Agrosimex
image

Agrosimex to wiodący na polskim rynku dystrybutor środków ochrony roślin, nawozów, akcesoriów ogrodniczych i nasion.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim, polskim zagłębiu sadowniczym, nazywanym także największym sadem Europy. Stąd szczególne zainteresowanie Agrosimexu segmentem upraw specjalnych, w którym jesteśmy niekwestionowanym liderem.
Agrosimex

Od ponad 30 lat z sukcesem działamy na rzecz branż sadowniczej, warzywniczej i rolniczej dzięki wartościom, którym hołdujemy i które konsekwentnie rozwijamy.

image

Stabilność i doświadczenie

Od 1991 roku konsekwentnie budujemy pozycję firmy, której historia zaczęła się od jednego lokalnego sklepu. Agrosimex zrodził się z wiedzy popartej praktyką – zrozumienia i chęci realizacji potrzeb rolników. W ciągu 30 lat działalności firmy zdobyliśmy umiejętności, które pozwalają nam kompleksowo wspierać klientów w całej Polsce w opłacalnej produkcji płodów rolnych oraz w rozwiązywaniu problemów napotykanych w prowadzeniu upraw. Naszą siłą są również długofalowe relacje z klientami, kontrahentami i pracownikami. To one gwarantują nam nieustanną wymianę doświadczeń i stabilność funkcjonowania.

Polska firma, polski kapitał

Jesteśmy polską firmą rodzinną z polskim kapitałem w 100 procentach. W Polsce płacimy podatki oraz wspieramy lokalny i krajowy rynek pracy, zatrudniając w grupie Agrosimex ponad 400 osób na umowę o pracę, a także licznych kooperantów. Zyski firmy są reinwestowane w naszym kraju – przeznaczamy je na innowacje, badania, wdrożenia i rozwój zespołu. Mamy także wkład w lokalną działalność społeczną poprzez wsparcie szkół, straży pożarnej czy organizacji samorządowych.

image
image

Wspieranie decyzji rolników

Od momentu powstania firmy naszą misją jest dostarczanie najnowszej wiedzy i aktualnych informacji agrotechnicznych producentom płodów rolnych. Jesteśmy nie tylko sprzedawcą specjalistycznych produktów, ale także pomagamy rolnikom jak najefektywniej je wykorzystywać. Decyzje naszych klientów wspiera zespół profesjonalnych doradców – ekspertów z dziedzin sadownictwa, warzywnictwa i rolnictwa. Również nasi przedstawiciele handlowi i sprzedawcy to specjaliści przeszkoleni z wiedzy agrotechnicznej. Ponadto opracowaliśmy zaawansowane systemy wsparcia decyzji, takie jak Info-Karta – oparte na całodobowych obserwacjach terenowych i nowoczesnych technologiach – dzięki którym informujemy klientów o zagrożeniach w uprawach i rekomendowanych działaniach.

Kompleksowe rozwiązania

Poza wysokiej jakości produktami dostarczamy naszym klientom kompleksowe rozwiązania w postaci:

  • autorskich programów ochrony i nawożenia upraw,

  • spersonalizowanego doradztwa (wizyty polowe i konsultacje telefoniczne),

  • nowoczesnych systemów wsparcia decyzji, zawierających informacje o zagrożeniach w uprawach i rekomendacje działań,

  • diagnostyki laboratoryjnej (analizy gleby, wody, materiału roślinnego) wraz z zaleceniami oraz możliwością wizyty u klienta,

  • specjalistycznych magazynów i floty transportowej, dostosowanych do przechowywania i przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów.


Proponowane przez nas rozwiązania same w sobie są kompleksową ofertą, a jednocześnie dają możliwość łączenia ich w zaawansowane moduły, stanowiące bezcenne wsparcie dla rolników w efektywnym i opłacalnym prowadzeniu upraw.

image
image

Szeroki asortyment

Od wielu lat współpracujemy z uznanymi producentami środków ochrony roślin, nawozów, akcesoriów i nasion. Jako wiodący dystrybutor Agrosimex sięga po produkty dużych koncernów oraz niezależnych dostawców z całego świata, którzy dostarczają nam unikalne rozwiązania. Nasza szeroka oferta odpowiada na potrzeby różnych segmentów działalności rolniczej. Oferujemy kompletny asortyment zarówno dla profesjonalnego, jak i amatorskiego rynku ogrodniczego oraz duży wybór rozwiązań każdego problemu. Wyspecjalizowane działy naszej firmy (środków ochrony roślin, nawozów, nawodnień, akcesoriów, nasion) nieustannie pracują nad wzbogacaniem oferty o najlepsze produkty, nowości, innowacje i niszowe rozwiązania.

Innowacyjne produkty

Jednym z naszych głównych założeń jest wprowadzanie na polski rynek innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym rolnicy mają dostęp do nowych technologii. Nieustannie monitorujemy światowe rynki w poszukiwaniu produktów stanowiących rozwiązanie nowych lub niezagospodarowanych problemów w uprawach, z którymi borykają się nasi klienci. Agrosimex systematycznie inwestuje w badania wdrożeniowe, stanowiące dla naszych klientów gwarancję, że dana innowacja działa zgodnie z deklaracją producenta i jest skuteczna w polskich warunkach klimatycznych.

image
image

Ogólnopolska obecność

W ciągu kolejnych lat działalności zasięg Agrosimexu z lokalnego zmienił się w ogólnopolski. Dzięki zespołowi przedstawicieli handlowych, którzy docierają do dużych i mniejszych gospodarstw, sieci oddziałów hurtowych, firmowych i patronackich sklepów detalicznych oraz niezależnych partnerów handlowych nasze produkty są dostępne w całym kraju. Coraz szerzej docieramy także z usługami doradczymi i diagnostyką laboratoryjną. Staramy się zaspokajać różne potrzeby rolników w całej Polsce.

Badania i rozwój

Nieprzerwanie od 30 lat Agrosimex inwestuje w badania i rozwój. Prowadzimy całodobowy monitoring upraw – obserwacje pogody i pojawiania się patogenów – który jest wykorzystywany m.in. w systemach wsparcia decyzji klienta. Prowadzimy doświadczenia porównawcze programów ochrony i nawożenia, stanowiące wiarygodny materiał bazowy dla naszych doradców. Inwestujemy w badania wdrożeniowe innowacji. Od 2007 roku rozwijamy Instytut Agronomiczny Fertico, którego placówki badawcze prowadzą badania skuteczności agrochemikaliów, a także świadczą usługi diagnostyczne dla rolnictwa i przemysłu spożywczego, pozwalające m.in. określić rodzaj patogenów, stan odżywienia upraw czy poziom pozostałości. Sukcesywnie rozwijamy naszą działalność i poszerzamy ją o kolejne obszary związane z branżą agro.

image

Historia firmy

Agrosimex to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Firma powstała w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Agrosimex został zarejestrowany 30 kwietnia 1991 roku w Urzędzie Gminy i Miasta w Mogielnicy.

Agrosimex

Agrosimex w liczbach

Agrosimex
Agrosimex
Agrosimex
Agrosimex

Centrala Agrosimex Sp. z o.o.

icon

Goliany 43, 05-620 Błędów

Oddziały hurtowe

icon

ul. Podmiejska 3, 82-100 Nowy Dwór Gdański

icon

ul. Chocimska 11,78-200 Białogard

icon

ul. Mełgiewska 80, 20-234 Lublin

icon

ul. Kolejowa 16, 05-660 Warka

icon

ul. Rawska 97, 96-100 Skierniewice

icon

ul. Zakładowa 7, 62-510 Konin

icon

Goliany 43, 05-620 Błędów

icon

ul. Bieniewicka 43, 05-870 Błonie

Sklepy detaliczne

icon

Belsk Mały

icon

Biała Rawska

icon

Błędów

icon

Błonie

icon

Broniszew

icon

Chynów

icon

Ciechlin

icon

Goliany

icon

Grójec

icon

Jasieniec

icon

Jeziora

icon

Konary

icon

Konin

icon

Lewiczyn

icon

Lubania

icon

Lublin

icon

Mogielnica

icon

Palczew

icon

Rawa Mazowiecka

icon

Skierniewice

icon

Sompolno

icon

Warka

icon

Warka

icon

Wilków

Zasięg Agrosimexu

icon

Przedstawiciele handlowi i doradcy Agrosimexu

icon

Dostępność produktów i usług Agrosimexu poprzez: przedstawicieli handlowych, sklepy detaliczne, partnerów handlowych, doradców, agrosimex.pl

Pozostałe spółki z grupy Agrosimex

icon

Instytut Agronomiczny Fertico
ul. Mogielnicka 33,05-600 Grójec

icon

Placówka badawcza Fertico Sp. z o.o.
ul. Grójecka 26a, 05-620 Błędów

icon

Pakon Sp. z o.o., ul. Zakładowa 7,62-510 Konin

icon

Pałac Mała Wieś, Mała Wieś 40,05-622 Belsk Duży

Agrosimex w rankingach

icon
  • 6. miejsce w województwie mazowieckim w Rankingu Firm Rodzinnych 2021 magazynu „Forbes” – w kategorii przychodów powyżej 100 min zł – zestawieniu najdynamiczniej rosnących firm rodzinnych

  • 406. miejsce w XXII edycji (2020 r.) rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita” - zestawienia największych polskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów

Agrosimex

Otwieramy się na wiele więcej ...