Dziękujemy za odwiedzenie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa!

targi warzywnicze

W ubiegłym tygodniu w Warszawie zakończyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2012. Jak szacują organizatorzy, imprezę odwiedziło 5500 – 6000 osób. Frekwencja była szczególnie wysoka pierwszego dnia. Swoją ofertę dla producentów owoców i warzyw zaprezentowało 125 wystawców z Polski i zagranicy. Byli to m.in. producenci środków ochrony roślin, nawozów, maszyn, narzędzi i akcesoriów. Targom towarzyszyła dwudniowa konferencja.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie na TSW 2012! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z targów.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbyły się w dniach 10-11 stycznia 2012 roku w Warszawie. Ich organizatorem była firma Agrosimex.  Głównym Partnerem targów była podobnie jak w roku ubiegłym firma Syngenta, a sponsorami firmy Yara, Makhteshim-Agan Poland i Original Lowe. Patronat Merytoryczny nad targami sprawował Instytut Ogrodnictwa ze Skierniewic, a Patronem Honorowym był Związek Sadowników RP.

Uroczyste otwarcie TSW

warzywnictwo targi warzywniczeW imieniu Organizatora TSW 2012 uroczyście otworzył Prezes Zarządu firmy Agrosimex Leszek Barański, po którym głos zabrali kolejno: Prof. Dr hab. Franciszek Adamicki – Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski – Prezes Związku Sadowników RP, Dyrektor Marek Łuczak z firmy Syngenta, Dyrektor Jan Narkiewicz-Jodko z firmy Makhteshim-Agan Poland oraz Dyrektor Marek Konieczny z firmy Yara Poland.

Wysoka frekwencja, ciekawe oferty

warzywnictwo konferencja warzywniczaImpreza zgromadziła 125 wystawców z Polski i zagranicy, a odwiedziło ją 5500-6000 osób –  producentów warzyw oraz owoców z całej Polski. Zdecydowana większość gości w tym roku odwiedziła targi już pierwszego dnia.

Bardzo bogatą ofertę zaprezentowali jak zwykle producenci środków ochrony roślin, nawozów, maszyn, opryskiwaczy oraz narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Wśród nich pojawiło się sporo nowych wystawców, a na stoiskach wielu z nich pokazano w tym roku nowości. Niektóre z firm agrochemicznych i nawozowych właśnie Targi Sadownictwa i Warzywnictwa wybrały jako najważniejszą imprezę w branży ogrodniczej na premierę nowych produktów albo wręcz wejście na rynek w ten segment ze swoją ofertą.

Licznie reprezentowane były również firmy produkujące urządzenia do mycia, płukania, sortowania, pakowania oraz przechowywania owoców i warzyw.

Na targach byli obecni także dilerzy samochodów terenowych, osobowych i kładów użytkowych z osprzętem do prac gospodarskich. Znany producent aut z branży motoryzacyjnej rodem z Hiszpanii zaprezentował swój nowy model samochodu rodzinnego typu van, który świetnie nadaje się też do przewozu towarów po złożeniu 3 rzędu foteli, ze względu na potężną pojemność bagażnika i mocne zawieszenie.

Nie zabrakło firm oferujących nasiona warzyw i materiał szkółkarski, pojawiły się firmy prezentujące na targach różnego rodzaju usługi.

Targi Berlińskie na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa

Z ciekawostek należy nadmienić, że na tegorocznych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa wystawiły się Targi Berlińskie (Messe Berlin), organizator m.in. tak znanych targów dla branży ogrodniczej i rolno spożywczej jak: Fruit Logistica (Targi Świeżych Owoców i Warzyw) czy Grune Woche (Targi Rolno-Spożywcze). Targi Berlińskie wykorzystały tę okazję do zaprezentowania oferty i kalendarza swoich własnych imprez wśród polskich sadowników i producentów warzyw.

Konferencja podczas TSW

targi warzywnicze konferencja tswTargi były doskonałą okazją do przeprowadzenia wielu interesujących rozmów oraz wymiany doświadczeń, między producentami owoców i warzyw, a producentami środków produkcji, a także do nawiązania między nimi kontaktów handlowych. Dawały jednocześnie odwiedzającym możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych wykładach.

Podczas konferencji odbyło się łącznie aż 37 wykładów, które prowadzone były równolegle na 3 salach – mogły one pomieścić łącznie w tym samym czasie prawie 900 osób. Wśród wykładowców znaleźli  się m.in. wykładowcy z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, PC Friut z Gorsem w Belgii, Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Wesołej.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2012 należy uznać za sukces organizatora, partnerów i sponsorów targów, ale przede wszystkim wystawców. Wydaje się, że druga edycja targów potwierdziła w sposób wyraźny to, że TSW może stać się w najbliższych latach kluczową imprezą targową dla całej branży.

Materiały konferencyjne i szczegółowe relacje z TSW 2012

Już wkrótce na stronach www.DoradztwoWarzywnicze.pl oraz w portalu sadowniczym www.DoradztwoSadownicze.pl znajdą Państwo relacje z TSW 2012 oraz materiały z towarzyszącej im konferencji. Będą to m.in. wywiady z wystawcami oraz nagrania najciekawszych wykładów. Zapraszamy wkrótce!

[nggallery id=37]