Focus

EAN:5900644533948

Focus koncentrat na muchy, komary, kleszcze 50ml

Produkt owadobójczy w formie koncentratu o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania owadów latających i biegających, takich jak: muchy, komary, meszki, prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki faraona i rybiki cukrowe. Skuteczny również w zwalczaniu szkodliwych owadów, np. wołka zbożowego. Stężenie użytkowe: 1% (50 ml na 5 l wody), działa w ciągu 1,5-4 godzin na owady biegające i 20-40 minut na owady latające. Substancja czynna: permetryna. Skuteczne metody aplikacji: oprysk (2% roztwór), zamgławianie, zabieg ULV ("zimna mgła") i "gorąca mgła". Ostrzeżenia: Toksyczny dla organizmów wodnych, unikać kontaktu z żywnością i wodą, przechowywać z dala od dzieci i chorych. Po zabiegach dobrze przewietrzyć pomieszczenia.

Focus koncentrat uniw. zw. owady latające i bieg. 50ml

Produkt owadobójczy w formie koncentratu o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Przeznaczony do zwalczania owadów latających i biegających: much, komarów, meszek, prusaków, karaluchów, pluskiew, mrówek faraona, rybików cukrowych itp.

Zwalcza także szkodliwe owady głównie takich jak: wołek zbożowy, mól ziarniak, mklik mączny itp.

Powoduje śmierć owadów biegających po upływie mniej więcej 1,5–4 godzin, a latających po upływie mniej więcej 20–40 minut od zastosowania. Działanie środka utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Jest skuteczny także przy podwyższonej temperaturze otoczenia.

 

Zastosowanie: zalecane stężenie cieczy użytkowej: 1% (50 ml środka na 5 l wody)

Substancja czynna: permetryna jak w Aspermet 200 EC

 

Zwalczanie owadów w pomieszczeniach:

- metoda oprysku – zalecane stężenie:  2 % ( 50 ml środka w 2,5 l wody), przy dawce 1 litr cieczy roboczej na 20 m2 powierzchni

- zamgławianie za pomocą wytwornic aerozolowych w dawce 50 ml preparatu w 0,5 l bezwonnego oleju wazelinowego na 300 m3 dezynsekowanej kubatury.

 

Zwalczanie komarów na zewnątrz budynków:

Zabieg ULV („zimna mgła”): Sporządzić 5% roztwór wodny preparatu Focus koncentrat. Część użytej do sporządzenia roztworu wody zaleca się zastąpić nośnikiem stosowanym w zabiegach ULV, który poprawia efekt skuteczność „zimnej mgły”. 10 litrów cieczy roboczej wystarcza do opryskania powierzchni 1 ha .

Zabieg „gorącą mgłą”: Sporządzić ciecz roboczą rozcieńczając preparat w ilości 0,5 litra i 0,5-1,5 litra nośnika wodą do 5 litrów.  Tak przygotowana ciecz robocza wystarcza do zamgławiania  1 ha powierzchni.

Zwalczanie kleszczy na zewnątrz budynków:

- metoda oprysku : sporządzić 1 % roztwór Focus koncentrat w wodzie (50 ml preparatu w 5 litrach wody) i wymieszać intensywnie. Stosować w dawce 1 l roztworu roboczego na 20 m2 powierzchni.

 

SPOSÓB WYKONANIA ZABIEGU:

Pomieszczenia zamknięte:

Zabieg może być wykonany za pomocą większości typów opryskiwaczy używanych do zwalczania owadów  w pomieszczeniach zamkniętych.

Podstawową zasadą właściwego wykonania zabiegu jest dokładne pokrycie cieczą (do momentu początku jej minimalnego ściekania) dezynsekowanych powierzchni. Opryskiwać należy nie więcej niż 1/3 powierzchni pomieszczenia.

W przypadku zwalczania owadów biegających (prusaków, karaluchów itp.) szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca ich gnieżdżenia (naroża ścian i podłóg, szpary, szczeliny, przejścia rur i przewodów, miejsca za listwami, tapetami i wykładzinami, wannami, szafkami zlewozmywaków, tylne części mebli i obrazów, okapy itp.).

W przypadku zwalczania much opryskiwać należy powierzchnie, na których muchy przebywają najchętniej (nasłonecznione fragmenty ścian, okolice okien, lamp, słupy nośne, przegrody, miejsca składowania odpadków - o ile nie są wykorzystywane jako karma dla zwierząt, itp.).

 

 

Powierzchnie zewnętrzne: (zwalczanie komarów i kleszczy)

Zabieg należy wykonać  równomiernie na całej powierzchni przeznaczonej do dezynsekcji w ciepłe i bezwietrzne popołudnie, podczas którego nie są spodziewane opady deszczu. Unikać wykonywania zabiegu przy ekstremalnie wysokich temperaturach, które mogą spowodować osłabienie skuteczności działania substancji aktywnej.

Nie ma przeciwwskazań do przebywania na terenie objętym zabiegiem dezynsekcji zaraz po jego zakończeniu, jednak nie wcześniej niż po opadnięciu mgły dezynsekcyjnej.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ:

Ustalić potrzebną ilość preparatu. Zawartość butelki dobrze wymieszać. Odmierzyć ustaloną ilość preparatu i wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego w części wodą. Całość dobrze wymieszać. Opróżnione opakowanie trzykrotnie przepłukać wodą a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza. Uzupełnić zbiornik wodą do wymaganej objętości i ponownie wymieszać do uzyskania jednolitej zawiesiny.  Niezwłocznie wykonać zabieg.

Po pracy aparaturę dokładnie wymyć. Resztki nieużytej cieczy użytkowej rozcieńczyć wodą i wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej. Wodę użytą do mycia aparatury wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej, stosując te same środki ochrony osobistej.

Uwaga: preparat jest toksyczny dla organizmów wodnych. W przypadku rozlania skażone miejsce zasypać piaskiem lub innym materiałem chłonnym i zebrać całość do szczelnego pojemnika opisanego wraz z instrukcją utylizacji wg lokalnych przepisów. Zapobiec przedostawaniu się preparatu do kanalizacji, bądź rowów, cieków wodnych, itp.

Opróżnione opakowania po środku zwrócić do sprzedawcy, u którego środek został zakupiony.

Przeterminowane, niezużyte resztki produktu przekazać do wyspecjalizowanej firmy celem utylizacji

 

CZAS DZIAŁANIA:

Czas działania preparatu zależny jest od jakości wykonanego zabiegu, rodzaju opryskiwanej powierzchni, temperatury, wilgotności, zapylenia itp.

Na powierzchniach bielonych wapnem szybko ulega dezaktywacji.

Przestaje działać po umyciu, wytarciu, spłukaniu itp. opryskanej powierzchni.

 

UWAGI:

  1. Przed wykonaniem dezynsekcji na czas zabiegu usunąć z pomieszczenia, oraz powierzchni chronionej ludzi i zwierzęta.
  2. Nie stosować oprysku na żłoby, poidła i inne powierzchnie, z którymi mogą kontaktować się zwierzęta.
  3. Chlewnie opryskiwać od wysokości 1,5 m a obory od wysokości 2 m od podłogi w górę.
  4. Chronić przed skażeniem preparatem środki spożywcze, naczynia na żywność i paszę.
  5. Przed wykonaniem dezynsekcji usunąć je z pomieszczenia lub dokładnie okryć.
  6. Nie stosować oprysku na powierzchnie mające kontakt z żywnością.
  7. Unikać przebywania w zasięgu rozpryskiwanej cieczy roboczej.
  8. Unikać znoszenia preparatu przez przeciągi.
  9. Nie opryskiwać łóżek i zabawek dziecięcych.
  10. Nie opryskiwać części maszyn, instalacji, silników elektrycznych itp.
  11. Sporządzona ciecz użytkowa musi być zużyta możliwie szybko. Nie może być pozostawiona do następnego dnia.
  12. Obiekt może być oddany do użytku po całkowitym wyschnięciu opryskanych powierzchni i starannym przewietrzeniu.
  13. Po pracy umyć dokładnie aparaturę, umyć się wodą i mydłem, wypłukać usta i zmienić odzież.
  14. Resztki cieczy użytkowej oraz wodę użytą do mycia wylać z dala od zbiorników i ujęć wodnych.
  15. Zabiegów dezynsekcyjnych nie wolno w żadnym przypadku wykonywać w obecności chorych i dzieci. Nie zaleca się stosowania preparatu w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie chorzy z uczuleniami.