Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  CroxX Urease Inhibitor 25 – inhibitor ureazy NBPT 25 %

  Marka: CroxX GmbH

  Grupa upraw: Wszystkie

  Przeznaczenie: uprawy ogrodnicze uprawy rolnicze uprawy sadownicze uprawy warzywne szkółki drzew i krzewów trawniki

  Cena

  Cena

  Produkt chwilowo niedostępny

  Wysyłka 5 dni

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - CroxX Urease Inhibitor 25 – inhibitor ureazy NBPT 25 %

  CroxX Urease Inhibitor 25 – inhibitor ureazy NBPT 25 %

  Korzyści ze stosowania inhibitora CroxX:

  • Działanie wyłącznie nakierowane na enzym ureazę w glebie, brak toksycznego działania na mikroorganizmy glebowe
  • Substancja NBPT jest zarejestrowana w UE jako nawóz, w glebie ulega rozkładowi do pierwiastków go tworzących (N, P, C, H, S)
  • Nie stwierdzono obniżenia efektywności NBPT w przypadku wielokrotnej aplikacji na tym samym polu
  • Substancja znacznie podnosi efektywność nawożenia mocznikiem i RSM (poprawa efektywności wykorzystania azotu o minimum 20 %)
  • Produkt bardzo dobrze nanosi się na granule mocznika oraz idealnie łączy się z RSM .

  CroxX Urease Inhibitor 25 to inhibitor ureazy, którego stosowanie ma na celu zwiększenie efektywności nawożenia azotem. Opóźnia konwersję azotu w formie amidowej do formy amonowej. Dzięki temu umożliwiamy przemieszczenie się głębiej azotu do strefy korzeniowej roślin (forma amidowa jest mobilna w glebie a forma amonowa nie, dlatego jeśli azot dłużej utrzymamy w formie amidowej to trafi on do strefy korzeniowej roślin, jeśli hydroliza nastąpi na powierzchni gleby to azot zostanie bardzo płytko) oraz ograniczamy straty azotu w postaci amoniaku (które mogą w skrajnych przypadkach wynosić nawet 70-80 % azotu, za Trenkel 2010).

  CroxX Urease Inhibitor zawiera uznany na całym świecie inhibitor NBPT (N-butylo trójamid tiofosforowy).

  Na czym polega działanie inhibitora ureazy NBPT?

  Inhibitory ureazy to substancje spowalniające hydrolizę mocznika przez enzym ureazę. Ureaza to enzym, który występuje w glebach na całym świecie. Nie podlega wymywaniu z gleb oraz jest aktywny w szerokim zakresie temperatur od -20 do +70 stopni Celsjusza. Hydroliza mocznika (przejście z formy amidowej do amonowej, którą rośliny pobierają) zachodzi dzięki ureazie. Aktywność ureazy wzrasta wraz ze wzrostem temperatury gleby (dlatego im cieplejsza gleba tym „szybsze działanie” mocznika). Hydroliza mocznika jest konieczna lecz powoduje duże straty gazowe azotu, polegające na ulatnianiu się amoniaku. Jest ono szczególnie intensywne przy aplikacji mocznika na powierzchnię gleby. Ulatniający się amoniak może uszkodzić kiełkujące sadzonki lub nasiona, obniżając wigor roślin i zdolność kiełkowania. Co więcej są to duże straty ekonomiczne dla gospodarstw rolnych. Crox Urease Inhibitor 25 jest substancją pozwalającą nam wyeliminować lub istotnie ograniczyć te problemy.

  Jak należy przechowywać produkt CroxX?

  Przechowywanie w temp. 0-40 stopni (optimum 10-20 stopni).

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Marka: CroxX GmbH

  Grupa upraw: Wszystkie

  Przeznaczenie: uprawy ogrodnicze uprawy rolnicze uprawy sadownicze uprawy warzywne szkółki drzew i krzewów trawniki

  Wymiary:

  Cena

  Dawkowanie - CroxX Urease Inhibitor 25 – inhibitor ureazy NBPT 25 %

  Opinie - CroxX Urease Inhibitor 25 – inhibitor ureazy NBPT 25 %

  Usługi

  Produkt chwilowo niedostępny.

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

  Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma