Zadzwoń (48) 66 80 471

info@agrosimex.com.pl

Agrosimex to nowoczesna firma zajmująca się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z ponad 25-letnią historią działalności na polskim rynku. Dzisiaj należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycje w segmencie nawozowym.

Firma zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim, największym zagłębiu sadowniczym w Polsce nazywanym także „największym sadem Europy”. Stąd też szczególne zainteresowanie firmy segmentem upraw specjalnych, w którym jest niekwestionowanym liderem. Obecnie odbiorcami są już nie tylko producenci owoców i warzyw, ale także, w coraz większym stopniu, producenci rolni.

 

 

 

 

Historia

Agrosimex powstał w 1991 r. w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Jest to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Agrosimex to firma całkowicie z polskim kapitałem. Firma od samego początku wspó

W 2006 roku oddano do użytku nowoczesny budynek biurowy w Golianach, który jest obecnie reprezentacyjną wizytówką przedsiębiorstwa.

łpracuje z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz stawia na fachową i nowoczesną obsługę klienta. W 1996 roku, siedzibę firmy przeniesiono do Golian w gminie Błędów, w powiecie grójeckim. W roku 2000 przedsiębiorstwo przekształcono ze spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. By sprostać rosnącym wymaganiom rynku, wybudowano nowoczesne magazyny spełniające najwyższe standardy i surowe normy ochrony środowiska. W tym czasie powstały również sklepy firmowe w Belsku Małym, Błędowie, Grójcu, Konarach i Warce. W 2001 r. zakupiono obiekt magazynowo-handlowy w Błoniu k. Warszawy. W 2004 roku stworzono dział nawozów – obecnie najprężniej rozwijający się w firmie. 2005 rok to rozpoczęcie sprzedaży nasion kukurydzy i rzepaku.

W Grójcu znajduje się sklep, w którym jest również wzorcowy salon sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów dla ogrodnictwa. W Błoniu zaś, otworzono ultranowoczesny magazyn. Na miarę XXI wieku – pełen elektroniki i automatyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie

Aktualnie w działach firmy oraz w spółkach córkach pracuje ponad 240 pracowników. Agrosimex posiada własne profesjonalne zaplecze logistyczne: wyspecjalizowane magazyny o łącznej powierzchni na 20 000 palet (w tym wysokiego składowania) oraz własną flotę transportową, dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów.

Błonie bywa nazywane stolicą polskiej logistyki. Ze względu na dogodną lokalizację mieści się tu wiele magazynów, w tym także specjalistyczne magazyny firmy Agrosimex do przechowywania środków ochrony roślin. Spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa. Obok nich znajdują się budynki biurowe i sklep detaliczny.

Oferta

Aktualna oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje 7 tys. produktów. Wysoką jakość preparatów gwarantuje współpraca z czołowymi koncernami chemicznymi. Coraz bogatszy jest również asortyment markowych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Firma posiada również specjalną ofertę dla grup producenckich.

Sprzedaż

Istotnym kanałem dystrybucji produktów oferowanych przez Agrosimex jest sprzedaż hurtowa. Firma dostarcza towar do hurtowni i sklepów na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepów detalicznych) oraz sklepach patronackich (28).

Głównym filarem firmy jest sprzedaż hurtow,a która stanowi 80% obrotów, podczas gdy sprzedaż detaliczna – 20%, ale wzmacniany dział sprzedaży skierowany do gospodarstw ma przyczynić się do systematycznego wzrostu obrotów w segmencie sprzedaży detalicznej.

Agrosimex oprócz bogatej oferty produktów ogólnie dostępnych na rynku, posiada szereg własnych marek oraz już około 100 produktów wyłącznościowych w asortymenci,e zarówno ś.o.r. jak też nawozów.

Agrosimex to lider w wielu dziedzinach, m.in. w doradztwie, które prowadzone jest wśród producentów różnych grup roślin. W rankingu 200 największych polskich firm przeprowadzonych przez WPROST, Agrosimex uplasował się na 176 miejsce, a w rankingu firm rodzinnych zajął już 14 miejsce.

Nagrody

Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia, np. nawóz do poprawy żyzności gleby – Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach. Warto wspomnieć też o nowatorskim biofungicydzie Timorex Gold 24 EC, który wyróżniony został Top Innowcją 2011 Biznesu Ogrodniczego.

Aktualności

Obecnie firma posiada 35 sklepów partnerskich, ciągle poszerza ofertę o nowe produkty, wprowadza nowe narzędzia doradcze i wzmacnia dział doradczy. Choć trzon w ofercie stanowią ś.o.r. to bardzo bogata i urozmaicona jest oferta nawozów, gdzie funkcjonuje wiele produktów wyłącznościowych – przykładem tego jest oferta nawozów firmy Rosier z Belgii.

Firma rozwija też ciągle segment środków dla hobbistów (Twój Ogród) i środków DDD.

Przez kolejne lata działalności, zasięg firmy z lokalnego zmienił się w ogólnopolski – uruchomiono oddział w Błoniu, później w Warce i wreszcie w Lublinie.

Byliśmy i jesteśmy cały czas sadownikami, dlatego łatwiej jest nam rozumieć i realizować potrzeby sadowników – podkreśla Wiesława Barańska. Przykładem tego jest stworzenie systemu doradczego opartego na działaniu Info-Karty, czy dedykowane programy doradcze jak Klub Fertygacyjny czy zainicjowany w roku 2016 Klub Jagodowy, ukierunkowany na producentów owoców jagodowych.

Firmie Agrosimex – co podkreśla W. Barańska – nie jest także obca działalność społeczna, objawiająca się w lokalnym środowisku poprzez wsparcie szkół, przedszkoli, straży pożarnych.

W roku 2016 firma obchodziła jubileusz 25-lecia działalności- film nakręcony na Targach TSW w Nadarzynie