Item 1 of 0
  Agrosimex logo
  Polecane przez doradców
  Bestseller

  Cyperkill Max 500 EC (cypermetryna) UPL - insektycyd

  Marka: UPL

  Uprawa: Ziemniak, Bobik, Groch, Cebula, Soja, Czosnek, Szparagi, Fasola Zobacz wszystkie

  EAN: 5907772511695

  Przeznaczenie: uprawy warzywne trawniki uprawy ogrodnicze uprawy rolnicze

  Substancja czynna: Cypermetryna

  Pojemność
  Cena
  Pojemność:
  50ml
  100ml
  250ml
  500ml
  1l
  5l
  Pojemność

  Cena

  Pojemność:
  50ml
  100ml
  250ml
  500ml
  1l
  5l

  Ilość:

  Produkt dostępny

  Wysyłka 48h

  20,59 zł / szt.

  Zobacz historię ceny

  lub zamów telefonicznie 48 668 09 14
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Razem taniej
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Cyperkill Max 500 EC (cypermetryna) UPL - insektycyd

  Skuteczna i wydajna ochrona insektycydowa

  Zawiera w swym składzie cypermetrynę. Wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe na owady. Przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawach roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych. Cypermetryna zawarta w produkcie Cyperkill Max 500 EC zmienia funkcje kanałów sodowych w neuronach, zakłócając przewodzenie sygnałów elektrycznych w układzie nerwowym owadów. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  Jak działa cypermetryna?

  Cypermetryna należy do pyretroidów (grupa 3A wg IRAC), które działają na układ nerwowy owadów. Pyretroidy powodują opóźnienie zamknięcia lub inaktywację lub długotrwałe otwarcie wrażliwych na napięcie kanałów sodowych, co prowadzi do większej ilości jonów sodu przenikających przez błonę i depolaryzację błony. Wpływa to na zakłócenie przewodzenia sygnałów w układzie nerwowym owadów. Bezpośrednimi objawami zatrucia pyretroidowego u owadów są drżenie i nadmierne pobudzenie, po którym następuje paraliż.

  Jak Cyperkill Max działa na szkodniki?

  Cypermetryna zawarta w Cyperkill Max wykazuje działanie kontaktowe, które polega na tym, że substancja czynna wnika przez naskórek owadów, powodując ich śmierć. Cyperkill Max wykazuje również działanie żołądkowe, które wywołuje śmierć szkodnika po spożyciu przez niego substancji czynnej znajdującej się na roślinie po oprysku.

  Jakie szkodniki zwalcza Cyperkill Max?

  Mszyce

  Wysysają soki z roślin co osłabia kondycję roślin. Wytwarzana przez mszyce spadź zatyka aparaty szparkowe, co utrudnia oddychanie roślinom. Mszyce są wektorami chorób wirusowych. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania mszyc w uprawach: pszenicy jarej i ozimej, grochu siewnego oraz uprawach małoobszarowych tj. bobik, brokuł, fasola, fasola szparagowa, kalafior, konopie siewne, łubin, sałata, soczewica, soja, soczewica, rośliny ozdobne.

  Skrzypionki

  Ich szkodliwość polega na wygryzaniu tkanki miękiszowej liści. Ogranicza to powierzchnię asymilacyjną roślin. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania skrzypionek w uprawach pszenicy ozimej i jarej oraz jęczmienia jarego.

  Stonka ziemniaczana

  Szkodliwe są larwy i chrząszcze, które wygryzają tkankę roślinną, przez co ograniczają powierzchnię asymilacyjną roślin. W przypadku masowego pojawu mogą pojawiać się głodożery. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania stonki ziemniaczanej w uprawie ziemniaka.

  Chowacz podobnik

  Larwy chowacza podobnika niszczą nasiona rzepaku w łuszczynie. Przez otwór wydrążony w łuszczynie przedostaje się również inny szkodnik – pryszczarek kapustnik. Uszkodzone łuszczyny są bardziej podatne na choroby i gnicie. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania chowacza podobnika w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

  Słodyszek rzepakowy

  Chrząszcze słodyszka rzepakowego żywią się pyłkiem, i dlatego by się do niego dostać przegryzają pąki kwiatowe rzepaku często przy tym uszkadzając słupek. Uszkodzone pąki żółkną, zasychają i opadają, pozostawiają po sobie jedynie szypułkę, skutkiem czego są nierówne kwiatostany i nieregularnie ułożone łuszczyny. Cyperkill Max jest zarejestrowany do ograniczania słodyszka rzepakowego w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

  Chowacz czterozębny

  Młode larwy chowacza czterozębnego wgryzają się przez ogonki liściowe do łodyg. W miejscu wgryzienia pozostaje zabliźniony otwór. Zaatakowane rośliny początkowo nie wykazują żadnych objawów uszkodzenia, w późniejszym czasie następuje żółknięcie i załamywanie liści, pędy stają się łamliwe. Cyperkill Max jest zarejestrowany do ograniczania chowacz czterozębny w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

  Tantniś krzyżowiaczek

  Larwy tantnisia krzyżowiaczka żerują na liściach kapusty pozostawiając na nich niewielkie okienka. Ogranicza to powierzchnię asymilacyjną roślin, przez co rośliny gorzej się rozwijają i wydają niższy plon. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w uprawie kapustny głowiastej oraz uprawach małoobszarowych tj. brokuł, kalafior, kapusta brukselska, kapusta czerwona, kapusta włoska.

  Wciornastki

  Wciornastki żerują na liściach pora pozostawiając srebrzystobiałe plamki, które powstają na skutek wypełnienia powietrzem pustych tkanek. W wyniku żerowania wciornastków rośliny są osłabione i wydają mniejszy plon. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania wciornastków w uprawie pora oraz uprawach małoobszarowych tj. brokuł, cebula, czosnek, kalafior, kapusta brukselska, kapusta czerwona, kapusta włoska, konopie, len, szalotka.

  Jak sporządzić ciecz roboczą?

  • Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość.

  • Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą z włączonym mieszadłem.

  • Opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową.

  • Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości.

  • Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz mechaniczne wymieszać.

  Cyperkill Max - dobre praktyki

  Środek działa najskuteczniej w temperaturze poniżej 20° C. W temperaturze wyższej zabiegi wykonywać pod koniec dnia.

  Pamiętaj o ochronie zapylaczy. Nie stosuj środka na roślinach w czasie ich kwitnienia oraz podczas oblotu pszczół oraz w miejscach, gdzie mają pożytek.

  Z uwagi na możliwość wystąpienia odporności na pyretroidy, środek stosować przemiennie z insektycydami należącymi do innych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania.

  Zabieg wykonać dokładnie, aby wszystkie części rośliny były pokryte cieczą użytkową. W tym celu do cieczy roboczej warto dodać adiuwant: Flipper.

  Skład

  Cypermetryna 500 g/l (związek z grupy pyretroidów) Pyretriody to relatywnie niedrogie i skuteczne rozwiązanie w ochronie insektycydowej w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań na rynku.

  Kupując Cyperkill zyskujesz

  Wysoką wydajność i skuteczność ochrony

  Szybkie działanie

  Szerokie spektrum działania

  Sprawdzony komponent do mieszanek z innymi produktami

  Tanią i skuteczną ochronę roślin uprawnych

  Specyfikacja

  Marka: UPL

  Uprawa: Ziemniak, Bobik, Groch, Cebula, Soja, Czosnek, Szparagi, Fasola Zobacz wszystkie

  EAN: 5907772511695

  Przeznaczenie: uprawy warzywne trawniki uprawy ogrodnicze uprawy rolnicze

  Substancja czynna: Cypermetryna

  Pojemność
  Cena

  Dawkowanie - Cyperkill Max 500 EC (cypermetryna) UPL - insektycyd

  Opinie - Cyperkill Max 500 EC (cypermetryna) UPL - insektycyd

  Usługi

  Polecane przez doradców
  Bestseller
  Cena brutto:
  20,59 zł / szt.

  Zobacz historię ceny

  Produkt dostępny

  Wysyłka 48h

  Ilość:
  lub zamów telefonicznie 48 668 09 14

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma