Agrosimex logo

FENUXAR 69 EW 5L

Producent: CIECH

Kod produktu: 1211v

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Opis produktu i specyfikacja
Dawkowanie
Wysyłka i płatność
Zwroty
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

FENUXAR 69 EW: to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie do zwalczania chwastów w uprawach pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego, pszenicy jarej.

 

Zawartość substancji czynnej: fenoksaprop-P-etylu (związek z grupy arylofenoksykwasów propionowych) - 69 g/l (6,69%)

 

Stosowanie:

Fenuxar 69 EW to herbicyd do stosowania nalistnego.

 

Działanie:

Środek pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, tj. do stożków wzrostu pędów i korzeni. Objawy działania środka w zależności od warunków atmosferycznych widoczne są po upływie 2-4 tygodni od jego zastosowania. Pierwszym objawem jest zahamowanie wzrostu, następnie  pojawiają się zmiany zabarwienia często antocyjanowe lub chloroza i czerwienie liści, szczególnie na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka. Zasychanie i zamieranie roślin następuje od wierzchołków wzrostu. Środek niszczy najskuteczniej chwasty jednoliścienne od fazy liścieni do fazy krzewienia niezależnie od fazy

 

Zastosowanie w uprawach:

  • Pszenica ozima,
  • Pszenżyto ozime,
  • Jęczmień jary,
  • Pszenica ozima,

 

Okres karencji: Nie dotyczy

 

Chwasty wrażliwe: 

Zastosowanie środka pojedynczo: 

Zboża ozime – miotła zbożowa,

Zboża jare – chwastnica jednostronna , miotła zbożowa, owies głuchy,

Zastosowanie środka w mieszaninie: 

Zboża ozime –  gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik polny, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne,

Zboża jare – chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maruna bezwonna, miotła zbożowa, owies głuchy, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione.

Dawkowanie

Wysyłka i płatność

Zwroty

Opinie

Usługi

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma