FMC
Insekcytyd

EAN:5703265572750

Exirel 100 SE 1l FMC - insektycyd do upraw sadowniczych

Exirel 100 SE to insektycyd przeznaczony do stosowania w uprawie drzew owocowych takich jak jabłoń, grusza, czereśnia i wiśnia. Środek ten występuje jako koncentrat zawiesinoemulsji do rozcieńczania wodą (SE) i wykazuje działanie żołądkowe oraz kontaktowe. Działa translaminarnie oraz wgłębnie, paraliżując insekty w ciągu kilku godzin. Ostatecznie efekty jego działania są widoczne po 3-6 dniach. Exirel 100 SE skutecznie zwalcza szeroki zakres insektów, w tym tarcznika niszczyciela, owocówkę jabłkóweczkę, zwójki liściowe i wiele innych. Jest dedykowany dla użytkowników profesjonalnych w sadownictwie, a jego substancją czynną jest cyjanotraniliprol (100 g/l). Minimalna karencja wynosi 7 dni dla jabłoni, grusz, wiśni oraz czereśni, a 10 dni dla winorośli. Środek należy stosować w odpowiednich warunkach i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z etykietą produktu.

  • Pojemność:

    1l

Exirel 100 SE 1l FMC - insektycyd do jabłoni, gruszy, wiśni i czereśni

Jakie są korzyści ze stosowania insektydu Exirel 100 SE, FMC?

  • Szeroki zakres zwalczanych insektów - teraz także zwalcza tarcznika,
  • Dedykowany do stosowania w uprawach sadowniczych drzew owocowych,
  • Ostateczny efekt widoczny już po 3-6 dniach od zabiegu,
  • Wygodny w stosowaniu,
  • Skuteczny.

Exirel 100 SE to środek owadobójczy przeznaczony do stosowania w uprawie drzew owocowych takich jak: jabłoń, grusza, czereśnia i wiśnia. Występuje w formie koncentratu zawiesinoemulsji do rozcieńczania wodą (SE). Wykazuje działanie żołądkowe i kontaktowe. Na roślinie działa translaminarnie oraz wgłębnie. Paraliż owadów następuje w ciągu kilku godzin i objawia się zahamowaniem ruchu i żerowania szkodnika. Ostateczny efekt działania widoczny jest po 3-6 dniach od zabiegu.

Zwalcza wiele gatunków insektów, a od niedawna rozszerzono jego działanie także o tarcznika niszczyciela. Insekt ten jest coraz większym zagrożeniem w Polsce, ze względu na zaistniałe zmiany kliematyczne – łagodniejsze zimy, wyższe średnie amplitudy temperatur. Tarcznik niszczyciel głównie zasiedla zdrewniałe części roślin, jednak w lecie może przechodzić również na liście i owoce. Objawami charakterystycznymi dla żerowania tarcznika na owocach są fioletowo-czerwone przebarwienia w postaci obwódek, które z czasem powiększają się. Rośliny, na których żeruje tarcznik plonują znacznie słabiej, owoce są mniejsze, niewybarwione i całkowicie tracą wartość handlową. W skrajnych przypadkach masowe żerowanie tarcznika powoduje zamieranie całych młodych drzewek lub krzewów.

Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych w sadownictwie, przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza sadowniczego.

Insektycyd Exirel 100 SE FMC - zawartość substancji czynnej:

Jakie insekty zwalcza środek owadobójczy Exirel FMC?

  • owocówka jabłkóweczka,
  • zwójki liściowe,
  • tarcznik niszczyciel,
  • zwójka siatkóweczka,
  • owocówka śliwkóweczka,
  • owocnica żółtoroga,
  • nasionnica trześniówka,
  • muszka plamoskrzydła,
  • zwójka krzyżóweczka,
  • zwójka kwasigroneczka,
  • muszka plamoskrzydła,
  • skoczek winoroślowy.

Insektycyd Exirel 100 SE FMC można stosować w uprawach:

  • Jabłoń,
  • Grusza,
  • Wiśnia,
  • Czereśnia.

Małoobszarowo również:

  • Śliwa,
  • Winorośl.

Środek owadobójczy Exirel 100 SE FMC - okres prewencji i okres karencji:

Okres karencji - okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:  

  • jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia, śliwa – 7 dni,
  • winorośl – 10 dni.

Okres prewencji - okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:

  • Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Exirel 100 SE FMC - wskazówki dotyczące stosowania środka:

  • W celu ochrony wód gruntowych nie stosować:
    - środków zawierających substancję czynną cyjanotraniliprol częściej niż co drugi sezon na tym samym obszarze, przy zastosowaniu dawki 120 g cyjanotraniliprolu/ha/rok i wyższej,
    - na glebach o pH<5.
  • Środka nie stosować:
    − na plantacjach roślin osłabionych przez szkodniki, przymrozek, mróz, nadmiar wilgoci, suszę, niedobór składników mineralnych lub inne czynniki powodujące osłabienie wzrostu;
    − później niż 2 godziny przed spodziewanym deszczem;
    − w dawce wyższej niż 150g substancji czynnej cyjanotraniliprol na hektar w roku kalendarzowym i częściej niż co drugi sezon na tym samym obszarze;
    − w celu ochrony wód gruntowych na glebach o pH<5.
  • Zaleca się stosować środek w temperaturze powyżej 10 °C .

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

jabłoń, grusza

owocówka jabłkóweczka, zwójki liściowe

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60ml/hL). Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 500-600 ml/ha. Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym z uwzględnieniem zabiegów wskazanych w dalszej części etykiety: 2. Uwaga: w przypadku dwukrotnego zastosowania środka nie stosować częściej niż co drugi sezon na tym samym obszarze.

wiśnia, czereśnia

zwójki liściowe

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 500 ml/ha (maksymalne stężenie środka 75ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 670-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym z uwzględnieniem zabiegów wskazanych w dalszej części etykiety: 2.

jabłoń

tarcznik niszczyciel

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać w momencie wylęgu i migracji larw tarcznika. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60 ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym z uwzględnieniem zabiegów wskazanych w górnej części etykiety: 2

grusza

zwójka siatkóweczka

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60ml/hL). Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 500-600 ml/ha. Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

grusza

tarcznik niszczyciel

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać w momencie wylęgu i migracji larw tarcznika. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60 ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym z uwzględnieniem zabiegów wskazanych w górnej części etykiety: 2. Uwaga: w przypadku dwukrotnego zastosowania środka nie stosować częściej niż co drugi sezon na tym samym obszarze.

śliwa

owocówka śliwkóweczka, zwójki liściowe, owocnica zółtoroga

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 71- 87). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 500 ml/ha (maksymalne stężenie środka 50ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 1000-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

śliwa

tarcznik niszczyciel

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 71- 87). Zabieg wykonać w momencie wylęgu i migracji larw tarcznika. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60 ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

wiśnia, czereśnia

nasionnica trześniówka, muszka plamoskrzydła

Termin stosowania: od fazy osiągnięcia przez owoce około 90% wielkości do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 79 - 87). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 750 ml/ha (maksymalne stężenie środka 75ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 1000-1300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste

wiśnia, czereśnia

tarcznik niszczyciel

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy dojrzałości zbiorczej owoców (BBCH 70 - 87). Zabieg wykonać w momencie wylęgu i migracji larw tarcznika. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha (maksymalne stężenie środka 60 ml/hL). Liczba zabiegów: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni. Zalecana ilość wody: 840-1500 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: z uwzględnieniem zabiegów wskazanych we wcześniejszej części etykiety: 2. Uwaga: w przypadku dwukrotnego zastosowania środka nie stosować częściej niż co drugi sezon na tym samym obszarze.

winorośl

zwójka krzyżóweczka (gronóweczka), zwójka kwasigroneczka

Termin stosowania: od początku fazy rozwoju owoców do fazy mięknięcia owoców (BBCH 70 - 85). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 600 ml/ha(maksymalne stężenie środka 75ml/hL). Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 500-600 ml/ha. Liczba zabiegów:1 Zalecana ilość wody: 670-1200 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste

winorośl

muszka plamoskrzydła

Termin stosowania: od początku nabrzmiewania owoców do fazy mięknięcia owoców (BBCH 71 -85). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie wylotu pierwszych muchówek. Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 750 ml/ha (maksymalne stężenie środka 75ml/hL). Liczba zabiegów: 1. Zalecana ilość wody: 1000-1200 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

winorośl

skoczek winoroślowy

Termin stosowania: od początku nabrzmiewania owoców do fazy mięknięcia owoców (BBCH 71 - 85). Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, w czasie składania jaj oraz wylęgu pierwszych larw. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 750 ml/ha (maksymalne stężenie środka 75ml/hL). Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 600-750 ml/ha. Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 800-1200 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.