Input Triple Bayer - fungicyd
- Skutecznie chroni przed chorobami grzybowymi - do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego.
- Szerokie działanie - do stosowania w wielu uprawach rolniczych.
- W wygodnej i wydajnej formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej.
Input Triple to fungicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC). Działa układowo. Do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami powodowanymi przez grzyby w uprawach rolniczych jarych i ozimych: jęczmień, pszenica, pszenżyto oraz w życie ozimym.
Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.
Input Triple - działanie środka:
Środek wykazuje działanie układowe - substancja czynna wnika w roślinę, krąży w niej wraz z sokami i eliminuje komórki grzybowe wewnątrz rośliny.
Środek grzybobójczy Input Triple - zawartość substancji czynnej:
- proquinazyd (związek z grupy chinazolin) - 40 g/l (3,96%),
- protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 160 g/l (15,8%),
- spiroksamina (związek z grupy ketoamin) - 200 g/l (19,8%).
Zgodnie z klasyfikacją FRAC substancja czynna proquinazyd zaliczana jest do grupy 13, substancja czynna protiokonazol zaliczana jest do grupy 3, a spiroksamina zaliczana jest do grupy 5.
Inne substancje stwarzające zagrożenie:
- N,N-Dimetylodekanoamid
Input Triple Bayer - zwalczane choroby grzybowe:
- Brunatna plamistość liści,
- Łamliwość źdźbła zbóż i traw,
- Mączniak prawdziwy zbóż i traw,
- Plamistość siatkowa jęczmienia,
- Rdza brunatna,
- Rynchosporioza zbóż,
- Septorioza paskowana liści pszenicy,
- Septoriozy liści.
Fungicyd Input Triple - stosowanie w uprawach:
Uprawy rolnicze:
- Jęczmień jary,
- Jęczmień ozimy,
- Pszenica jara,
- Pszenica ozima,
- Pszenżyto jare,
- Pszenżyto ozime,
- Żyto ozime.
Fungicyd Input Trpile Bayer - okres karencji, okres prewencji, następstwo roślin:
Okres karencji - okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:
- pszenica ozima, pszenica jara, jęczmień jary, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, pszenżyto jare, żyto ozime - 35 dni.
Okres karencji dla pasz - okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz):
- Nie dotyczy.
Okres prewencji - okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:
- Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.
Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo:
- Nie dotyczy.
Środek grzybobójczy Input Triple - sporządzanie cieczy użytkowej:
Ciecz użytkową przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem. Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej objętość wraz z ilością środka. Napełniając opryskiwacz postępować zgodnie z instrukcją producenta opryskiwacza. W przypadku braku instrukcji odmierzoną ilość środka dodać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową, uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz mechanicznie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy, ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza dokładnie wymieszać.
Środek ochrony roślin Input Triple Bayer - wskazówki dotyczące stosowania:
- Środek stosowany w zalecanych dawkach (1,0-1,25 l/ha) wykazuje średni poziom zwalczania brunatnej plamistości liści w pszenicy jarej i w pszenżycie jarym.
- Środek w dawce 1,0 l/ha wykazuje średni poziom zwalczania: brunatnej plamistości liści w pszenicy ozimej i w życie ozimym, plamistości siatkowej jęczmienia w jęczmieniu jarym oraz septorioz liści w pszenżycie ozimym.
- Środek w dawce 1,0 l/ha wykazuje średni poziom zwalczania łamliwości źdźbła zbóż i traw w pszenżycie ozimym i w życie ozimym oraz ogranicza występowanie tej choroby w pszenicy ozimej.
- W przypadku zwalczania łamliwości źdźbła zbóż i traw zaleca się zastosowanie środka do fazy 2. kolanka (BBCH 32).
- Dokładnie pokryć cieczą użytkową całą powierzchnię roślin.
- Podczas stosowania środka nie dopuścić do:
– znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje roślin uprawnych,
– nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach. - Środek zawiera trzy substancje czynne o różnych sposobach (działanie zapobiegawcze, interwencyjne i/lub kuratywne) i odmiennych mechanizmach działania: spiroksamina z grupy ketoamin (fungicydy inhibitory biosynezy steroli - inhibitory reduktazy i izomerazy, SBI II - aminy, wg FRAC grupa 5), protiokonazol z grupy triazoli (fungicydy inhibitory biosynezy steroli - inhibitory demetylacji, SBI I - DMI, wg FRAC grupa 3),proquinazyd z grupy chinazolin (fungicydy inhibitory transdukcji sygnału w komórkach grzybów, wg FRAC grupa 13). W ramach strategii antyodpornościowej zaleca się m. in.:
− stosowanie środka głównie do zabiegów zapobiegawczych lub we wczesnej fazie rozwoju choroby,
− niestosowanie środka w innych dawkach niż są zalecane,
− nie przekraczać maksymalnej liczby aplikacji środka wskazanej na etykiecie. - W przypadku konieczności wykonania kolejnych zabiegów fungicydowych, zastosować środki zawierające substancje czynne z innych grup, o odmiennych mechanizmach działania (stosowanie przemienne).
- Chronić przed dziećmi.
- Środek ochrony roślin przechowywać:
− w oryginalnych opakowaniach,
− w sposób uniemożliwiający kontakt z żywnością, napojami lub paszą, skażenie środowiska oraz dostęp osób trzecich,
− w temperaturze 0°C - 30°C.
Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.