Agrosimex logo

Certicor 050 FS

Producent: Syngenta

Kod produktu: 17859

pojemność
Cena
pojemność:
1L
5L
20L
pojemność
Cena
pojemność:
1L
5L
20L

Produkt chwilowo niedostępny

Planowana dostawa: brak danych

115,07 zł za 1szt.
115,07 zł za 1 szt.

Powiadomienie o dostępności

Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
Opis produktu i specyfikacja
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

CERTICOR 050 FS jest to środek grzybobójczy w formie płynnego koncentratu o działaniu układowym, przeznaczony do zaprawiania w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw ciekłych i zawiesinowych ziarna siewnego pszenicy ozimej i jarej, jęczmienia ozimego i jarego, pszenżyta jarego oraz owsa w celu zwalczania chorób grzybowych.

Zawartość substancji czynnych: metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) – 20 g/l (2,05%), tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) – 30 g/l (2,95%).

 

TECHNIKA ZAPRAWIANIA

Zaprawiać w zaprawiarkach mechanicznych o ruchu ciągłym lub porcjowych, zgodnie z instrukcją obsługi danej zaprawiarki. Przed rozpoczęciem zaprawiania, zaprawiarkę poddać kalibracji.

SPORZĄDZANIE ZAWIESINY DO ZAPRAWIANIA

Ściśle przestrzegać właściwego dawkowania środka. Przed użyciem wstrząsnąć. Zawiesinę do zaprawiania sporządzić w zbiorniku zaprawiarki lub w oddzielnym naczyniu. Do połowy wymaganej ilości wody dodać odpowiednią ilość zaprawy Certicor 050 FS. Uzupełnić wodą do potrzebnej ilości, dokładnie mieszając. Gotowa zaprawa może być użyta w czasie 24 godzin od momentu jej sporządzenia. Zaprawiać z włączonym mieszadłem. Ilość wody jest związana z typem zaprawiarki oraz wilgotnością ziarna. Większa ilość wody na ogół poprawia wyrównanie pokrycia ziarna zaprawą. Zaprawiony materiał siewny powinien być dokładnie i równomiernie pokryty środkiem.

 

CERTICOR 050 FS dawkowanie

Uprawa

Agrofag

Maksymalna dawka

Zalecana ilość wody

Pszenica ozima i jara

zgorzel siewek, śnieć cuchnąca pszenicy, śnieć gładka pszenicy

100 ml/100 kg ziarna

500-900 ml wody

Jęczmień ozimy i jary

zgorzel siewek, pasiastość liści jęczmienia, głownia pyląca jęczmienia

100 ml/100 kg ziarna

500-900 ml wody

Pszenżyto jare

zgorzel siewek

100 ml/100 kg ziarna

500-900 ml wody

Owies

zgorzel siewek

100 ml/100 kg ziarna

500-900 ml wody

 

Okres karencji: nie dotyczy.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Opinie

Usługi

Cena:
115,07 zł za 1szt.
115,07 zł za 1 szt.

Produkt chwilowo niedostępny.

Planowana dostawa: brak danych

Powiadomienie o dostępności

Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma