SADOWNICTWO

SZKOLENIA

27.03.2017

Otwarcie sezonu Klubu Fertygacyjnego- relacja

J. Warda

W miniony piątek 24.03.2017r. odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy sezon działania Klubu Fertygacyjnego Agrosimex. Nawożenie połączone z nawadnianiem ma coraz większą przyszłość, szczególnie w latach z niedoborami opadów. Świadczy o tym zainteresowanie przybyłych gości. Podczas prelekcji Michał Malicki opisał korzyści jakie płyną ze stosowania fertygacji w sposób zrównoważony przy wykorzystaniu sond drenażu glebowego.
Agrosimex
Krzysztof Zachaj omówił pokrótce najpopularniejsze nawozy stosowane do fertygacji ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych produktów ASX KTS i ASX CaTS.
Agrosimex
Grzegorz Głuszcz, specjalista od instalacji nawodnieniowych Agrosimex, przedstawił możliwości wykorzystania różnych urządzeń do zadawania pożywki. Podkreślił również konieczność wykorzystywania do budowy instalacji nawodnieniowej, materiałów sprawdzonych i dobrej jakości, tak by nie trzeba było wymieniać np. taśm już po jednym sezonie.
Agrosimex
Sadownicy współpracujący z doradcami Agrosimex w ramach Klubu Fertygacyjnego, uzyskują w sezonie pełen wgląd w zasobność swojej gleby:
  1. Analizę gleby metodą ogrodniczą (oznaczenie pH, N, P, K, Mg a ponadto zawartość wapnia przyswajalnego)
  2. 3 analizy przesączu roztworu glebowego, dzięki któremu w trakcie sezonu można na bieżąco analizować zasobność gleby i wydawać precyzyjne zalecenia nawozowe.
Więcej informacji: Michał Malicki tel. 607 875 783 Grzegorz Głuszcz tel. 885 276 276
Agrosimex
linkedin Placeholder facebook Placeholder twitter Placeholder