WARZYWNICTWO

AGROTECHNIKA

31.03.2015

Wózki widłowe Nissan Forklift by Unicarriers w produkcji i logistyce

B. Konewka

W ostatnich latach notujemy zwiększone zainteresowanie klientów z sektora sadowniczego sprzętem techniki magazynowej, w szczególności modelami Reach Truck oraz unoszącymi wózkami paletowymi z napędem elektrycznym.

Wózki widłowe w ofercie Polsad
Agrosimex

W ofercie Nissan Forlift by Unicarriers posiadamy specjalną wersję wózka Reach Truck serii RG model UND 140 z wąskim podwoziem. Wózek przy szerokości całkowitej równej 1120 mm ma idealny wymiar dla skrzyniopalety 1000 x 1200 mm, dzięki czemu jest optymalnym rozwiązaniem do obsługi tego rodzaju jednostek. Udźwig nominalny wynoszący 1400 kg i szeroki zakres podnoszenia do 8950 mm dodatkowo predysponują ten model do użytkowania w komorach chłodniczych. Model UND 140 cechuje także zastosowanie nowoczesnych technologii wpływających na:
  • efektywność (m.in. silniki AC z funkcją odzysku energii, zmiana kierunku jazdy w pedale przyspieszenia),
  • bezpieczeństwo pracy (m.in. system S3: wspomagający stabilność, system DCC, dynamiczna kontrola skrętu),
  • komfort użytkowania (m.in. wielofunkcyjny joystick ergo Logic, minikierownica z przesuwnym podłokietnikiem).

Co w standardowym wyposażeniu zawierają wózki, a co za dopłatą?

Standardowo wózki serii RG są wyposażone w komputer pokładowy ATC3 z wyświetlaczem i klawiaturą, który posiada wbudowane funkcje diagnostyczne oraz kody PIN pozwalające zaprogramować indywidualne dla danego operatora parametry pracy wózka. W opcji za dopłatą znajdują się m.in. kamera z monitorem, poziomowanie wideł, wskaźnik wagi ładunku, selekcjoner wysokości (programowanie żądanych wysokości podnoszenia z informacją na wyświetlaczu).

Wózki paletowe z napędem elektrycznym
Agrosimex

Nissan Forklift by Unicarriers jest też czołowym dostawcą unoszących wózków paletowych z napędem elektrycznym. Popularna seria PLL o udźwigu od 1450 do 2000 kg dysponuje szerokim wachlarzem długości (1000–2350 mm) i rozstawu wideł (520 mm lub 680 mm). Zastosowane w wózkach silniki AC wpływają na ograniczenie zużycia energii (dłuższa żywotność baterii), a ergonomiczny dyszel sterujący, wyposażony w wyświetlacz i klawiaturę, zapewnia komfortową obsługę nawet w ograniczonych przestrzeniach. Standardowo wózki serii PLL są wyposażone w komputer pokładowy ATC T4 zawierający licznik motogodzin i wskaźnik naładowania baterii oraz dostęp za pomocą kodów PIN, które pozwalają zaprogramować parametry pracy wózka pod danego operatora. Modele serii RG i PLL łączą cechy wspólne dla wszystkich produktów marki Nissan Forklift by Unicarriers – wysoką jakość wykonania i niezawodność, co doceniają szczególnie klienci z branży sadowniczej, w której sprzęt jest wykorzystywany intensywnie w wymagających warunkach. Jakub Korczak, dyrektor oddziału Grójec.
linkedin Placeholder facebook Placeholder twitter Placeholder