Corteva
Herbicyd

EAN:3362130140634

Fernando Forte 300 EC 1l (fluroksypyr, trichlopyr) Corteva - herbicyd

Fernando Forte 300 EC to selektywny herbicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji, stosowany nalistnie do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych na użytkach zielonych. Jego substancje czynne to fluroksypyr (150 g/l) i trichlopyr (150 g/l), zaliczane do grupy O według klasyfikacji HRAC. Środek działa układowo, wchłaniany przez liście i korzenie chwastów, szybko transportowany do tkanek merystematycznych. Działa efektywnie już po godzinie od zastosowania, niezależnie od późniejszych opadów deszczu. Nie stosować na rośliny mokre, chore, osłabione ani w ekstremalnych temperaturach. Zachowaj ostrożność w nawadnianiu i użytkowaniu w gospodarstwie domowym. Konieczne szkolenie i kwalifikacje dla użytkowników profesjonalnych.
  • Pojemność:

    1l

chwilowo niedostępny Placeholder

chwilowo niedostępny

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Fernando Forte 300 EC jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji , stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych na użytkach zielonych. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne fluroksypyr i trichlopyr zaliczane są do grupy O. Fernando Forte 300 EC przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

 

Zawartość substancji czynnych: fluroksypyr (związek z grupy pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych) – 150 g/l (14,68%) trichlopyr (związek z grupy pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych) – 150 g/l (14,68%)

Fernando Forte 300 EC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym pobieranym przez liście chwastów, w mniejszym stopniu przez ich korzenie. Po wchłonięciu jest szybko transportowany do tkanek merystematycznych części nadziemnej i korzeni. Środek wnika do wnętrza chwastów najpóźniej w ciągu godziny od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie nie obniżają jego skuteczności.

 

FERNANDO FORTE 300 EC dawkowanie

 

Środka nie stosować:

  • na rośliny mokre, chore, słabe lub uszkodzone przez przymrozki, choroby oraz szkodniki,
  • w temperaturze powietrza poniżej 8°C i powyżej 25°C, – w czasie nadmiernej suszy, upałów oraz w przypadku chłodnej pogody,
  • po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami, –
  • gdy istnieje niebezpieczeństwo zanieczyszczenia wody, która będzie używana do nawadniania, pojenia lub innych celów gospodarskich /domowych

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

użytki zielone

gwiazdnica pospolita, babka lancetowata, krwawnik pospolity, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, szczaw zwyczajny, ostrożeń polny

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 – 2,0 l/ha.