Agrosimex logo

FENUXAR 69 EW 5L

Producent: CIECH

Kod produktu: 1211v

Cena
Cena

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Opis produktu i specyfikacja
Dawkowanie
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

FENUXAR 69 EW: to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie do zwalczania chwastów w uprawach pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego, pszenicy jarej.

 

Zawartość substancji czynnej: fenoksaprop-P-etylu (związek z grupy arylofenoksykwasów propionowych) - 69 g/l (6,69%)

 

Stosowanie:

Fenuxar 69 EW to herbicyd do stosowania nalistnego.

 

Działanie:

Środek pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, tj. do stożków wzrostu pędów i korzeni. Objawy działania środka w zależności od warunków atmosferycznych widoczne są po upływie 2-4 tygodni od jego zastosowania. Pierwszym objawem jest zahamowanie wzrostu, następnie  pojawiają się zmiany zabarwienia często antocyjanowe lub chloroza i czerwienie liści, szczególnie na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka. Zasychanie i zamieranie roślin następuje od wierzchołków wzrostu. Środek niszczy najskuteczniej chwasty jednoliścienne od fazy liścieni do fazy krzewienia niezależnie od fazy

 

Zastosowanie w uprawach:

  • Pszenica ozima,
  • Pszenżyto ozime,
  • Jęczmień jary,
  • Pszenica ozima,

 

Okres karencji: Nie dotyczy

 

Chwasty wrażliwe: 

Zastosowanie środka pojedynczo: 

Zboża ozime – miotła zbożowa,

Zboża jare – chwastnica jednostronna , miotła zbożowa, owies głuchy,

Zastosowanie środka w mieszaninie: 

Zboża ozime –  gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik polny, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne,

Zboża jare – chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maruna bezwonna, miotła zbożowa, owies głuchy, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione.

Dawkowanie

Opinie

Usługi

Produkt wycofany ze sprzedaży

Zobacz zamienniki.

Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma