BASAMID 97 GR – środek do kompleksowego odkażania gleby

Basamid 75 GR odkażanie gleby basamid cenaOdkażanie gleby w gruncie, zwalczanie szkodliwych patogenów żyjących w glebie i eliminowanie nasion chwastów to istotne zabiegi w przypadku uprawy papryki pod osłonami. Możliwość uzyskania dobrego efektu i ograniczenia wystąpienia groźnych patogenów daje zastosowanie środka Basamid 97 GR.

Charakterystyka Basamid 97 GR

Basamid to produkt  przeznaczony jest do kompleksowego odkażania gleby w gruncie, do zwalczania sprawców chorób roślin żyjących w glebie oraz nasion chwastów. Środek zawiera 97 % dazometu – związku z grupy tiodazyn, ma zastosowanie przeciwko chorobom powodowanym przez grzyba Fusarium spp., Verticilium spp. i Colletotrichum.

Stosowanie Basamid 97 GR

W przypadku papryki uprawianej pod osłonami zalecana dawka to 500 kg/ha. Środek zwalcza choroby powodowane prze grzyba Fusarium spp., Phytophtora cactorum i Verticilium dahliaae.

Na glebie potraktowanej środkiem można uprawiać rośliny po upływie następującego czasu, w zależności od temperatury gleby na głębokości 10 cm: ponad 20°C – 1,5 – 2 tygodnie, 15° – 20°C – 2 – 3 tygodnie, 10°-15°C – 3 – 5 tygodni. Wielokrotne przekopywanie gleby przyspiesza ulatnianie się środka.

Basamid 97 GR, jak również inne środki ochrony roślin zawierające substancję czynną dazomet, należy stosować na tej samej powierzchni uprawnej nie częściej niż co trzy lata.

Polecane artykuły: