Bayer
Fungicyd

EAN:5908229365724

Tilmor 240 EC (protiokonazol, tebukonazol) Bayer - fungicyd

Tilmor Bayer to systemowy fungicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Jest stosowany w zapobieganiu i zwalczaniu chorób grzybowych w uprawie rzepaku ozimego i jarego oraz pełni funkcję regulatora wzrostu. Produkt jest skuteczny jesienią i wczesną wiosną, zwiększa zimotrwałość roślin, zapobiega wyleganiu oraz poprawia ich kondycję. Zawiera protiokonazol (80 g/l) i tebukonazol (160 g/l), zwalczając m.in. czerń krzyżowych, mączniaka prawdziwego i suchą zgniliznę kapustnych. Tilmor działa natychmiastowo, niepodatny na deszcz po godzinie od aplikacji. Środek należy stosować w temperaturze powyżej 12°C, a środki ostrożności obejmują m.in. wyznaczanie stref ochronnych oraz przechowywanie w odpowiednich warunkach.

Tilmor Bayer - fungicyd

  • Skutecznie zapobiega i zwalcza choroby grzybowe, a także pełni funkcje regulatora wzrostu.
  • Dedykowane działanie - do stosowania w uprawie rzepaku ozimego i jarego.
  • Do stosowania zarówno jesienią jak i wczesną wiosną - optymalne rozwiązanie.
  • Wysoka skuteczność zwalczania suchej zgnilizny kapustnych.
  • Zapobiega wyleganiu, a także skutkuje zwiększeniem zimotrwałości roślin rzepaku.
  • Poprawia kondycję całej plantacji - wykazuje pozytywny wpływ na rozwój roślin rzepaku.
  • W wygodnej i wydajnej formie koncentratu.

Tilmor Bayer to fungicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Działa układowo. Do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami powodowanymi przez grzyby. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Tilmor - działanie środka:

Środek wykazuje działanie układowe i translaminarne. Działa natychmiast hamując rozwój patogenów od razu. Jeżeli liść jest już zainfekowany w momencie oprysku, substancja czynna wnika w liść i eliminuje komórki grzybowe wewnątrz rośliny.

Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. 

Środek grzybobójczy Tilmor - zawartość substancji czynnej:

  • protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 80 g/l (8,20%),
  • tebukonazol (związek z grupy triazoli) - 160 g/l (16,39%).

Tilmor Bayer - zwalczane choroby grzybowe:

  • Czerń krzyżowych,
  • Mączniak rzekomy,
  • Mączniak prawdziwy,
  • Sucha zgnilizna kapustnych,
  • Szara pleśń.

Fungicyd Tilmor - stosowanie w uprawach:

  • Rzepak jary,
  • Rzepak ozimy.

Fungicyd Tilmor Bayer - okres karencji, okres prewencji, następstwo roślin:

Okres karencji - okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:

  • Rzepak ozimy, rzepak jary – 56 dni.

Okres karencji dla pasz - okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz):

  • Nie dotyczy.

Okres prewencji - okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:

  • Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo:

  • Nie dotyczy.

Tilmor - sporządzanie cieczy użytkowej:

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz mechanicznie wymieszać.

Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową.

Środek ochrony roślin Tilmor Bayer - wskazówki dotyczące stosowania:

  • Środek stosować w temperaturze powyżej 12°C.
  • Wyższe dawki dostosować do stopnia nasilenia chorób w danym rejonie i stopnia wrażliwości na choroby.
  • W celu uniknięcia powstawania odporności grzybów chorobotwórczych na substancje czynne z grupy triazoli, środek Tilmor 240 EC stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania.
  • W celu ochrony organizmów wodnych konieczne jest wyznaczenie strefy ochronnej o szerokości 1 m od zbiorników i cieków wodnych.
  • W celu ochrony roślin oraz stawonogów niebędących celem działania środka konieczne jest wyznaczenie strefy ochronnej o szerokości 1 m od terenów nieużytkowanych rolniczo.
  • Chronić przed dziećmi.
  • Środek ochrony roślin przechowywać:
    − w miejscach lub obiektach, w których zastosowano odpowiednie rozwiązania zabezpieczające przed skażeniem środowiska oraz dostępem osób trzecich,
    − w oryginalnych opakowaniach, w sposób uniemożliwiający kontakt z żywnością, napojami lub paszą,
    − w temperaturze 0°C - 30°C, z dala od źródeł ciepła.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

Rzepak ozimy

Sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, mączniak rzekomy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha. Liczba zabiegów: 1. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: jesienią – w stadium 4–8 liści rzepaku (BBCH 14 – 18). Stosowanie środka jesienią poprawia również zimotrwałość roślin poprzez pobudzenie systemu korzeniowego i zahamowanie wzrostu łodygi.

Rzepak ozimy

Sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 l/ha. Liczba zabiegów: 1. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: wiosną od fazy wzrostu pędu głównego do fazy pąkowania (BBCH 30 – 57). Stosowanie środka wiosną wpływa również na skrócenie łodyg i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie wyleganiem.

Rzepak jary

Sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń Środek wykazuje średni poziom zwalczania mączniaka prawdziwego i rzekomego.

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 1 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania: środek stosować od fazy wzrostu pędu głównego do fazy pąkowania (BBCH30 – 57). Stosowanie środka w tym terminie wpływa również na skrócenie łodyg i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie wyleganiem.