Nowa rejestracja Lentagranu

Lentagran 45 WP, herbicyd dotychczas stosowany przede wszystkim w uprawie cebuli, otrzymał rozszerzenie rejestracji o nowe uprawy: brokuł, kalafior, kapusta brukselska i kukurydza cukrowa.

lentagranLentagran jest kontaktowym herbicydem przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach roślin warzywnych. Jego zalety to:
– Szerokie spektrum zwalczanych chwastów
– Bardzo dobra selektywność w wielu uprawach
– Możliwość stosowania dawek dzielonych oraz mieszania z innymi substancjami aktywnymi
– Dobra skuteczność w trudnych warunkach atmosferycznych

LENTAGRAN 45 WP jest herbicydem, który można doskonale wkomponować w programy ochrony warzyw przed chwastami. W momencie, gdy na plantacji poziom zachwaszczenia wzrasta, a w spektrum gatunków dominują chwasty wrażliwe na pirydat – zaleca się zastosowanie pełnej dawki Lentagranu (1,5 -1,66 kg/ha) Chcąc niszczyć chwasty na plantacjach systematycznie, zaleca się aplikowanie dawek dzielonych. Ze względu na cechy substancji
czynnej oraz formy handlowej (WP), Lentagran można mieszać z wieloma innymi środkami chwastobójczymi. W efekcie końcowym można uzyskać bardzo szerokie spektrum zwalczanych chwastów, obniżyć koszty zabiegu na hektar oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia uszkodzeń rośliny uprawnej.

• Lentagran należy stosować na młode chwasty w fazie od 2 do 4 liści właściwych.
• Stosować na rośliny z wykształconą warstwą woskową (min. 2 dni po ostatnich opadach).
• Preparatu nie należy stosować, gdy temperatury w nocy spadają poniżej 2˚C, a w dzień przekraczają 25˚C.
• Należy unikać aplikacji preparatu przed spodziewanym deszczem (do 2h).
• Preparatu nie należy stosować razem z adiuwantami, nawozami dolistnymi oraz graminicydami.

Lentagran 45 WP – zakres rejestracji i dawkowanie

dawkowanie lentagranu

Lentagran 45 WP – spektrum zwalczanych chwastów

zwalczanie chwastów w uprawie warzyw

Lentagran 45 WP w uprawie kalafiora i brokuła

W uprawach kalafiora i brokuła, tak samo jak w przypadku cebuli, bardzo często wykonuje się zabiegi ochrony przed chwastami w systemie dawek dzielonych. W Holandii producenci bardzo często stosują Lentagran dwukrotnie w trakcie sezonu wegetacyjnego. Pierwszy zabieg wykonywany jest mniej więcej 7-10 dni po sadzeniu w dawce 0,75 kg/ha (po przyjęciu się rozsady). Po 10-14 dniach powtarzany jest drugi zabieg w takiej samej dawce. Tym samym
kalafiory i brokuły są zabezpieczone przed chwastami w bardzo newralgicznym okresie – zanim zostaną zasłonięte międzyrzędzia.

zwalczanie chwastów w uprawie kalafiora

UWAGA!
Niektóre odmiany brokuła lub kalafiora mogą wykazywać większą wrażliwość na herbicydy kontaktowe. Wiąże się to z cechami odmianowymi takimi jak wykształcanie wątłego nalotu woskowego. Aby uniknąć objawów fitotoksyczności należy wykonać na danej odmianie zabieg próbny, bądź skonsultować się z naszymi doradcami!