Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Bromoterb 500 SC

  Marka: Adama

  Grupa upraw: Kukurydza

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze

  Substancja czynna: Bromoksynil, Terbutylazyna

  Cena

  Cena

  Produkt chwilowo niedostępny

  Wysyłka 48h

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
  Opis produktu i specyfikacja
  Dawkowanie
  Do pobrania
  Opinie
  Usługi
  Zamienniki
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Bromoterb 500 SC

  Agrofag: Krzywoszyj polny, Tobołki polne, Komosa biała, Przytulia czepna, Jasnota, Rumianek pospolity, Gwiazdnica pospolita, Szarłat szorstki, Rdest ptasi, Rdestówka powojowata Zobacz wszystkie

  Bromoterb 500 SC: to środek chwastobójczy, stworzony do zwalczania chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Skutecznie działa przy stosowaniu powschodowym na chwasty roczne.

   

  Zawartość substancji czynnych:

  bromoksynil (związek z grupy hydroksybenzonitryli) - 200 g/l (17%) t

  erbutylazyna (związek z grupy triazyn) - 300 g/l (25,5%

   

  Bromoterb 500 S.C. – Stosowanie

  Środek produkowany jest w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Stosowany nalistnie. Optymalny termin stosowania gdy chwasty osiągną co najmniej 1 parę liści właściwych.

   

   

  Bromoterb 500 SC – Działanie

  Środek działa selektywnie. Formuła produktu złożona jest z dwóch substancji czynnych, których działania się uzupełniają.  Bromoksynil jest pobierany przez liście i pędy roślin, w których wykazuje działanie kontaktowe i częściowo systemiczne, polegające na zakłóceniu i hamowaniu procesów zachodzących podczas fazy świetlnej fotosyntezy, powodując zasychanie i zamieranie roślin.
  Terbutylazyna natomiast jest substancją o działaniu systemicznym, zakłócającą tworzenie chlorofilu i transport elektrolitów w roślinie. Pobierana jest poprzez korzenie i liście, a następnie transportowana ksylemem do merystemów wierzchołkowych i liści powodując zahamowanie wzrostu, zasychanie i zamieranie roślin.

   

  Zastosowanie w uprawach:

  • kukurydza

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osobą trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione.

  Specyfikacja

  Marka: Adama

  Grupa upraw: Kukurydza

  Przeznaczenie: uprawy rolnicze

  Substancja czynna: Bromoksynil, Terbutylazyna

  Cena

  Dawkowanie - Bromoterb 500 SC

  Opinie - Bromoterb 500 SC

  Usługi

  Produkt chwilowo niedostępny.

  Powiadomienie o dostępności

  Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

  Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

  Zobacz zamienniki Bromoterb 500 SC

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma