zastosowanie w dowolnej uprawie polowej. Ponadto Rhizosum N plus zawiera 80% substancji organicznej w s.m. oraz 0,45% żelaza (Fe) i 4,5% manganu (Mn) rozpuszczalnego w wodzie.

Zamów już dziś i zyskaj


Sklep Internetowy
Sprawdź

Zadzwoń do nas
Skontaktuj się

Sklepy stacjonarne
Znajdź

Dlaczego azotobacter?

  • Azotobacter salinestris zasiedlają ryzosferę roślin uprawnych, dzięki czemu asymilowany przez bakterie azot jest dla nich bardzo łatwo i szybko dostępny.

  • Poprawiają sprawność biologiczną gleby nie tylko w roku zastosowania, ale także w latach następnych.

  • Zapewniają dobre zaopatrzenie roślin w azot nawet w niekorzystnych warunkach takich jak susza czy zimno!

Działanie

Bakterie wiążące azot Azotobacter salinestris zawarte w szczepionce Rhizosum N plus mają wyjątkową zdolność wiązania azotu atmosferycznego N2, niedostępnego dla roślin uprawnych, do amoniaku NH3, który w konsekwencji dalszych przemian rośliny wykorzystują do budowy plonu.

Działania Rhizosum

Niższe koszty, wyższe plony, wyższy dochód

Koszty

Koszty

Korzyści po stronie kosztów biorą się z mniejszych wydatków przeznaczonych na zakup nawozów.

W doświadczeniach polowych z Rhizosum N plus, dawki aplikacyjne azotu w czystym składniku zostały zmniejszone o około 66%. Natomiast koszt aplikacji Rhizosum N plus wyniósł ok. 100 zł/ha. Daje to oszczędność w poniesionych kosztach o około 300 zł z hektara.

 

Rhizosum - rzepak ozimy
Rhizosum - rzepak ozimy
Rhizosum - pszenica ozima
Rhizosum - kukurydza
Rhizosum - koncentracja azotu
Dochody

Dochody

Dzięki bakteriom z Rhizosum N plus zaopatrzenie roślin w azot jest dostosowane do ich potrzeb - plony są wyższe, korzyści wyraźne!

W każdej uprawie z zastosowanym Rhizosum N czy Rhizosum N plus, zaobserwowano znaczny wzrost plony. Na poszczególnych uprawach zanotowano wzrost przychodzi od 300 do 1000 zł/ha. Po zastosowaniu Rhizosum N plus, dochody wzrosty zatem od 500 do 1300 z hektara.

+