SADOWNICTWO

SZKOLENIA

03.02.2015

TSW 2015 - pozostało tylko 2 dni

B. Konewka

Już za 2 dni w Warszawskim Centrum Targowym EXPO XXI przy ul. I. Prądzyńskiego 12/14 rozpocznie się V edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015.
Agrosimex

Czym jest TSW?
Agrosimex

Jest to obecnie największa w Polsce kompleksowa impreza dla branży ogrodniczej. Ponad 180 firm przedstawi bogatą i zróżnicowaną ofertę zarówno dla indywidualnych gospodarstw ogrodniczych, jak i grup producenckich. W porównaniu do poprzedniej edycji najważniejszą zmianą jest dołączenie do TSW 2015 Ogólnokrajowej Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczej. Organizatorami konferencji są Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, firma Bayer CropScience oraz Komitet Ochrony Roślin PAN.

Konferencje tematyczne - 19 lutego

Znakiem rozpoznawczym TSW są konferencje tematyczne dla producentów owoców i warzyw. W pierwszym dniu targów ( 19 lutego) przygotowaliśmy aż dwanaście wykładów w ramach konferencji warzywniczej: o higienie w produkcji rozsad, szkle dyfuzyjnym, systemach monitorowania, chorobach pomidorów i stymulowaniu wzrostu sałaty. Cała popołudniowa część konferencji będzie poświęcona magazynowaniu nadwyżek ciepła w uprawach pod osłonami.W produkcji warzyw polowych trzy z dziesięciu wykładów poświęcone będą cebuli. Nie zabraknie wykładów na temat warzyw kapustnych, pomidorów polowych czy warzyw korzeniowych. Będą też wykłady o ochronie i zasadach ekonomicznego nawożenia. 19 lutego na konferencji poświęconej technice sadowniczej omówimy najnowsze osiągnięcia w ciągnikach warzywniczych, opryskiwaczach sadowniczych, urządzeniach do mechanicznego zwalczania chwastów i jeszcze mało u nas znanej technice Post Harvestingu czyli przygotowania plonu.

Konferencje tematyczne - 20 lutego

20 lutego odbędzie się Sadownicze Forum Ekonomiczne (przy współpracy z portalem e-sadownictwo) podczas którego spotkają się eksperci, zajmujący się międzynarodowym handlem jabłkami. Sadownicy, eksporterzy i przedstawiciele branżowych organizacji będą debatować o wzmocnieniu sektora w czasie kryzysu wywołanego rosyjskim embargiem. Również drugiego dnia podczas agrotechnicznej konferencji sadowniczej będzie można wysłuchać wykładów o nowoczesnych biofungicydach, groźnych chorobach biotycznych, systemie monitorowanie lotów szkodliwych owadów, nowoczesnym nawożeniu i jego wpływie na jakość owoców, ścianie owoconośnej, zmianach dotyczących produkcji sadowniczej i warunkach skutecznego eksportu i dystrybucji jabłek. Zapraszamy do udziału w II Konferencji Truskawkowej (współorganizowanej z portalem Jagodnik.pl), 20 lutego od godziny 10.00.

Dlaczego warto uczestniczyć w wykładach?

W sumie zaplanowaliśmy ponad 50 wykładów, a naszymi prelegentami będą wybitni specjaliści i praktycy z Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Włoch. Pełen program konferencji opublikowaliśmy na stronie: https://tsw.targi.pl/konferencje-na-tsw-2015/

Zarejestruj się
Agrosimex

Wstęp na wystawę i konferencje jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji na targi TSW 2015. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, upoważniającego do wielokrotnego wejścia na teren Targów TSW. Szczegóły na https://tsw.targi.pl/rejestracja-na-targi-tsw-2015/l Targi TSW 2015 zostały objęte patronatem przez najważniejsze ogrodnicze organizacje: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami. Patronem honorowym TSW 2015 jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi a patronem merytorycznym Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.  
linkedin Placeholder facebook Placeholder twitter Placeholder