Ziemniak to wymagająca uprawa – a dobra kondycja gleby to podstawa udanych zbiorów. W tym odcinku zabieramy Was na malownicze Podlasie, gdzie Emilia i Daniel pokażą, jak naturalne wsparcie w postaci Algasoil może realnie przełożyć się na jakość i wielkość plonu!
Co w programie?
0:17 – Zajrzymy do gospodarstwa i pokażemy, jak wygląda jego struktura upraw.
0:57 – Dowiesz się, dlaczego rolnicy decydują się na Algasoil w ziemniaku.
2:01 – Poznasz skład i działanie tego innowacyjnego produktu.
2:20 – Omówimy konkretne korzyści ze stosowania Algasoil – bez teorii, tylko praktyka!
Algasoil w uprawie ziemniaka i warzyw – wsparcie nawożenia na Podlasiu
Dzień dobry państwu. Emilia Zamojska, Daniel Adamkiewicz firma Agrosimex. Jesteśmy dzisiaj z Danielem w województwie podlaskim w powiecie siemiatyckim. Jesteśmy na polu u naszego klienta, który słynie na Podlasiu z uprawy warzyw. Daniel, może opowiedziałbyś kilka słów o samej uprawie? - Dzień dobry państwu. Gospodarstwo wielkoobszarowe, które jest ukierunkowane bardzo mocno w kierunku warzywniczym. Tak naprawdę mamy tu szeroki wachlarz upraw. W tym momencie jesteśmy właśnie na polu, gdzie jest sadzony ziemniak w kierunku sadzeniaka w konwencji, ale jest też dużo ekologii. Ekologiczne uprawy to między innymi seler, burak ćwikłowy, marchew, również ziemniak.
Dlaczego tu jesteśmy? To oczywiście, jak każde nasze spotkanie, to nie przypadek. My tutaj na tej uprawie, mimo że to jest uprawa konwencjonalna ziemniaka, razem z klientem podjęliśmy decyzję, że stosujemy produkt Algasoil z prostej przyczyny, ponieważ klientowi zabrakło nawozu organicznego, więc podjęliśmy taką decyzję, że w naszym planie nawożeniowym uwzględnimy właśnie Algasoil.
Algasoil – naturalny nawóz organiczny dla rolnictwa konwencjonalnego i ekologicznego
eśli chodzi o uprawę konwencjonalną, wiadomo, mamy masę produktów, które możemy zastosować. Natomiast w samej uprawie ekologicznej pojawia nam się problem, ponieważ tych rejestracji mamy bardzo mało. Wachlarz produktów jest zdecydowanie mniejszy niż w uprawie konwencjonalnej. Natomiast my w uprawie ekologicznej z naszym klientem też zdecydowaliśmy się na zastosowanie produktu Algasoil, chociażby dlatego, że jest on zarejestrowany właśnie w uprawach ekologicznych.
Sam produkt Algasoil to też nie jest zwykły nawóz organiczny, ponieważ w swoim składzie zawiera on algi morskie – sargasum – ale też aminokwasy, laminarynę, alginian, oligosacharydy, które bardzo dobrze wpływają na samą jakość warzyw. Dzięki właśnie tym składnikom owoce są ładnie wybarwione, są bardzo regularnego, równego kształtu, a sam plon też jest po prostu wyższy. Daniel, chciałbyś coś dodać? - Tak, chciałem dodać, że tutaj w gospodarstwie na pewno Algasoil użyjemy w kilku uprawach, także nie będzie to tylko ziemniak. Na pewno papryka, burak ćwikłowy, seler. Tak, to są te uprawy, w których będzie stosowany w tym sezonie. I na każdym polu, w każdej uprawie zdecydowaliśmy się na dawkę 100 kg na hektar. Oczywiście w konwencji będą zmniejszone nawozy o 20, a nawet więcej. Tak, dokładnie.
Dziękujemy państwu bardzo za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych lustracji z pokazów na Podlasiu. Daniel, dziękuję ci za poświęcony mi czas. Dziękuję. Do zobaczenia.