FruktoVit

EAN:5900498013559

Nawóz uniwersalny granulowany FruktoVit Plus

Nawóz uniwersalny FruktoVit Plus to szybko działający i wydajny produkt, zapewniający prawidłowy i szybki wzrost roślin, intensywne kwitnienie i owocowanie oraz obfite zbiory o wysokiej jakości. Opakowanie dostępne jest w formie kartonu lub worka, w zależności od wagi. Nawóz ten można stosować do różnych roślin, takich jak warzywa, drzewa i krzewy ozdobne oraz owocowe, kwiaty i trawniki. Zawiera niezbędne składniki pokarmowe: azot (7%), pięciotlenek fosforu (5,5%), tlenek potasu (9%), bor (0,05%), żelazo (0,18%) i mangan (0,10%). Stosować od marca do lipca, unikać wiatru i silnego nasłonecznienia.

Nawóz uniwersalny FruktoVit Plus - zdrowe i piękne rośliny

  • Szybko działający,
  • Duża wydajność - 5kg nawozu wystarcza na około 165m2 ogrodu,
  • Zapewnia prawidłowy i szybki wzrost roślin,
  • Odżywia rośliny, powodując ich intensywne kwitnienie i owocowanie,
  • Gwarantuje obfite zbiory o wysokiej jakości,
  • Wygodne opakowanie: karton lub worek (w zależności od wagi opakowania).

FruktoVit nawóz uniwersalny zawiera odpowiednio dobrany zestaw składników pokarmowych, który cechuje się uniwersalnością. Może być stosowany do warzyw, drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych,  kwiatów i trawników na wszystkich rodzajach gleb, zarówno dla nowych nasadzeń, jak również do dokarmiania roślin już rosnących (nawożenia pogłównie). Podawanie nawozu według zalecanych dawek zapewni roślinom prawidłowy wzrost i rozwój.

Nawóz uniwersalny granulowany FruktoVit Plus - skład:

  • 7,0% (N) azot całkowity,
  • 7,0% (N) azot amidowy,
  • 5,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych,
  • 9,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 0,10% (B) bor całkowity,
  • 0,18% (Fe) żelazo całkowite,
  • 0,10% (Mn) mangan całkowity.
  • Nawóz NPK zawierający fosforyt miękki.

Nawóz uniwersalny FruktoVit Plus - wskazówki dotyczące stosowania:

  • Nie stosować nawozu podczas silnego wiatru oraz w czasie silnego nasłonecznienia.
  • Stosować od marca do lipca.
  • Rośliny jednoroczne: - przed siewem lub sadzeniem, całą polecaną dawkę nawozu rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię i miesza dokładnie z warstwą gleby o miąższości 10-20 cm.
  • Rośliny wieloletnie - polecaną dawkę nawozu rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię, najlepiej jednorazowo jak najwcześniej wiosną.
  • W przypadku nawożenia pogłównego należy unikać rozsiewu nawozu na mokre rośliny oraz nie stosować dawki większej niż 5 kg nawozu na 100 m2 (50 g/m2).
  • Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

Szczegółowe informacje dotyczące dowkowania znajdują się w tabeli "dawkowanie".

Uprawa

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

Warzywa w uprawie polowej - kapusta późna, kapusta brukselska, kapusta czerwona, kalafior, dynia

Dawka: 15 kg/ 100 m2. 25% dawki można zastosować pogłównie 2-3 tygodnie po posadzeniu rozsady. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przed siewem/sadzeniem

Warzywa w uprawie polowej - cebula, por, seler

Dawka: 12 kg/ 100 m2. 25% dawki można zastosować pogłównie nie później niż do 15 czerwca. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przed siewem/sadzeniem

Warzywa w uprawie polowej - burak ćwikłowy, kalarepa, czosnek, papryka

Dawka: 8 kg/ 100 m2. W uprawie buraka 20% dawki 2-3 tygodnie po wschodach. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przed siewem/sadzeniem

Warzywa w uprawie polowej - pietruszka, marchew

Dawka: 10-12 kg/ 100 m2. Przedwegetacyjnie. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przedwegetacyjnie.

Warzywa w uprawie polowej - pomidor, ogórek, kapusta wczesna

Dawka: 10 kg/ 100 m2. Przedwegetacyjnie. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przedwegetacyjnie.

Warzywa w uprawie polowej - sałata, rzodkiewka, brukiew

Dawka: 7 kg/ 100 m2. Przedwegetacyjnie. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przedwegetacyjnie.

Warzywa w uprawie polowej - kukurydza cukrowa

Dawka: 4-6 kg/ 100 m2. Przedwegetacyjnie. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przedwegetacyjnie.

Warzywa w uprawie polowej - fasola, groch, bób

Dawka: 3-4 kg/ 100 m2. Przedwegetacyjnie. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Jednorazowo, przedwegetacyjnie.

Warzywa w uprawie polowej - ziemniaki wczesne

Dawka: 7-8 kg/ 100 m2. W dobrych stanowiskach dawkę zmniejszyć o 10%. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Przedsiewnie, wczesną wiosną co najmniej 1 tydzień przed siewem/sadzeniem.

Warzywa w uprawie polowej - ziemniaki późne

Dawka: 9-12 kg/ 100 m2. W dobrych stanowiskach dawkę można zmniejszyć o 10%. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm i zastosować tydzień przed siewem lub sadzeniem. Przy uprawie w pierwszym roku po oborniku dawkę nawozu należy zmniejszyć o 20- 40%.

Przedsiewnie, wczesną wiosną co najmniej 1 tydzień przed siewem/sadzeniem.

Drzewa i krzewy owocowe - drzewa owocowe w 1. roku po posadzeniu

Dawka: 40-70 g/ 100 m2. ½ dawki wczesną wiosną, resztę w połowie czerwca. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Dwukrotnie: wczesną wiosną i w połowie czerwca

Drzewa i krzewy owocowe - sady młode (2-4 letnie)

Dawka: 70-90 g/ 100 m2. Wiosną. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Jednorazowo, wiosną

Drzewa i krzewy owocowe - sady owocujące (powyżej 4 lat)

Dawka: 60-80 g/ 100 m2. Wiosną. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Jednorazowo, wiosną

Drzewa i krzewy owocowe - porzeczki i agrest

Dawka: 80 g/ 100 m2. Wiosną. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Jednorazowo, wiosną

Drzewa i krzewy owocowe - maliny, truskawki w 1 roku

Dawka: 70 g/ 100 m2. Wiosną. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Jednorazowo, wiosną

Drzewa i krzewy owocowe - truskawki w latach następnych

Dawka: 50 g/ 100 m2. Wiosną. Nawozić szerokim pierścieniem - 20-30 cm od drzewka do końca rozrastających się młodych, nie ciętych pędów korony. Krzewy jagodowe w pierwszych latach nawozi się wiosną jeden raz, po wejściu w okres owocowania najlepiej stosować w dwóch terminach - 2 tygodnie przed kwitnieniem następnie 2 tygodnie po kwitnieniu.

Jednorazowo, wiosną

Rośliny ozdobne w uprawach polowych - chryzantema, piwonia, irys, tulipan, bratek, dalia, cynia, goździk, mieczyk

Dawka: 100 g/ 1 m2. W przypadku roślin kwitnących latem zabieg powtórzyć w połowie maja stosując 30-40 g / 1 m2. Stosować wczesną wiosną po rozmarznięciu gleby, w miarę możliwości nawóz wymieszać z glebą.

Jednorazowo, wiosną po rozmarznięciu gleby.

Rośliny ozdobne w uprawach polowych - begonia, nagietek, aster, petunia, lilia, aksamitka, narcyz, stokrotka, szałwia

Dawka: 70 g/ 1 m2. W przypadku roślin kwitnących latem zabieg powtórzyć w połowie maja stosując 20-30 g / 1 m2. Stosować wczesną wiosną po rozmarznięciu gleby, w miarę możliwości nawóz wymieszać z glebą.

Jednorazowo, wiosną; po rozmarznięciu gleby.

Rośliny ozdobne w uprawach polowych - szarłat, maciejka, nasturcja, begonia, pelargonia, rdest

Dawka: 50 g/ 1 m2. Wiosną. Stosować wczesną wiosną po rozmarznięciu gleby, w miarę możliwości nawóz wymieszać z glebą.

Jednorazowo, wiosną; po rozmarznięciu gleby

Trawniki - zakładanie trawnika

Dawka: 250 g/ 1 m2. Wiosną (kwiecień), przed wysiewem trawy, rozsiać równomiernie, wymieszać z glebą o miąższości 10-20 cm, wysiać trawę, obficie podlać. Nowo założone trawniki nawozić następnie 2-krotnie - połowa lipca 45 g / m2 oraz połowa sierpnia 45 g / m2 . Zalecane terminy i dawki: połowa kwietnia 65 g / m2 , połowa maja 65 g / m2 , połowa czerwca 65 g / m 2 , połowa lipca 45 g / m2 , połowa sierpnia 45 g / m2.

Wiosną (kwiecień), przed wysiewem trawy.

Trawniki wieloletnie

Dawka: łącznie 285 g/ 1 m2. Stosować w 4-5 dawkach 1-3 dni po skoszeniu trawy, obficie podlać. Zalecane terminy i dawki: połowa kwietnia 65 g / m2 , połowa maja 65 g / m2 , połowa czerwca 65 g / m 2 , połowa lipca 45 g / m2 , połowa sierpnia 45 g / m2.

1-3 dni po skoszeniu trawy

Drzewa i krzewy ozdobne - drzewa i krzewy iglaste oraz liściaste – sadzenie

Dawka: 50 g/ 1 m2. Wiosną przed posadzeniem, mieszając z glebą o miąższości 20 cm. Pogłównie stosować na powierzchni odpowiadającej średnicy korony i w miarę możliwości wymieszać z glebą tak, aby nie uszkodzić korzeni. W przypadku form kolumnowych (jałowiec, żywotnik) powierzchnia wysiewu powinna być dwukrotnie większa niż średnica korony.

Jednorazowo, wiosną

Drzewa i krzewy ozdobne - drzewa i krzewy iglaste - pogłównie

Dawka: 40 g/ 1 m2. Wczesną wiosną, po ruszeniu wegetacji. Pogłównie stosować na powierzchni odpowiadającej średnicy korony i w miarę możliwości wymieszać z glebą tak, aby nie uszkodzić korzeni. W przypadku form kolumnowych (jałowiec, żywotnik) powierzchnia wysiewu powinna być dwukrotnie większa niż średnica korony.

Jednorazowo, wiosną.

Drzewa i krzewy ozdobne - drzewa i krzewy liściaste – pogłównie

Dawka: 30 g/ 1 m2. Wczesną wiosną, po ruszeniu wegetacji. Pogłównie stosować na powierzchni odpowiadającej średnicy korony i w miarę możliwości wymieszać z glebą tak, aby nie uszkodzić korzeni. W przypadku form kolumnowych (jałowiec, żywotnik) powierzchnia wysiewu powinna być dwukrotnie większa niż średnica korony.

Jednorazowo, wiosną.