Agrosimex logo

Carnadine 200 SL

Producent: Nufarm

Kod produktu: 35226

Przeznaczenie: uprawy rolnicze,uprawy sadownicze,uprawy warzywne

pojemność
Cena
pojemność:
100 ml
250 ml
1L
5L
pojemność
Cena
pojemność:
100 ml
250 ml
1L
5L

Ilość:

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

38,56 zł za 1szt.
38,56 zł za 1 szt.
Opis produktu i specyfikacja
Opinie
Usługi

Opis produktu i specyfikacja

Carnadine 200 SL jest to środek owadobójczy w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie (SL), o działaniu kontaktowym i żołądkowym.

Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i układowo, na szkodniki kontaktowo i żołądkowo.

 

Zawartość substancji czynnej: acetamipryd (związek z grupy neonikotynoidów) 200 g/l (17,6%)

 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych lub sadowniczych.

 

Zastosowanie w uprawach:

  • Ziemniak
  • Rzepak ozimy
  • Jabłoń

Zastosowanie w uprawach małoobszarowych:

  • Rzepak jary

Carnadine 200 SL dawkowanie

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Ziemniak

Stonka ziemniaczana (larwy i chrząszcze)

Zabieg wykonać w momencie składania jaj i masowego wylęgu larw, od fazy gdy drugi liść właściwy jest rozwinięty na pędzie głównym (min. 4 cm) do końca fazy rozwoju owoców (BBCH 12-79).

0,18 l/ha

Rzepak ozimy

Chowacz brukwiaczek

Stosować po wystąpieniu chrząszczy na plantacji, zgodnie z sygnalizacją. Zabieg wykonać w fazie wydłużania pędu, od momentu, gdy widoczne jest pierwsze międzywęźle do fazy 9 międzywęźli (BBCH 31-39).

0,3 l/ha

Rzepak ozimy

Chowacz czterozębny

Zabieg wykonać od fazy, gdy widoczne jest pierwsze międzywęźle do fazy „żółtego pąka”, gdy widoczne są pierwsze płatki, a pąki kwiatowe są nadal zamknięte (BBCH 31-59).

0,3 l/ha

Rzepak ozimy

Słodyszek rzepakowy

Stosować po wystąpieniu chrząszczy na plantacji, zgodnie z sygnalizacją. Zabieg wykonać od fazy, gdy pąki kwiatowe zamknięte są w liściach do otwarcia pierwszych kwiatów (BBCH 50-60).

0,3 l/ha

Jabłoń

Owocówka jabłkóweczka

Opryskiwać na początku lotu motyli i masowego składania jaj, zgodnie z sygnalizacją, to jest w fazie rozwojowej jaja szkodnika zwanej "czarną główką". Środek stosować od początku okresu kwitnienia, gdy jest otwartych jest około 20% kwiatów (BBCH 62) do początku okresu karencji, najpóźniej 14 dni przed zbiorem owoców.

0,4 l/ha

Jabłoń

Mszyca jabłoniowa

Środek stosować od początku okresu kwitnienia, gdy jest otwartych jest około 20% kwiatów (BBCH 62) do początku okresu karencji, tj. Najpóźniej 14 dni przed zbiorem owoców.

0,125 l/ha

 

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

Uprawa

Agrofag

Termin stosowania

Dawka

Rzepak jary

Chowacz czterozębny

Zabieg wykonać od fazy, gdy widoczne jest pierwsze międzywęźle do fazy „żółtego pąka”, gdy widoczne są pierwsze płatki, a pąki kwiatowe są nadal zamknięte (BBCH31-59).

0,3 l/ha

Rzepak jary

Słodyszek rzepakowy

Zabieg wykonać od fazy, gdy pąki kwiatowe zamknięte są w liściach do otwarcia pierwszych kwiatów (BBCH 50-60).

0,3 l/ha

Rzepak jary

Chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik,

Zabieg wykonać od fazy, gdy jest co najmniej 10% otwartych kwiatów na głównym kwiatostanie (początek fazy kwitnienia) do momentu gdy 10% łuszczyn osiągnęło typową wielkość (BBCH 61-71).

0,3 l/ha

 

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Usługi

Cena:
38,56 zł za 1szt.
38,56 zł za 1 szt.

Produkt dostępny od ręki

Wysyłka 24h

Ilość:
Dlaczego Agrosimex?

Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

25 sklepów detalicznych

Na rynku od 1991 roku

Tylko oryginalne produkty

100% Polska firma